Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A választási bizottság delegál...

A választási bizottság delegáltjainak mik a feladataik?

Figyelt kérdés
Egy egyéni választókerületben egy jelölt delegáltja leszek, egyelőre még nem tudok semmit, mert telefonon beszéltünk róla. Ez lesz az első ilyen alkalom. Pontosan mi lesz a feladatköröm? Reggel 6-tól este 12-ig ott leszek? Fogok bármiféle járadékot kapni érte? Étel-ital, stb.?
2018. márc. 3. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
2018. márc. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a feladatod mint a választott tagoknak. Nekünk az oktatáson mindig mondják, hogy mindenki egy csapatként dolgozik, nem úgy működik, hogy a párt delegált csak ül a sarokban és néz ki a fejéből. Reggel 6-tol este 19-ig fogadod a választópolgárokat. Lakcimkártyát és személyi igazolványt ellenőrzöl, szavazó lapot pecsételsz, borítékot osztasz, számolod a megjelent szavazókat a napközbeni jelentéshez. Utána pedig jön a számolás! Gondolom voltál már szavazni, láttad mit csinálnak. Nyilván felváltva, egymással megosztva csináljuk, így mindenki tud pihenni, enni is.


Nálunk ebédet és reggeli vacsora hideg csomagot mindenki kap, tehát a párt delegáltak is. Fizetést viszont az államtól csak a választott tagok kapnak. De ha jól tudom van olyan párt aki fizet a saját delegáltjainak. Fidesz, MSZP úgy tudom fizet. De ezt a pártodtól kérdezd meg. Én választott tag vagyok, engem az állam fizet.

2018. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!