Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elsöprő fidesz győzelem?

Elsöprő fidesz győzelem?

Figyelt kérdés
[link]
2018. ápr. 5. 09:26
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

ma 13:05


Jól érvelsz és igaz minden szavad.

2018. ápr. 5. 13:18
 22/29 anonim ***** válasza:

13:05 ! Azt mondanám, hogy igazad van, ha nem bukkant volna elő már több helyen eddig is olyan, hogy azonos nevekkel adtak be aláíróíveket, amely nevek a fidesz aláíróívén is rajta vannak, illetve már konzultációs aláírásgyűjtésből származó nevek is előjöttek. Az illetők pedig állítják, hogy nem írtak alá most a kapmpányban senkinek...Akkor most ez hogy van?

Persze, töketlen az ellenzék, ebben egyetértek, de egy nagy adag trükközés is van ebben a jobboldal részéről.

2018. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Meg ez a Ukrán oldalon 1 házakba többen is bejelentett emberek is érdekesek.Illetve már a ravatalozóba is vannak sokan élő emberek,azok is szavazhatnak..
2018. ápr. 5. 13:41
 24/29 anonim ***** válasza:

22-re:

Igen, én is hallottam, hogy egy LMP-s jelöltet el is csaptak emiatt a pártjából.

De akárhogy töröm a fejem, képtelen vagyok rájönni, miért lenne jó ez a Fidesznek. Persze én abból indulok ki, hogy az általam felsorolt pártok jelöltjeinek minden trükközés nélkül is meglenne az induláshoz szükséges számú aláírás.


Viszont, mivel egy ember korlátlan számú jelöltnek is aláírhat, el tudom képzelni, hogy aláírt egyet, mert ismerőse hozta az ívet és nem akarta megbántani, aztán aláírt egyet annak is, akivel valóban szimpatizál.


Én is aláírtam egy balliberális pártnak, mert megszólítottak, és a sarki vendéglős kamupártjának is, mert becsöngetett hozzám. :DDD És amúgy egy másik ellenzéki pártra szándékozom szavazni, de ők csak a belvárosban gyűjtöttek, nem találkoztam velük. De ha mondjuk egy állami/önkormányzati intézményben/hivatalban dolgoznék és a fideszes jelölt ajánlóívét odahoznák, nem merném megtagadni az aláírást. (Mondjuk ez szomorú, hogy itt tartunk.)

2018. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"De akárhogy töröm a fejem, képtelen vagyok rájönni, miért lenne jó ez a Fidesznek."


Ez egy okból jó a fidesznek:

A több párt jobban megosztja az ellenzéki szavazatokat. Még ha ismeretlen is, szavaznak rá, mert csak: tetszik a logója, elöl van a sorban stb. Ez elvisz néhány szavazatot az esélyes jelölttől, még ha keveset is, a legesélyesebb ellenzékitől elveheti a győzelmet, főleg a kistelepüléseken, ahol esetleg csak pár százan szavaznak.


Vagyis: az ellenzéki szavazatok megosztása. Hiába akar 10 választóból 6 kormányváltást, addig erre semmi esély, amíg nem tömörülnek egy tömbbe. Ezt kell a jelenlegi hatalomnak megakadályoznia és amíg ez sikerül neki, addig neki áll a zászló.

2018. ápr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Értem, mire gondolsz, de szerintem az LMP, DK, MSzP-Párbeszéd, Jobbik stb... ellenzéki pártok eleve akartak minden (vagy majdnem minden) körzetben jelöltet állítani és össze is tudták neki gyűjteni a szükséges számú ajánlást. Tehát az, hogy 10-ből 6 ember kormányváltást akar, mégis a Fidesz fog győzni, az tényleg a sokfelé osztódó ellenzéki szavazatok miatt lesz. Csakhogy ennek döntő részben az az oka, hogy maguk a pártok (=pártvezetők) nem tudnak megegyezni (8 év alatt sem voltak képesek). Igazából a balliberális oldalon egy, max. két párt kellene (mondjuk egy munkás-baloldali és egy értelmiségi-liberális). Ez a sok balliberális párt szerintem csak annak a jele, hogy sokan akarnak kiskakasok lenni a saját szemétdombjukon - és tudomásul veszik, hogy emiatt esélyük sincs a hatalom közelébe kerülni. Személyes hatalmi ambícióik fontosabbak nekik, mint hogy egy baloldali/liberális párt hatalomra kerüljön.


Érdekességképpen jegyzem meg, hogy 1992-98 között a jobboldal pártjai szaporodtak osztódással: az MDF-ből kivált Csurka és megalapította a MIÉP-et; később az MDF-ből kivált Szabó Iván és megalapította az MDNP-t; a Kisgazdáktól mindig kivált valaki, aki besokallt Torgyántól és új pártot alapított; közben még a Fidesz is jobboldali lett. És egészen addig totál sikertelen volt a jobboldal, amíg a Fidesz föl nem szalámizta a kis pártokat és el nem foglalta egymaga a jobboldal térfelét.

2018. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Az, hogy a fidesszel szemben egyetlen jelölt álljon, teljességgel lehetetlen, még egy teljes baloldali összefogás esetén is. A jobbik nélkül nem lehet kormányt váltani, viszont ő sem tud egyedül kormányt váltani...viszont senki nem akar vele együttműködni, meg ő sem akar senkivel összeállni. Ez valahol érthető is. Ennek fényében viszont elementáris hiba az, hogy az LMP, a DK és a többi kispárt is sok helyen külön jelöltet indított, mert ezek eleve esélytelenek.

Így holnapután a következő felállás lesz szerintem a kerületek kb 80%ában: első Fidesz-KDNP, második Jobbik, harmadik MSZP-PM. Esetleg a második-harmadik hely felcserélődik. Miért? Képtelen az ellenzék koordinált együttműködésre.

Remélem mindenki tanul belőle és 4 év múlva ésszerűbben fognak tudni együttműködni.

2018. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Szerintem, Fidesz - győzelem lesz, de nem elsöprő, csak "sima" többség. A közvélemenykutatókban meg már csak azért sem lehet igazan bízni most, mert abban egyetértenek, hogy soha nem voltak ennyien, akik nem adtak választ arra, hogy kire szavaznak.
2018. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Https://pollo.hu 125 ezer szavazat alapján, nagyon is lelehet váltani."

Hát nem lehet! Elmenet a matek!

2018. ápr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!