Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan a 2006-2010 közötti...

Sokan a 2006-2010 közötti időszakot szeretnék viszont látni?

Figyelt kérdés

Direkt ezt az időszakot írom.


Én pont akkoriban voltam tini, váltan nagykorúvá, tehát már _valamennyire_ érzékeltem a dolgokat.

Öszödi beszéd. "Véres" tüntetések. Kossuth tér lekordonozása évekre - szerintem a világ szégyene.

Ígérgetések - aztán nem történt semmi, de semmi, vagy ha igen, sokkal később és nem úgy. Beruházások, fejlesztések alig - ha mégis átadták, akkor hatalmas késéssel és akkor is jóval magasabb végösszeggel a tervezetthez képest. Amit létre is hoztak, rettentő hamar tönkrement.

Megszorító intézkedések.

Szétesett kormány.

Jó, a szegénységről és a munkanélküliségről a válság is tehet.


Akkor egy kis Budapest:

Arra emlékszem, hogy hajléktalan ugyanennyi volt az aluljárókban, de eleinte még az állomásokon is. A buszmegállókban a menetrendi tábla is hiányzott sokszor és egyébként azt se feltétlen tudhattad így, hogy melyik járat megállója is az. Új buszokat alig vettek, új villamost alig vettek, a régi villamosok felújítása szünetelt, az Alstom metró évekig porosodott.



- Játékmetró horror áron,

- Alagút alföldi autópályán.


Ugyanúgy volt kivándorlás.


Ugyanakkor Magyarország azért sajnos elmaradott, a 2002-2010 közötti időszak se tett jót neki. Nem értem, miért kellene csodát várni a Fidesztől.

Illetve én azt is látom, hogy rettentő elégedetlenek vagyunk. Nyugatra is van felesleges metróállomás, fakivágás... Olvastam sok cikket nyugati magyaroktól, akik azt írják, hogy annyival azért nem jobb. Amikor én jártam nyugati városban, ott is láttam koszt vagy ez-az nem üzemelt.



Szóval biztosan egy jó nagy koalíció kellene? Gyurcsány kellene? Vagy mindegy, csak ne a Fidesz?



2018. márc. 16. 08:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Mindkét rendszer alatt hunyt el rettentő közeli rokon.

2008-ban 2-esre értékelném az egészségügyet, 2016-ban 3-asra.

Kapott nagyon jó, korszerű kezelést, ez sok évet adott neki. A gond az, hogy az elején lassan került műtőasztalra, így nem a legjobban alakult az egész.



Mondjuk pont az eü-vel nem vagyok teljesen elégedett, de azt az eredeti kérdésben írtam le, ami elszállt, mert tegnap írtam ki, 23 után kezdődött az ígért gyk karbantartás és a kérdés elszállt.


A fiatalok egy része elégedetlen, lázadó, ... Bilibe lóg a kezük és azt hiszik, nyugaton minden jobb.

Jó, hogy ezeket hiszik, mert így elindulhat valami, hoy itthon még jobb legyen.

De én idősek között nevelkedve, sok halált látva, a dolgokat máshogy értékelve, az emberi jellemet, mint olyat látva nem hiszek semmi jóban.

5 év vegetálás, esetleg a migránsok betörnek és olyanok lesznek ők is, mint a romák. Utána úgyis háború. Ennyi.

Mit gondoltok, a Föld nyeli el a klímamenekülteket?

2018. márc. 16. 10:56
 12/19 anonim ***** válasza:
53%

Horror áron volt a metró? Leheltől el akarok menni a Nyugatiig és helyben veszem meg az 450. Taxis km-díj 280 és az alap 480...

Amúgy Gyurcsánynak a jó k anyját, de ekkora pusztítást ő sem végzett

2018. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

500 milliárd nem horrorár? Annyi a stadionokra se ment el.



Ja ha már félreértetted, a bérlet ára miért növekedett 2010-ig évente és most miért nem növekedett évek óta?

2018. márc. 16. 11:44
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem, aki azt akarja hülye ennyi.
2018. márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező, feltettél egy kérdést, én (és még mások is) megválaszoltam, hogy NEKEM miért volt elfogadhatóbb a mostani kormánynál a második Gyurcsány-kormány.


Nem kell hogy tettszen a válaszom, de attól ÉN így érzek és gondolkozom. Ha neked a Fidesz tetszik, szavazz rá. NEKEM nem tetszik, és megindokoltam, hogy miért.

2018. márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
14, ja, hogy te a négyes metróról beszélsz... Az nem csak a szocik sara, 2014 tavaszán (minő véletlen, pont a választások előtt) adták át a négyes metrót. Akkor már a Fidesz volt hatalmon. De ez semmi Kósa "csengeri asszonyos" Lajoshoz, aki majdnem 10x akkora vagyon felett rendelkezik, mint a leggazdagabb magyar ember, Csányi Sándor
2018. márc. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

Igen, te direkt olyant írsz, amiről úgy véled, magyarázni tudod.

És direkt olyant próbálsz a szájába adni azoknak, akik a mostanit kívánják eltakarítani, amiről úgy véled, jó ellenpélda.

Nem ellenpélda! Se jó, se rossz. Csak a te irányított fantáziádban. A többi a valóságot nézi és elemzi.


Csodát csak a tudatlanok várnak. A többi tisztességes és hozzáértő munkát. Itt a hozzáértés csak a rabláshoz nagy. Ez vitán felül áll.


