Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint az ertelmisegiek...

Akik szerint az ertelmisegiek altalban baloldali vagy liberalis beallitottsaguak, akkor, azok, hogyan magyarazzak, hogy azon budai kerületek hagyomanyosan jobbodalra szavaznak?

Figyelt kérdés
A budai kerületekben a legmagasabb a fövaros belül es az orszagon belül is a diplomasok aranya, 90es evekben az MDF nyert ezekben a kerületekben , 2000 ota pedig a fidesz, meg legutobb 2014ben is.
2018. márc. 16. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Általánosságban azok vélekednek így, akik az életükben nem láttak még "értelmiségit" (diplomás szakemberekre gondolsz?), ugyanis egyáltalán nem vagyunk baloldaliak.
2018. márc. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

ki is állítja ezt? Tájékozodj

A baloldal mindig is a kis emberek pártjai voltak, a jobb pedig a pénzesebb rétegé

A baloldalra a mai már nem igaz, az MSZP nagy része a kiöregedett komcsikból áll és a szavazóréteg sem változott nagyon

2018. márc. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A jobboldali-baloldali felosztásnak nincs semmi értelme amúgy. A liberális meg bárhová tartozhat. Nálunk a baloldali pártokhoz vannak sorolva, Szlovákiában a liberális párt az SaS az jobboldalhoz tartozik . Amerikában a baloldalhoz, Ausztráliában pedig jobboldalhoz.
2018. márc. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Na, én itt lakom, mindig is itt laktam világ életemben, először az I. majd a XII. most ismét az I. kerületben és az ismertségi köröm jórészt értelmiségiekből áll, akik többségében jobboldaliak, azon belül vagy jobboldali konzervatívok, vagy jobboldali liberálisok.

Akik az értelmiséget a baloldallal azonosítják, azok nagyon el vannak tájolva, jóllehet ismerek néhány baloldali értelmiségit, de alapvetően nem ez a jellemző. A liberalizmus már más tészta, a liberálisok többnyire valóban értelmiségiek, én is egy jobboldali liberális értelmiségi vagyok(baloldali pártra sosem szavaznék). Jelenleg amúgy nincs olyan párt egy sem, amely kifejezetten az értelmiséget szólítaná meg, kormány az utóbbi években egyre távolabb került az értelmiségtől. Itt a budai kerületekben hagyományosan azért nyer mindig a Fidesz, mert az ő adórendszerük kedvez még a legjobban az itt lakóknak, az én családom csupa értelmiségiből áll és rajtam kívül mind a fideszre fognak szavazni, én még nem tudom, hogy elmegyek e egyáltalán.

2018. márc. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Először szét kellene választanod azokat,akik érzelmek alapján politizálnak,azoktól,akik érdekből,vagy érdekeik alapján szavaznak.
2018. márc. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#3-as jól mondja, semmi jelentősége nincsen ma már ennek hogy valaki jobb vagy baloldali beállítottságú. Hiszen manapság már nem léteznek a hivatalos terminológia szerinti jobb ill. baloldali pártok sem. Eleve a legnagyobb pártok, mind néppártok, amik folytatnak jobb ill. baloldra jellemző intézkedéseket egyaránt. Jó példa erre a Fidesz is, ami elvileg egy jobbközép párt, bár az elmúlt 8 év intézkedései (pl: közmunkaprogram, folyamatos piacszabályozás, radikális intézkedések) után sokkal inkább lehetne baloldali pártnak nevezni. Ugyanakkor persze bizonyos dolgokban meg határozottan jobboldali elveket követ (pl: egyház támogatása, társadalmi hierarchia fenntartása), szóval látod teljesen értelmetlen ez a kategorizálás.


Liberális pedig épp úgy lehet egy baloldali, mint egy jobboldali. Valamint a liberalizmusnak rengeteg fajtája is van.


Ahogyan már előttem is mondták, azért szavaznak a budai kerületek hagyományosan a "jobboldara", mert annak intézkedései jobban kedveznek a gazdagoknak.

2018. márc. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
6# egyház támogatása is alapvetően baloldali, hiszen a KDNP is baloldalról indult és csapódott a Fideszhez. A közmunkaprogram meg jobboldali policynek lehet beskatulyázni, ha feltétlenül szeretnénk, hiszen a baloldali megfelelője a segélyezés.
2018. márc. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon erősen attól függ, hogy neked mi a liberális, mi a baloldali, és ez hogyan megy át szavazatba. Ismerek elég liberális embert, aki a fideszre szavaz, mert "jól elvan". Az értelmiség ezen kívül nem éppen arról híres, hogy mindenki elmegy szavazni. Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy az értelmiség túlnyomóan liberális. De lehet, hogy te meg nem vennéd sok ismerősömet liberálisnak, mert más kritériumok alapján ítélsz. És hogy ez hogyan fordítódik át szavazatokra és az hogyan fordítódik át szavazó blokkokra a budai kerületekben, az teljesen más kérdés, és azt hiszem elég sok tanulmányt kellene elolvasni a kimerítő megválaszolásához.
2018. márc. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jobboldalra szavaznak? Hogy ha nincs jobboldal magyarországon?
2018. márc. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Egyrészt az, hogy valakinek van diplomája, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy valóban értelmes is. Jelenleg is egyetemre járok, sajnos testközelből tapasztalom, hogy mennyire sok ostoba ember kerül be a felsőoktatásba, s szerez diplomát.

Másodrészt fővárosi szinten valóban magasnak számít a Fidesz támogatottsága a II. és XII. kerületben, országos szinten viszont inkább csak átlagos. Abban igazad van, hogy pl. fővárosi 3. választókerületben (XII. kerület) nagyon magas a diplomások aránya, a 87 605 polgárból 40 412 fő (46,1%), ellenben pl. országos szinten a Fidesz a csornai választókerületben győzött a legnagyobb arányban (59%-ot kaptak, szemben a XII. kerületi 46%-kal), s ebben a választókerületben pl. mindössze 6433 fő diplomás (81 681 emberből, tehát itt csak 7,8% az arány). Ezek szerint van összefüggés a diplomások magas aránya és a Fidesz támogatottsága között? Nem feltétlenül.

Harmadrészt ezekben a budai kerületekben egyébként a szintén jobboldalinak tartott Jobbik meglehetősen gyér támogatottságnak örvend (a XII. kerületben 6%-ot kaptak), ellenben a jelentősen liberálisabbnak tartott LMP az országos átlag dupláját, 10%-ot ért el. Ha pedig tovább folytatjuk: 2014-ben az MSZP-vezette lista 35%-ot kapott a XII. kerületben, amely eredmény az országoshoz képest kb. 9%-kal magasabb eredmény.

Én is inkább abban látom a Fidesz relatív erősségét a II. és XII. kerületekben, hogy messze itt él a legtöbb jómódú ember (amely nem feltétlenül diploma és értelmiségi kérdés), s a Fidesz szegényellenes, illetve gazdagokat támogató politikája egyértelműen kapóra jön a számukra (példának okáért az egykulcsos adórendszer).

2018. márc. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!