Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek kb mekkora esély...

Szerintetek kb mekkora esély van egy Fidesz győzelemre vagy 2/3 ra?

Figyelt kérdés

2018. márc. 13. 12:07
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Véletlenül elküldtem hamarabb. Tehát én is találgatást kértem, nyilván ezt nem lehet előre így tudni.
2018. márc. 13. 13:50
 12/24 anonim ***** válasza:
78%

"Elárulná valaki hogy ezeken a válaszokon mit lehetett lepontozni?"


Ha valaki nem ért egyet valakivel rögtön megy a piros kéz, ilyen ez a magyar mentalitás! Szerinted mért van még mindig kormányon a fidesz? :)

2018. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%
kérdezőnek: mekkora az esély? pontosan 50%.
2018. márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
15%
100% hogy nyer a Fidesz.Aki ezt nem látja az hülye és vak.De legkésőbb áprilisban felébred és rácsodálkozik a tényekre. Az arányokon meg a százalékokon lehet vitázni hogy 2/3 vagy nem ...
2018. márc. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
39%
Fidesz győzelemre nagy, de a 2/3 szerintem, nem jön össze nekik.
2018. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem is a Fidesz fog nyerni. Bár ismerek embereket,akik elpártoltak tőlük,de akiket ismerek,azok általában Fideszesek. Az biztos,hogy mindíg az elégedetlenkedőktől hangos minden, mert ugye aki elégedett,az most nem hallatja úgy a hangját,maximum elmosolyodik és legyint. Nekem szinte mindent megszavaztak,amit lehetett,családi adókedvezménytől a CSOK-ig,amik nem kicsit lendítettek az életkörülményeimen az elmúlt 8 év alatt,pedig mind a 3 gyerekem az MSZP 8 éve alatt született,tehát nem azért vállaltuk őket mert. És sok ilyen van mint én,aki most igaz,hogy itt elmondta a véleményét,de amikor a munkahelyen néhányan már gyűlölködve beszélnek a kormányról,mert alaojában életképtelenek,és ezért mindíg az aktuális kormányt okolják,én csak elszürcsölöm a kávét,és elnézem őket milyen szánalmasak. :) Jöhetnek a piros kezek :D
2018. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 readymix ***** válasza:
62%
A CSOK (is) csak azoknak kedvező, akiknek már van valamije. A régi közgazdasági axióma szerint a pénzhez jön a pénz. Az ilyen intézkedések sehol nem hoznak/tak érdemi változást, hosszú távon nem befolyásolják a demográfiai mélyrepülést a nyugati egovilágban. A történelem már bebizonyította, hogy nagy világtraumák idején úm. háborúk, aszály, sáskajárás (volt ilyen Mao.-on a tatárjárást után):D stb. nem változott a születésszám vagy nagyon gyorsan beállt az eredeti ráta. A nyugati (ego)-társadalmakban már régen a többedik szempont a gyermekvállalás minden más után. A magyar még az elég visszatetsző "vállalás" kifejezéssel is elég jól mutatja, hogy milyen a közfelfogás ezzel kapcsolatban. Ha kitekintesz a saját per pillanat pozitív és kedvező helyzeteden túlra, akkor rájöhetsz arra, hogy a CSOK csepp a tengerben ahhoz a projekthez képest, amit egy gyerek útjára indításáig teljesíteni kell. Ez a mai korunkban kb. 25 év ellentétban a régebbi időkkel, amikor 16 évesen az utód beállt a gazdaság sodrába akár a földeken vagy valahol az iparban. Még gázabb a dolog, ha ezek a fiatalok később lelépnek és már nem csak az anyagiak miatt, hanem a romlott posványos közhangulat, a munkahelyi környezet és körülmények miatt stb. Hiába jók a globáleredmények, bár ez is megkérdőjelezhető, szerintem egy jó nagy lufi az egész, a népgazdasági szegénység az, ami Mao.-on nem változik. Példa, saját tapasztalat: elmennek Bp.-re a gyerekek színházba az osztállyal és az előadás végén nem tudnak hazamenni, mert nincs már tömegközlekedés plussz gumicsizmát kell vinni magukkal a színházba a dagonyás utak miatt. Összedobják a pénzt a HÉV-végállomáson, hogy fel tudjanak jönni éjnek idején a hegyre taxival (Szentendre). Jobb esetben Pesten éjszakáznak valamelyik osztálytársnál a földön aludva. Másik példa: új parkoló épült Szentendrén, de eső esetén tele lesz víztócsákkal, mert kutyaütő módon lett megépítve. Mit válaszol erre az egyik lakos a helyi üzenőfalon? "Hát sajnos, amikor esőzés van, akkor ilyenek lesznek a parkolók". Mit lehet egy ilyen baromnak válaszolni? Kb. már 1000 év óta használja az emberiség a lineát, min. 2cm/m = 2% lejtés