Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány magyar ember nem eheti...

Hány magyar ember nem eheti azt, amihez kedve lenne?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy épp nincs a hűtőben túró rudi, hanem hogy hány embernek nincs pénze vajon mindig azt enni, amire vágyik. Az éhezés és a testi-lelki jólét között ez egy szintén szomorú átmenet.
2018. márc. 21. 21:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
34%

Én pont azt látom, hogy a csórók zabálnak össze-vissza minden fajta szemetet, de nem azért mert nincs pénzük rendes kajára.


Én napi 1000-1200 forintból eszem, pedig elég sokat keresek.


Sajnos a legtöbb embernek (nem csak a szegényeknek) gőze sincs az alapvető helyes, egészséges táplálkozásról. Önmagában ez hogy "azt enni, amihez kedve van" is elég beteg gondolkodásra vall. Ha azt eszed amihez kedved van, dagadék leszel, beteg leszel hosszú távon és előbb halsz meg.


Miért érzik az emberek azt, hogy a kajálásban kell magukat kiélni? A nagyszüleink, dédszüleink kosztja is egyhangú volt, meg úgy előttük kb minden embernek a történelemben, mégis valahogy túlélték a dolgot. Utálom ezt a fogyasztói gondolkodást, ami beférkőzött az étkezésbe.

2018. márc. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Én napi 1000-1200 forintból eszem, pedig elég sokat keresek. "

Az pont egy finom 734ft-os tesco-s babgulyáskonzerv és 1kg szeletelt kenyér....Olcsó az álmod:) Ezért mondogatják kormány részről, hogy 47 ezerből meg lehet élni, hisz 30 ezret felfalsz és 17 ezret még félre is tudsz rakni öngöndöskodásként a nyugdíjas éveidre, ha télen betakarózol az erdőben felállított fóliasátradban...

2018. márc. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
51%

12:


10 tojás: 400-500 ft

1 halkonzerv: 250-300 ft

1 babkonzerv: 200 ft

fél kiló fagyasztott zöldség: 200-300 ft

1 nagy alma: 70-90 ft

1 kiló krumpli/rizs: 200 ft

1 kg csirke szív/zúza/combok/szárny: 600-800 ft


Ezeket most ne összeadd, hanem olcsó, laktató, alapvető élelmiszereket írtam, amikből ki lehet jönni egész napra evésből annyi pénzből (és ez nem mind, csak példákat írtam). Nyilván kizárólag magamra főzök otthon és munkahelyre ételhordóban viszek kaját.

Nem írtad, hogy te nem tudsz/lusta vagy főzni. Úgy tényleg nem lehet annyiból kijönni.

2018. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!