Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért ilyen...

Szerintetek miért ilyen gyengék Magyarországon a civil mozgalmak? Egyáltalán van rá szerintetek szükség?

Figyelt kérdés
2010. jún. 11. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

1: Magyarországnak nincsenek demokratikus hagyományai. Az összes olyan évünk, amikor nem volt megszállva, a háborúk miatt nem volt rendkívüli helyzet, és szabadon választott, nép által kinevezett kormánya volt az országnak, háááát...nem sok. Annyira nem sok, hogy kevés.

2: Az utóbbi száz évben ha leegyszerűsítem, három főbb korszak volt: Ferenc Jóska, Horthy, és Kádár korszaka. Na most Jóska alatt voltak mozgalmak, de ezeket jellemzően a szocdemek vitték, szóval a népszerűségük, khm, nem volt túl magas. Horthy alatt a civilek általában (szélső)jobboldali pártok szócsövei voltak, Kádár alatt meg mert volna bárki is civilkedni.

3: Ilyen előzmények után nehezen lehetne valódi civil mozgalmunk. Mert hogy nincs is. Vannak a fideszes, az mszp-s, a jobbikos, és a lmp-s civilek, kiegészülve pár magányos farkas liberálissal és kommunistával.

4: Végezetül: igen, kellenének, hogy a köznyilvánosság erejével megragadják a mindenkori kormányt a tökénél fogja, hogy az egy pillanatig se feledje, nem mindenható. Csak ugye ilyen nálunk nincs.

2010. jún. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A magyar nép lelkiekben nem ilyen demokratikus civilkedős.
2010. jún. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A dolognak az a szépséghibája, hogy neves politológusok elméletei (és megfigyelései) szerint az elmúlt 20 év a demokrácia konszolidációs időszaka lett volna, tehát mára egy viszonylag gördülékenyen működő, intézményileg meg társadalmilag is megszilárdult, nagyobb változásokat nem igénylő rendszernek kellett volna kialakulnia. Na nálunk ez nem nagyon valósult meg, megrekedtünk valahol félúton. Ennek az egyik jele az, hogy ez a civil mozgalmasdi nem nagyon működik, pedig modern demokráciákban elég jelentős szerepe van, ugyanis egyrészt folyamatosan "nyomás alatt tartja az államot", hogy végezze rendesen a munkáját (mint ahogy azt 39% leírta), másrészt meg közelebb viszi az átlagembert a politikához. Jelenleg még elég nagy politikai kultúra-változásnak kell történnie, hogy nálunk is működőképes civil mozgalmak szerveződjenek.
2010. jún. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. De az is közrejátszhat,hogy az embereket lefoglalja a megélhetés gondja,elegük van a politikából,és nem hiszik,hogy lenne bármilyen haszna is. Ezután pedig mégúgysem fognak hinni benne. Akiknek pedig nincsenek megélhetési gondjaik,tetszik az aktuális politikai rendszer,miért alakítanának civil-tiltakozó szervezeteket?
2010. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jól látjátok szerintem a helyzetet. A Seres Mária féle CM egy jó kezdeményezés lehetett volna de szerintem azzal szúrták el, hogy párttá alakultak.
2010. jún. 11. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!