stb. Helló, van még kőműves, burkoló stb. Magyarországon? Nincsenek nyilvános WC-k a városokban, a csökisek totál ki vannak rekesztve mindenhonnan úgy fizikailag, mint a képességeiket illetően, adott esetben évente be kell bizonyítaniuk, hogy pl. nem nőtt ki a lábuk, digitális nyomor van (a mobiltelefon nyomogatását nem nevezem digitális szintnek), ostoba, logikátlan és lekezelő hivatali rendszerek stb. stb. Ennek az a lényege, hogy egy konszolidáltan felnövő gyereket a népgazdasági szegénység ugyanúgy érinti majd, ha kilép a kalitkájából, mint a leszakadtat. A FIDESZ ezt a politikát támogatja, önző, megkülönböztető és aljas módon. Nekik a feketegazdaság is jól jön, mert szabad utat biztosít a stikliejikhez. Miből lesz nyugdíja a 90-től dolgozó tömeges minimálbéreseknek, a KATÁ-soknak, feketéseknek? Azoknak a nyugdíjából fognak adni nekik valamennyit, akik bejelentett munkahellyel ki tudják bekkelni az aktív idejüket és a megcsapolható nyugdíjaikból le lehet majd csípni az alapnyugdíjakhoz, hogy ne kerüljenek tömegek az aluljáróba koldulni. Ez Neked se lenne jó, a romlott fagyi mindig visszanyal... Ebben kellene gondolkodni, de az ego és főleg a kelet-európai mentalitás csak a saját kis pillanatnyi kiskapuit, előnyeit keresi, az orránál tovább nem lát, a telke mezsgyehatárán egy méterrel sem tolja tovább a fűnyírót aztán röhög a szomszédján, amikor azt megbünteti a közterületes vagy az akármelyik kiskirály városi hajdú. Dolgoztam Németországban, többször is jártam Amerikában, 1x elmentem Japánba is (ők egy külön társaság). Mindenhol és minden társadalomban, mindig voltak/vannak problémák, de a fejlődő demokráciákban, ellentétben velünk (itt azt sem tudják mi az, mert nem tanítják az iskolában), egészen máshogy közelítik meg ezeket. Próbálnak nem belelépni ugyanabba a szarba, amibe 1x már beleléptek. Mi belelépünk, többx is. A FIDESZ egy sanda, körmönfontan gonosz és műveletlen emberekből álló szemét kormány. Orbán Viktor pedig egy cezaromániás, cinikus, despota, paranoida, aki gyűlöli a népét. Beláthatatlan következményei lehetnek, ha ők maradnak még 4 évig. Megvan rá a forgatókönyvük. Mégis azt mondom optimistán, hogy a legtöbb dolog a neveltetésen múlik. Egy gyerek a hátizsákjában, amit felsegítenek rá, amikor elindul az életbe, azokat a cuccokat viszi tovább, amiket és amennyit a család abba beletett. Fent felsorolt ócska, kicsinyes és méltatlan dolgok jó része kivédhető a neveléssel. NO FIDESZ!
2018. márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
36%
Utolsónak. És akkor ki az,aki a most induló pártok közül nem tévedne rá szerinted erre az útra? A politika hatalom. A hatalom pénz. Mivel a fizetésük az életvitelükhöz kevés(lehet hörögni) ki kell egészíteniük. Legalábbis úgy érzik. Ezért vannak a strómanok,de nemcsak a fidesznek. Ez már a 8. szavazás lesz a rendszerváltás óta,ha jól számolom, de valahogy a pártok ígéretei elfelejtődnek,ha megválasztják őket. Én néztem a jobbik programját,még azt mondom tetszik is,csak azt felejtik el hangoztatni,hogy azok a dolgok megvalósításához milyen dolgokat fognak megszüntetni,hogy a saját ígéreteiknek eleget tegyenek.
2018. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
62%

"Utolsónak. És akkor ki az,aki a most induló pártok közül nem tévedne rá szerinted erre az útra? A politika hatalom. A hatalom pénz. Mivel a fizetésük az életvitelükhöz kevés(lehet hörögni) ki kell egészíteniük. Legalábbis úgy érzik. Ezért vannak a strómanok,de nemcsak a fidesznek. Ez már a 8. szavazás lesz a rendszerváltás óta,ha jól számolom, de valahogy a pártok ígéretei elfelejtődnek,ha megválasztják őket. Én néztem a jobbik programját,még azt mondom tetszik is,csak azt felejtik el hangoztatni,hogy azok a dolgok megvalósításához milyen dolgokat fognak megszüntetni,hogy a saját ígéreteiknek eleget tegyenek."


Igaz, de azért valljuk be hogy Vona Gábor 10x hitelesebb mint Orbán.

2018. márc. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
78%

19-es


Ez is szubjektív,hogy kinek ki a hitelesebb. Vannak akik még a Gyurcsányéktól várják a megoldást,vannak LMP-sek,és még nagyon sokan, mindenkinek más a hiteles. Nekem a Jobbik hitelesebb lenne Vona Gábor nélkűl

2018. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!