Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az orvosok között mekkora a...

Az orvosok között mekkora a FIDESZ támogatottsága?

Figyelt kérdés
orvos, FIDESZ, választás 2018

2018. ápr. 7. 17:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Pff, elszúrtam a kulcsszavakat :'D
2018. ápr. 7. 17:21
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
2/3-os.
2018. ápr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem hagyományosan magas. Ráadásul elég nagy béremeléseket is kaptak.
2018. ápr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Tapasztalataim szerint úgy mint a társadalom többi részében: fiatalok közt csekély, idősebbek közt magas.
2018. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Minimális.


Hiszen a Fideszre csak suttyó fogatlan, tanulatlan prolik szavaznak - vagy nem?

2018. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha az egészségügy állapotából indulok ki, akkor nem hinném, hogy magas, bár az is lehet, hogy akik nagyon utálják, már külföldön dolgoznak.
2018. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Erre én is kíváncsi lennék, de munkahelyen nem nagyon szokás politikáról beszélni. Én speciel rezidensként a hihetetlen mértékű bruttó 50 ezer forintos fizetésemelés ellenére sem fogok a Fideszre szavazni. Ahogy a szintén rezidens barátnőm sem. A többieket meg nem tudom:D
2018. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom szerint elenyésző. Szüleim orvosok, testvérem rezidens. Ahol a testvérem dolgozik, az egész osztály Fidesz-ellenes, és ez kb nyíltan téma is az orvosi megbeszéléseken.


Igaz, ez Észak-Kelet-Magyarország, ahol a legnagyobb a baj, az orvos- és nővérhiány, és a legjobban szétverték az egészségügyet is.


A Fidesznek az egészségügyi dolgozók legnagyobb része sosem fogja megbocsátani, hogy ellenzékből meghiusította az egyetlen koherensnek tűnő egészségügyi reformot, és azóta nem állt elő egy működőképes alternatívával.


Az legalább egy átgondolt stratégia volt, ami elméletben működhetett volna is akár: magántőke bevonása a rendszerbe, fehéren adózott, jogszerű egészségügyi hozzájárulás a szolgáltatások igénybevételekor, a feketén perkált hálapénz helyett, stb.


Persze lehet, hogy a gyakorlatban megbukott volna, de ki sem próbálták, megtorpedózták egy népszavazással ellenzékből. De nem is ez a baj!


A baj az, hogy azóta eltelt tíz év, amiből nyolcban kormányon voltak, többnyire kétharmaddal, és így, a harmadik kétharmados ciklusuk elején sem hirdettek meg SEMMILYEN ALTERNATÍVÁT az egészségügy reformjára, még olyat sem, ami legalább elvi síkon működik, reményt ad az egészségügyben dolgozóknak és a betegeknek.


Ezt nem lehet fizetésemelésekkel pótolni, pláne nem szimbolikus, pár tízezres mértékűvel.


Amikor az orvoshiány miatt egy orvos kettő helyett dolgozik, akár 24 órán keresztül, egy ügyeletben, azt a pszichés nyomást, fizikai igénybevételt, stresszt és felelősséget még a fizetése megduplázásával sem tudnák ellensúlyozni (pedig ott kezdődne a dolog, amikor egyes helyeken ma már konkrétan egy orvos vagy nővér dolgozik kettő helyett, vagy kettő négy helyett, stb.).


De itt szó sincs duplázásról, néhány tízezer forinttal nem tudod még szimbolikusan sem megfizetni a túlterhelést.

És még ha meg tudnák is fizetni, és a kettő helyett dolgozó orvos két ember fizetését vihetné haza, AZ SEM LENNE MEGOLDÁS: mert egyszerűen nem bír egy ember kettő helyett dolgozni, nincs négy keze, két agya, dupla energiája!


Ez a rendszer így egészen biztosan össze fog omlani, mert már az idősebb orvos is azt mondja a fiatalabbnak: menj el innen, mert nekem már mindegy, de te nem kell belebetegedj a munkába! Ez konkrétan megtörtént eset.


Idős orvosok mesélik, hogy amikor ők fiatalabbak voltak, még létezett olyan fogalom, hogy ebédidő, vagy vacsoraidő, ügyeletben is akár. Ma már ilyenről álmodni sem tudnak: felvesznek négy rezidenst és hat szakorvos húz el ugyanabban az évben nyugatra. A felvett négyből kettő még a szakvizsga előtt szintén dobbant, elmegy gyesre vagy családorvosi körzetbe, mert nem bír kettő helyett dolgozni. Egyre több a meddő orvosnő, az idősebbek közül minden harmadik túl van már egy infarktuson, egy rákon, egy agyvérzésen, vagy valamilyen pszichés eredetű összeomláson a stressz miatt.


És akkor van egy kormány, amelyik, miután meghiúsította az egyetlen reformkezdeményezést, tíz éve SEMMIT nem tett és még egy reformtervet sem dolgozott ki az egészségüggyel kapcsolatban (sőt, ma már ott tart, hogy programot sem hirdet).

2018. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!