Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most kell az ellenzéknek...

Most kell az ellenzéknek taktikailag átszavaznia a kisebb pártokra a magasabb részvétel miatt? Mivel lehet hogy a magas részvétel épp kiejti listán a kisebb pártokat?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 8. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Aki kormányváltást akar, az a legesélyesebb ellenzéki pártra szavazzon. Ami a legtöbb helyen a jelen esetben a Jobbik.
2018. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Úgy van ahogy az első mondja
2018. ápr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Es mint mar tudjuk az nem magyar aki a jobbikra savazz! :DD
2018. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Listán szavazz arra, akit támogatni szeretnél, lehetőleg ne 1-2%-os párt legyen.


Egyéniben pedig a legesélyesebb ellenzéki jelöltre, de ne dőlj be a korábbi hozzászólóknak. Nem igaz, hogy közel mindenhol a jobbikos lenne ez (legfeljebb csak szeretnék). Nézz magad utána itt:

[link]

2018. ápr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Egyéniben szavazz a legesélyesebbre, én is így tettem, ezért voksoltam csak a Jobbikra.


Ugyanakkor én listán kockáztattam és a Monentum, ra tettem az X-et, ha nem jutnak be akkor az +1 mandátum a Fidesz javára, de ha mégis, akkor 5 helyet veszünk el Orbánék elől elöl.


Ugyanakkor a magas részvételi arány nem feltétlen kedvez a kisebb pártoknak, mivel több szavazat kell a 5% eléréséhez. Viszint sok olyan is elmehet akik ki vannak ábrándulva a jelenlegi politikai elitből, és inkább kisebb pártra szavaznak. Legalábbis rengeteg emberrel beszéltem akik számára az Együtt, LMP vagy a Momentum lesz a befutó.

2018. ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pont ha a kisebb pártokat kinyomja a kormányváltó hangulat a nagy részvétellel akkor épp a Jobbik ellen tesztek okosok!

Lehet a Jobbiknak vagy az MSZP-nek egyáltalán nem jelent új helyeket a parlamentben amivel az LMP-t vagy a DK-t plusz 5-6 helyhez lehet segíteni ha bejut.

Így elősegítve a kormányváltást!

2018. ápr. 8. 17:15
 7/8 anonim ***** válasza:
A jelenlegi kalkulációk alapján 72%ig bejut az LMP és a DK is. Ennél pedig valószínűleg nem lesz nagyobb a részévtel.
2018. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Listán szavazz aki tetszik, egyéniben meg a legesélyesebbre. Nálunk a Fideszes volt a legesélyesebb.
2018. ápr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!