Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiataljaink jelentős hányada...

A fiataljaink jelentős hányada Nyugat-Európába szüli meg az első gyermekét, így egyáltalán mi értelme van a CSOK-nak?

Figyelt kérdés

Semmi értelmét nem látom. Ez csak azoknak jó akiknek már van három gyermeke, vagy azoknak akiknek kettő van és terveznek egy harmadikat.

Szerintem a CSOK nem elég átgondolt. Amolyan hirtelen reakció a tömeges elvándorlásra, gyorsan-gyorsan adjunk valamit amit lehet mert kiürülnek az országból a fiatalok.



2018. márc. 6. 15:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem is az elvándorlás megoldása a célja hanem az hogy kompenzálja a gyermekellátást az alacsony kereset miatt
2018. márc. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én mindig arra gondoltam mikor erről beszéltek és ezt az intézkedést bevezették, hogy ezzel az intézkedéssel próbálják csökkenteni és megállítani a népesség fogyás és elvándorlás hatását és egyensúlyba hozni a születési és halálozási arányt.
2018. márc. 6. 15:37
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Ezzel csak még többen vándorolnak el külföldre,mert még drágább a saját lakás azoknak,akik nem részesülnek az apanázsból..
2018. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
A CSOK maga nem ördögtől való dolog. Nekem pl. Jól jött volna, viszont 20 milla nem elegendő új lakasra. Néztem 24 korul újépítésű házakat, 30cm fal 50mm szigetelés, gyakorlatilag fapados, minimális követelményeknek megfelelo mind. Ja es 80 negyzetmeteren 3 gyerek necces. Nyilvan megvan a celkozonseg, en nem az voltam. Ha valamire való házat - nem kastelyt - szeretnek az 30 alatt nem all meg.
2018. márc. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A CSOK annak jó, akinek már van 10-15 milla a zsebében és legalább két gyerek már ott van.
2018. márc. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

"A CSOK maga nem ördögtől való dolog. Nekem pl. Jól jött volna, viszont 20 milla nem elegendő új lakasra. "


Tudod, alapvetően a TE feladatod a lakhatásodra és gyermekeid lakhatására való pénzt megkeresned, nem nekünk, adózóknak.


Az egyenesen vérlázító, hogy 20 milliót még kevesellsz, holott azt a pénzt nem te kerested meg, viszont te és a kölykeid lakhatását oldja meg, segíti elő, arról nem is beszélve, hogy végül a te zsebedben köt ki ez a pénz, a te vagyonodat gyarapítja, jogellenesen.

2018. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%
Ugyan mitől jogellenes ez?😂 Ha az irigység fájna, üvöltenétek. Régen volt a szocpol, amivel lehetett mutyizgatni is, az nem fájt, ugye? A lakásárakat meg nemcsak a csok, hanem a cégek, befektetők, meg az alacsony hitelkamatok hajtják fel. A régióban még így is viszonylag olcsó nálunk az ingatlan vétele és bérlése is.
2018. márc. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

"Ugyan mitől jogellenes ez?😂 Ha az irigység fájna, üvöltenétek. Régen volt a szocpol, "


Attól jogellenes, hogy nincs meg rá a jogalap.

Hogy valami törvényes még nem feltétlenül jogos!!

Ez biztos, hogy nem az.


A saját pénzemre nem lehetek irigy, te viszont mások pénzére áhítozol, ahelyett, hogy megkeresnéd a lakhatásra valót magad!


Azzal egyet lehet érteni, hogy a több gyermekeseket az állam, a többiek pénzéből támogatja, ha az ésszerű határokat nem lép át, de egy lakás árát ne kapja meg az sem, aki 5,6,7 gyereket vállal.

2018. márc. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Meg a CSOK-miatt borzasztóan elszabadultak az ingatlan árak is. Az alap gondolata jónak tűnik, viszont a megvalósítás enyhén szólva elég rossz. Ez csak egy bizonyos célközönséget megszólító réteg családi kedvezmény.
2018. márc. 6. 16:35
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Tipikusan az átlag fidesz szavazóra paraméterezett juttatás ez is, már a kitalálásakor világosan lehetett vágni. Pont az juthat hozzá aki egyébként a CSOK nélkül is tudna egyről a kettőre jutni, pont azok nem akiknek kizárólag valami ilyesmi lenne az esélye a meginduláshoz. Tömjük a szavazóinkat a többiek meg egyre szegényebbek.
2018. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!