Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Így romobolta szét a fidesz...

Így romobolta szét a fidesz az egészségügyet?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 2. 23:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%
Pont így.
2018. ápr. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Szent Imre kórház 6,8 milliárd Ft.,

Egri Markot Ferenc Kórház 6 milliárd Ft.,

Sport Kórház 10 milliárd Ft.,

Körmendi Kórház 1,4 milliárd Ft.,

Veszprémi Cholnoky Ferenc Kórház 1,4 milliárd Ft.,

Zalaegerszegi megyei kórház 30 milliárd Ft.,

Dombovári Szent Lukács Kórház 1,8 milliárd Ft.,

Győri Petz Aladár Kórház 11.2 milliárd Ft.,

Teljes felújítás a Pécsi 400 ágyas egyetemi klinikákon 15 milliárd Ft.,

Szombathelyi Markusovszki Kórház 6, 3 milliárd Ft.,

Hatvani Albert Schweitzer Kórház 3,5 milliárd Ft., Bethesda Gyermekkórház 150 millió Ft.,

Debreceni Kenézy Kórház 500 millió Ft.,

Kaposvári kaposi Mór kórház 600 millió Ft.,

Békés megyei Pándy Kálmán Kórház Gyula 6,6 milliárd Ft., Budapesti Bajcsy Zsilinszki Kórház 700 millió Ft.,

Karcagi Kátai Gábor Kórház 800 millió Ft.,

Várpalotai Szent Donáth Kórház 800 millióFt.,

Budapesti Uzsoki Kórház 6,5 milliárd Ft.,

Nyíregyházi Jósa András Kórház 1,1 milliárd Ft., Hódnezővásárhelyi és makói egyesült Kórház , 3,3 milliárd ft.,


Továbbá felújítottak 60 mentőállomást,

átadtak 20 új mentőállomást,

vásároltak 500 új mentőautót.

50 százalékkal nőtt a CT és MRI vizsgálóeszközök száma.


A „katasztrofális” egészségügyi helyzetet az is jellemzi, hogy jelentősen csökkent a várólisták száma és a várakozási idő. Olyannyira, hogy Nagybritániából ide járnak műtétekre (168 óra !!!), mert ott nem tudnak időpontot mondani.

Fél Európa ide jár fogorvosi ellátásra.

Párizsban két hetet kell várni, hogy bejusson valaki a körzeti orvoshoz, a mentő nem megy ki bemondásra, a körzeti orvos legtöbb helyre nem megy ki, mert fél.

Nem úgy, mint itthon, ha negyedórán belül nincs a helyszínen a mentő bárki telefonhívására, már tombol a sajtó.

Havi 130 ezer Ft-al nőtt a háziorvosi praxistámogatás.

2018. ápr. 2. 23:35
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Hogy tudtad ezt ilyen gyorsan leírni?
2018. ápr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Úgy fel van újítva minden, hogy a fejedre szakad a plafon és patkányok szaladgálnak éjjel a kórtermekben.
2018. ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Olyan jó minden. Múltkor negyed 11-re beértem a sürgősségire szívritmuszavarral és délután fél 3-ra vettek is vért tőlem, amit ötig elemeztek.

Addig ültem kint a folyosón a padon és ki akart szakadni a szívem a helyéről. A nővérek jól elvigyorogtak egymással, cigizgettek és kávézgattak. Vártuk az orvost, aki fél 6-ra be is ért a kórházba.

2018. ápr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
légy szíves, ha olyan Kórhazban jarsz, ahol " a fejedre szakad a plafon és patkányok szaladgálnak éjjel a kórtermekben", akkor fenykepezd le es hivd az RTl klubbot, a 444.hu hamistott kepei a roman korhazakrol nem a magyar egeszegügye tükrözik
2018. ápr. 2. 23:43
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

És ezekből az összegekből mennyi ment a tényleges felújításra? Egyáltalán mikor jártál te ezekben a kórházakban, hogy személyesen megtapasztald az állapotokat, ne csak a statisztikát?

Netán az rémlik, hogy nemrég tüntettek az ápolók?


Meg remek, hogy felújításra ennyi ment el, csak épp még mindig saját magunknak kell a gyógyszert, kötszert bevinni, étkezéshez, tisztálkodáshoz eszközt... Nincs pénz az alapvető felszerelésekre, még a meglévők üzemeltetésére se.

2018. ápr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
En meg reggel 8kor beertem Berlinbe a korhazba, ugyhogy ki se tudtam nyitni a szememet es este 6kor kerültem sorra....
2018. ápr. 2. 23:46
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Ja, értem. Hogy te Berlinben jársz kórházba. :D
2018. ápr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
Nézem a listádat és hihetetlennek tűnik, hogy kevesebbet költünk egészségügyi fejlesztésekre, mint üresen álló stadionok építésére.
2018. ápr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!