Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valakitől kérhetnék objektív...

Valakitől kérhetnék objektív gyorstalpalót a magyar politikai helyzet elmúlt pár évéről?

Figyelt kérdés

Nem igazán érdeklődtem eddig a politika iránt, és ha lehetne, most is elkerülném inkább, de rájöttem, hogy mégiscsak jobb tisztában lenni a helyzettel, még ha csak nagy vonalakban is.


A politikai élet fontosabb résztvevői érdekelnének, mind személyi, mind párt szinten, illetve ezek lényegesebb tevékenységei, intézkedései. Tényleg bőven elegendő egy-egy rövidebb bekezdés. Csak hogy kellően felvilágosodjak. :) Nagyon szépen köszönöm.

(Nem kérek troll válaszokat.)



2018. márc. 23. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
2018. márc. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Objektívat ne is várj...
2018. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
fityesz lop a többiek meg hisztiznek hogy nekik nem jut
2018. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha csak az elmúlt pár év kell, akkor az alaphelyzet gondolom megvan. A legfontosabb esemény, hogy 2015 elején Orbán és a Fidesz gazdasági/médiahátterét jelentő Simicska összevesztek. Simicska beállt ezután a Jobbik mögé, Orbán pedig decentralizálta a hátterét pl. Habony, Mészáros és Vajna között.


Ehhez kapcsolódóan gyakorlatilag mára az állam felvásárolta a média jelentős részét (Origo, TV2, Lokál, vidéki rádiók és újságok), a Magyar Tévéből pedig durva propagandaadót csinált.


2015 másik sorsdöntő eseménye a menekültválság, amit a kormány felhasznált, hogy a védelmező szerepében tündököljön, és ez nagyon bejött, az elmúlt 3 évben gyakorlatilag ez uralja a közbeszédet.


Az ellenzék hatalom nélküli és a kormány ahol lehet, támadja, így róluk nem érdemes szót ejteni. Egyetlen fontosabb tettük egy új párt, a Momentum nevéhez kapcsolódik, akikneka semmiből sikerült támogatottságot szerezniük a tervezett budapesti olimpiát ellenező hullámra felkapaszkodva.


A kormánypárton belül vannak némi hatalmi súlyponteltolódások időről-időre, ebbe nem mennék bele, mert úgy tűnik, hogy a Fidesz népszerűsége így is töretlen.

Még sok apróságot meg lehetne említeni, de az összképen szerintem nem változtatnak.

2018. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen, most két lehetőség közül választhatunk: stadion vagy stadioff.
2018. márc. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4-es, köszönöm!
2018. márc. 24. 16:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi olyan dolgot nem írt senki (kivéve az első válaszoló linkjét) ami objektív és értelmes, ami alapján felelős döntést tudok hozni, hogy miért és melyik pártra szavazok.


Az első válaszoló amit adott linket, az egy értelmes lista, ott le van írva valami, nem pedig olyan agyhalott figyelemelterelő dolgokról van szó, hogy mi van a migránsokkal. Én személy szerint lexarom őket, engem az érdekel, hogy objektíven mit csináltak, azaz mi látszik az országon.


Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire hiteles ez a lista.

2018. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem a szavazás miatt tettem fel a kérdésem, csak tájékozódni szerettem volna mindenféle anyázás nélkül, és azt megkaptam, nekem igenis segített a 4. válaszoló. :)
2018. ápr. 6. 15:11
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj és ne haragudj, de pont azt neveznéd pártatlannak, ami már eleve valakinek az oldalán szól? Az első link minden, csak nem objektív.
2018. ápr. 6. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!