Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet koalíciós kormány?

Lehet koalíciós kormány?

Figyelt kérdés
A magyar törvények lehetőséget adnak arra a pártoknak, hogy nem előre, hanem majd csak a választási eredmények ismeretében döntsenek az összefogásról? Egy példa, amire gondolok. Tegyük fel a Jobbik szerez 30 %-ot, a baloldali összefogás 20 %-ot (ezek csak példák!), a fidesz hozza a 40 %-ot, de a Jobbik és a baloldal összefog és bejelenti, hogy együtt szeretnének kormányt alakítani? Ilyet lehet? Engem nem érne pofonként, hogy az a párt, akire én szavazok (Jobbik) összeáll a baloldallal, sőt lehet végre nyugodtabb is lennék, hogy nem egy párt dönt mindenről, hanem egyeztetések vannak, a pártok a szavazóikat képviselve egy asztalnál ülnek és nem csak az mint most, hogy amit a fidesz eldönt, azt lenyomják az emberek torkán és kész, sokszor szakmai egyeztetések nélkül, ráadásul egy ilyen koalíció a korrupciót is mérsékelné. Nincsenek illúzióim, hogy teljesen megszűnne a lopás, de ha nem csak egy banda ül a tűz körül, akkor nem tudnánk ezt megtenni.
2018. ápr. 5. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán akkor, ha mindegyik párt meg tud egyezni egy civil miniszterelnökről, mert az ugye biztos, hogy nem fognak pártpolitikust elfogadni.

A koalíciós kormányt nem tartom túl valószínűnek, a másik opció, az előrehozott választás pedig még jobban azt sulykolná az embereknek, hogy az ellenzékiek egymással sem tudnak megegyezni, így a Fidesz simán nyerhet. Nehéz ügy. :D

2018. ápr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
elvben lehetőség van rá, de a jobbik kétlem, hogy közösködne.
2018. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha valaha le akarják váltani a Fideszt, akkor csak koalíciós kormány lehet.
2018. ápr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

1990 óta MINDEN magyar kormány koalíciós kormány volt.


Egyedül az 1994-es mszp szerzett akkora többséget, hogy nem volt koalíciós partnerre szüksége a kormányalakításhoz, de még ők is összeálltak az szdsz-el.


MOST IS koalíciós kormányzás van.


Attól, hogy előre lehetett tudni, hogy a fidesz a kdnp-vel fog együtt kormányozni, ez éppen úgy koalíciós kormány, mint amikor a nagy, 49%-ot szerzett mszp állt össze a kicsi, 5%-os szdsz-el.


Most is 2 párt dönt, ugyanúgy, mint 2002-2010 között történt.

2018. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van rá lehetőség, de Vona megmondta, hogy csak az LMP-vel hajlandó koalíciós tárgyalásra (illetve egyéb új pártokkal, akik még nem vettek részt kormányban, ha bekerülnek pl. momentum). Azt is mondta, hogy inkább kormányoz kisebbségben (akkor ugye egy javaslatot sem tudna megszavazni önállóan), minthogy a régi baloldallal összefogjon.
2018. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
A magyarok többségének nagyon tetszene ha végre a széthúzás és a fideszesektől állandóan áradó gyűlölködés helyett együttműködnének a különböző oldalak és pártok. A parlamenti mandátumaiknak megfelelően közösen szavaznának mindenről. És ez végre demokratikus is lenne, hisz a választók által leadott szavatok arányában dőlnének el a dolgok. Pontosan itt lenne az ideje egy ilyen összefogásnak végre jobb és baloldal által. Bár az új pártoknak aztán mindenképpen arra kellene gyúrniuk, hogy a két MSZMP hulladékot a Fideszt és az MSZP-t lehetőleg egy következő ciklusra végleg lenyomják és elfelejthessük végre ezeket az ügynöklistától parázó vén fszokat.
2018. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azt én is tudtam, hogy előre összeállhatnak a pártok,mint ahogy a fidesz van és a kdnp, illetve baloldali pártok közül is vannak akik közösködnek, viszont azt nem tudtam, hogy a mostani választási törvények alapján később is összeállhatnak pártok.

Nem gondolom amúgy én sem, hogy a Jobbik akarna mszp-t szövetségnek, pláne nem Gyurcsányt, de már annyira örülnék demokratikus kormánynak, hogy ezt is el tudnám fogadni, ha tényleg együtt dolgoznának és vége szakadnak annak, ami most van.

2018. ápr. 5. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!