Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MKKP-re lehet majd szavazni,...

MKKP-re lehet majd szavazni, érdemes?

Figyelt kérdés
Mi lesz ha viccpárt nyer?
2018. márc. 16. 06:50
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Nem erdemes, mert nincs eselyuk. Ha azt szeretned jelezni a szavazason, hogy Te elmentel, de nincs olyan part, akire szavaznal, akkor viszont jo. Regebbi szavazasokon ilyenkor rajzolgatni szoktak. Igy ervenytelen ugyan, de a megjelent szavazok szamaba beleszamit.
2018. márc. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Celtix ***** válasza:
100%

Orszagos listan mindenkeppen, egyeniben csak akkor, ha van jelolt. Igen, erdemes, ha eleged van maffia-kormanybol meg a toketlen ellenzekbol, ami 8 eve 50% felett tartja oket.


Erdemes. Eddig vilageletemben valaki ellen szavaztam, a legkisebb rosszra - most majd valakire szavazok.


Ha nyernek (bar ennek realis eselye nincs, 5-10% korul van most a partban....aztan negy ev mulva mar konnyen lehet kormanypart), akkor palyazatot irnak ki es nem politikusok lesznek a miniszterek, hanem szakemberek.

2018. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak választókerületek, ahol bejutottak, ott lehet rájuk szavazni.

Érdemes-e? Persze, hogy érdemes, csak kinek az érdemeit szolgálja. Ha az övéket nézem, akkor nekik nem csak érdemes, de érdekes, bár nem szükséges, hogy rájuk szavazzál. Ha magadból indulsz ki, akkor meg úgyis te fogsz dönteni. Én tudom miért szavazok rájuk, de ne azért szavazz rájuk, mert én is rájuk szavazok, vagy nekik jó, ha rájuk szavazol, hanem azért, mert te úgy gondolod, hogy megérdemlik a támogatásodat azért, amit tesznek és neked tetszik, szimpatikus, érdemes dolog, amit ők csinálnak.


Nézd meg, hogy kire lehet nálatok szavazni. Nézd meg melyik mellett milyen érvek vannak és úgy válassz.



Az én nézeteim szerint (és most kapni fogom az ívet, de akkor is leírom, mert nem érdekelnek a le nem írt gondolatok): A viccpárt azt jelképezi, hogy a demokrácia értelmét vesztette és rosszul csinálja MINDEN párt, hogy egymást gyűlöli és kicsit sem akarnak együtt dolgozni, hogy fejlődést érjenek el. Ezért a végén tök mindegy, hogy kire szavazok, ugyan azt fogom kapni, csak más tálalásban. Nem az én érdekeimet fogják képviselni, hanem a sajátjukat és 4 évig úgysem szólhatok bele, hogy mit csinálnak, amit meg most ígértek, nem kötelesek betartani.


A viccpárt nem hazudik: azt fogja csinálni, amit eddig: viccelődni. Ebben csalódni nem fogok. Már több, mint 10 éve követem őket és tetszik, amit csinálnak. Most, hogy bekerültek, kíváncsi lennék, hogy miként tudnák kezelni ezt a helyzetet.



Én tőlük tudtam, meg, hogy a választó körzetemben indulnak. FB-n írsz nekik, hogy melyik válsztó körzetben vagy és megírják, hogy lehet-e rájuk Savazni és hogy melyik jelöltjük indul ott. A jelölt is válaszolt FB-n a kérdéseimre. Már többet tettek, mint bármelyik politikus, akivel valaha találkoztam.


Persze, ha lenne más, aki szimpatikus, akkor nem a kutyákra szavaznék. De nincs.


Gondold át és magad dönts, ne más döntsön helyetted.


Ez nem tudom mennyire megbízható, de itt is látszik, hogy néhány helyen jelöltet tudtak indítani: [link]

2018. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aki arra szavaz, akinek esélye van, vagy aki nyerhet, az nem önmagát képviselteti, hanem a másikat. Ilyenek is vannak, de én nem fogok azért beállni egy tömeg mögé, mert mainstream.


Történelemben volt pár ilyen "álljunk be az mögé, aki a legerősebb" megmozdulás - tele van vele a tankönyv, mire vezetett.


Én arra szavazok, aki képes összefogni másokkal és építeni a világot, vagy pedig vicces. Az elsőből nincs egy sem jelenleg a választó körzetemben, a másodikban ott vannak a kutyák.

2018. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!