A világ sokszínű. Ha elhatározzuk, hogy mostantól lila, ezer hivatkozást találunk erre. Ha úgy döntünk, inkább zöldesssárga, arra is találunk pár ezer magyarázatot. Mondhatnék bármit, mindre van jó sok magyarázat. Csak nehogy nekiálljunk az igazságtartalmukat vizsgálni, mert könnyen lehet, hogy minden elképzelésünkkel pofára esünk.

Ez már csak így van. A mellébeszélés lényege, hogy ne fontos dolgokról beszéljünk és főleg ne vizsgálunk semmit szakszerűen. Inkább a megfelelő hivatkozások.

2018. márc. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, a Fidesz kormánnyal nem az a legnagyobb baj, hogy lopnak. Minden kormány lop. A probléma az, hogy

1. Látványosan és pofátlanul lopnak, mert nem lehet őket számon kérni (Pénztáros Lőrinc)

2. Mindent államosítanak, mint a kommunizmusban

3. Fontos dolgokra (oktatás, egészségügy) nem költenek eleget, baromságokra (stadionok, kisvasút, alagút az alföldön) meg elszórják a pénzt

4. Felemelték az ÁFÁ-t 27%-ra (anno MSZP alatt 20% is volt)

5. Csomó új adót hoztak be (tranzakciós adó pl a legnagyobb baromság)

6. Magukra szabták a választási törvényt, hogy nehezen lehessen őket leváltani

7. Csináltak egy új alaptörvényt, amiben a népszavazást lényegében megtiltották (szinte semmiről nem lehet népszavazni)

8. Irdatlan pénzeket vernek el látszat dolgokra, gyűlöletkeltésre, uszításra (nemzeti inzultációk, Sorosozás, Brüsszelezés, migránsozás)

9. Nem érdekli őket, hogy fiatalok tömegei menekülnek külföldre, mert itt nem tudnak boldogulni

10. ELLOPTÁK a magánnyugdíjakat, zsarolva az embereket, hogy lépjenek át az állami pénztárba. Azt a pénzt senki nem fogja már látni, mert mire elérné a korhatárt a mai 30-40-es generáció, már nem lesz nyugdíj.

12. Mindent, de mindent ad-hoc csinálnak. Semmi egyeztetés, semmi hatástanulmány, semmi tervezés. Amit ma kitalál Orbán, abból holnap törvény lesz. Így nem lehet hosszú távra tervezni semmit.

13. Nem érdekli őket sem az emberek, sem a szakértők véleménye. Jó példa volt erre a boltzár. Senki nem akarta a vasárnapi boltzárat, senki nem lett megkérdezve, csak kitalálták és bevezették. Aztán egy év után, mikor bejött a lehetősége, hogy népszavazáson utasítsuk el, akkor gyorsan visszavonták.

14. Ugyanez a fület-farkat behúzás volt az Olimpiával. Az emberek nagy része nem akarta, mert csődbe vitte volna az országot, de ők nyomatták, TarLOVAS Pityu meg még le is köpte az embereket, hogy "nem tudják megítélni". Aztán mikor a Momentum letett az asztalra egy csomó aláírást, hirtelen az olimpiát is visszavonták. FÉLNEK! Nem merik felvállalni a népszavazási vereséget! Gyáva banda!

15. Dilettánsok. Technikai analfabéták. Az egyik legjobb példa: Internetadó tervezet. Teljesen életszerűtlen és irreális mértékű lett volna. Orbán meg úgy tesz, mintha még a XIX. században lennénk és nem lenne 2 perc múlva kint a neten amit bárhol, bármikor mond.


Részemről én tojok bele, mi épült a nagyfene Budapesten. Tojok bele hol rúgják a bőrt a botlábú focisták. De ne szóljanak bele a mindennapi életembe és ne rombolják le a fontos területeket! Saját tapasztalat: nagybátyám 2 éve azért halt meg, mert napokig nem tudták megműteni az orvoshiány miatt. Az oktatás központosítása (KLIK) miatt pedig több tanári állásról is lemaradt a párom, mert bár az igazgató felvette volna, de a KLIK másként gondolta és a KLIK dönt.

Szóval részemről a Fidesz kormányt utálom, mint a fekáliát!

2018. márc. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
68%

Menj el egy kórházba, ülj be a padsorba. Tudom, közhelyesnek hangzik, de ez az igazság.

Keress nekem egy Fideszes választási programot...ja hogy nekik az sem kell...

Keress egy olyan független, demokratikus intézményt, aminek az élén nem Fideszes úriember ül!

A politikai kommunikáció a minimum alá süllyedt. Csicskáznak, boldog karácsonyt kívánnak, ha a kérdésre érdemien nem tudnak válaszolni.

Vitára a mélyen tisztelt elnök úr nem képes leülni, mert tudja hogy csökkenne a szavazótábora a vereséges vita után. Helyette rémisztget Sorossal (akinek a terve 3 vélemény kifejtése a saját oldalán, valamint érdekes, hogy fiatal korában nem volt gond az ő pénzén tanulni, de még pár éve se volt vele baja) és migránsozás. Egyre tekintélyelvűbb lesz a kormány.

Ez csak hirtelen pár probléma, ami eszembe jutott. Sokkal inkább választanám Gyurcsányt, mint ezt a diktatórikussá váló folyamatot. Pedig már Ferinek is köszönhető, hogy a társadalmi politikai hozzáállás ennyire lesújtóvá vált.

2018. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!