Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is csalódott az LMP-ben?

Más is csalódott az LMP-ben?

Figyelt kérdés
Sokáig szimpatizáltam velük, mert a többivel ellentétben egy elveihez hű, tisztességes pártnak tünt. 2018-ban eljutottunk odáig, hogy Gyurcsánnyal egyezkednek. Meglepő ez az elvtelenség, hiszen Gyurcsányék ellenében juttatta be őket a magyar nép az országgyűlésbe 2010-ben. A párt legfőbb politikai tőkéje a következetes önállósága volt, most ezt dobják a szemétbe, és betagozódnak a tucatnyi gusztustalan balliberális pártocska közé. Szerintem velük együtt buknak, méghozzá nagyot!

2018. márc. 18. 19:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Ez ráaádsul azért is értelmetlen, mert aligha érnek el vele bármilyen komoly eredményt. Amióta Schiffer visszavonult, az LMP kifordult önmagából.
2018. márc. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%

Még mindig jobb, minthogy Orbánnal álljanak össze, aki március 15-én gyűlölködésre buzdította híveit!

Na, a Fidesz az igazán gusztustalan...

2018. márc. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%
Pozitivan igen. Nagyon jòl tudjàk, hogy ha nem àllnak össze a pàrtok, akkor elaprozòdnak a szavazatok. Most èrzem azt először, hogy az ellenzèk tènyleg kormànyvàltàst akar ès nem azt szàmolgatja, hogy meglegyen az 5 szàzalèk, a szavazòk többsègènek az akarata meg mehet a levesbe. Az összeborulàssal azt is tudjàk ezek a pàrtok, hogy nem egyedül kerülnek kormànyra ha minden jòl sikerül, mègis àldozatot hoznak èrte, csak sikerüljön legalàbb megszorongani a fityiszt.
2018. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Én nem csalódtam az LMP-ben, én alapból nem bíztam bennük egy percig sem.

De őszintén: rájöttek, hogy egyedül semmi esélyük...egyébként logikus.


Egyébként meg még egy-két ilyen értelmes beszólás jobboldalról, hogy "elégtételt veszünk az ellenzéken", meg hasonlók és a végén még a jobbik is összefog az MSZP-Párbeszéddel!

2018. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
2-re. A saját értékek következetes képviselete lett volna a lényeg. Ezért juttatták be az LMP-t a szavazói már kétszer is...
2018. márc. 18. 19:59
 6/19 anonim ***** válasza:

Mivel sosem állt közel hozzám a zöldbaloldali politika, így az LMP számomra sosem volt alternatíva, ennek megfelelően csalódni sem csalódtam bennük.

Valóban már 8 éve következetesen képviselnek egy irányt, ha úgy tetszik, a maguk módján még akár hitelesnek is lehet nevezni őket(már ha létezik egyáltalán ez a kifejezés a politikában). A gond csak az, hogy ezzel a politikával 8 év alatt nem mentek semmire. Így hát választhatnak, hogy megmaradnak egy hiteles zöld 5-6%-os rétegpártnak, vagy kitalálnak valami mást és szövetségre lépnek valakivel ami akár azt is jelentheti, hogy koalíciós kormány egyik pártja lehetnek,de persze ez nyilván kockázatos, ezzel a jelenlegi szavazóikból sokat elveszíthetnek. Nem egyszerű helyzet, mindkettő lehetőség mellett és ellen is szólnak érvek.

2018. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
3-ra. Engem nem érdekel, hogy Orbán vagy Gyurcsány a miniszterelnök, egy alomból jöttek. De szívesen láttam volna továbbra is egy korrekt ellenzéki pártot a parlamentben, amelyik következetesen tud fontos ügyeket képviselni...
2018. márc. 18. 20:04
 8/19 anonim ***** válasza:
Én a választókban csalódtam, nem az LMP-ben. Ne felejtsük el, hogy Gyurcsány pártja és az MSZP mögött sok választó van, mindenképp több, mint az LMP mögött egyedül. 8 év alatt az LMP-ből simán lehetett volna egy 20-30 százalékos párt, de úgy tűnik erre nincs igény. Innentől kezdve vagy az van, hogy örökös 5-7%-os kispártként, épphogy bekerülve a parlamentbe létezik az LMP, vagy alkalmazkodnak a realitáshoz, miszerint a választók jó részének még mindig az MSZP kell inkább vagy épp a DK, és megegyeznek velük a választókerületek szintjén, hogy fölöslegesen ne gyengítsék egymást, mert bizony az LMP-re leadott szavazatok sok helyen kidobott szavazatok.
2018. márc. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy a kérdező maga módosította saját kijelentését, azaz nem a magyar nép, hanem csak a rájuk szavazók juttatták be a parlamentbe, ami azonban alig lépte át a szavazók 5%-át. Az LMP pontosan azt adja most is, amit korábban: nem dönthető el, hogy hol áll a libikókán, középen akar állni, ő akar a döntőbíró leni, hogy erre vagy arra csusszan majd (arra akar csusszanni amerre nagyobb befolyása lehet majd. Amióta Schmidt Mária fia (Ungár Péter) nagyhirtelen az örökölt vagyona birtokában vezetőségi tag lett, azóta csak megerősödött bennem az ambivalens érzés.
2018. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az LMP jelen pillanatban legjobb esetben is csak 6%-on áll a teljes felnőtt lakosság körében, de valójában valahol 3-5% között. Parlamenti küszöb határán mozognak.

Ellenzéki összefogás nélkül viszont nincs kormányváltás, sőt, nem hogy kormányváltás nincs, de ha nincs összefogás, akkor az a Fidesz számára egyenes út a 2/3-hoz.

Lehet, hogy téged most nem érdekel Orbán; majd érdekelni fog, ha az LMP kap egy akkora ÁSZ büntit, amibe belerokkan, vagy valamilyen más módon lehetetlenítik el a működését.

2018. márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!