Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ilyen kevés szabija a munkavállalóknak?

Figyelt kérdés

Én német cégnél dolgozom, voltak is kiküldetésen Bajorországban.

Nekik határozottan több szabijuk van, a fiataloknak is.Ráadásul az munkaszüneti nap is több.


Nekem 22 napom van,mondanom sem kell, semmire sem elég.

A bajor kollégáknak, akik velem egyidősek, van 30.


Pedig egy huszonévesnek is ugyanúgy szüksége van a szabikra, mint egy 40x évesnek.Ugyanis, többet utaznak, többet szórakoznak, ezáltal többet tesznek hozzá a GDP-hez.



Az a szerencsém, hogy rugalmas a munkaidő és a a túlórákat kilehet venni úgy, hogy egész napot csúsztat az ember.Ha ez nem lenne, nem is tudom,hogyan szervezném meg az életemet.


2018. márc. 10. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Majd ha idősebb leszel vagy gyereked lesz, lesz több. Addig is gondolj az amerikaiakra, nekik sokszor csak 2 hét van.
2018. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Mert a magyar munkavállalónak ennyi is elég. Ha többet akarna, akkor belépne a szakszervezetbe, erőltetné, hogy az érdekeit ténylegesen képviselő emberek üljenek a szakszervezet vezetői helyein, esetleg sztrájkolna vagy legvégső esetben még az országgyűlési választásokra is elmenne, hogy az érdekeit jobban képviselő pártokra adja le a szavazatát. De nem akar többet, mert csak az öltözőben vagy az interneten puffog, hogy "köcsögb**imunkáltató", de nem tesz ellene semmit.
2018. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Fidesz1987 ***** válasza:
8%
A magyarok szívesen dolgoznak és nem csak lazsálni akarnak.
2018. márc. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Zoli780806 ***** válasza:
4%
Bajor lázítók! Jönnek Ők még ide vendégmunkásként
2018. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

ma 21:20


Akkor csak dolgozzanak, ne is lazsáljanak. A javuk 60 évesen az ágyból is alig bír kikelni. De ha nekik ez a jó, és ez kell, csak hajrá. Más szeret élni is... nekem is 30 nap szabim van, amellett mindennap számolnak 15 perc túlórát a fél órás szünetből. és ez csak egy xaros német gyár. heti 37,5 óra munkaidővel. a magyarok sztahanovisták, berögzült a kicsi kis buta buksijukba, hogy aki nem dolgozik keményen, az csak léhűtő lehet...

2018. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Majd ha idősebb leszel vagy gyereked lesz, lesz több. Addig is gondolj az amerikaiakra, nekik sokszor csak 2 hét van.
2018. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Én eddig csak olyan hivatalos német törvényekre valóhivatkozást találtam, hogy 20 nap van meghatározva minimumként. Ha jól értettem a többit a munkáltató adja nem az állam.
2018. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Én is úgy tudom, amit a 7-es ír. Bár a legtöbb ismerősömnek 30 nap szabadsága van egy évben, mintha azt mondták volna, hogy ennek egy részét a munkáltató adhatja. És nekik nem jár pl a gyerek után pótszabi.
2018. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A bajoroknál nem változik a szabik száma a korral meg a gyerekekkel, ellenben a cégen múlik, sok helyen adnak évi 30 napot.
2018. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát azért ez alapján nagyon nem állunk rosszul:


[link]

2018. márc. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!