Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges eleve vagy utólag...

Progizo kérdése:

Lehetséges eleve vagy utólag csalásra programozni a választási rendszer szoftverét?

Figyelt kérdés
Egy program elvileg azt csinálja, amit betápláltak neki, tehát ha arra tanították, hogy pl. 2*2=5, akkor aszerint is működik. Akkor elvileg elképzelhető ilyen szándékos csalások beépítése ebbe a tegnap levitézlett milliárdos szoftverbe? Esetleg külföldről is belenyúlhattak? Pl. a putyini Oroszországból, ami miatt mások, pl. az USA is panaszkodtak már?

2018. ápr. 9. 10:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Itt van az általam "piti csalásnak" kategorizált csalásból egy nyilvánvaló példa:

[link]


Melyik jegyzőkönyvről beszélsz, hogy nem kapták meg? Arról, amit a szavazókörben írt a jegyzőkönyvvezető, és ott volt a delegált, és arról nem kapott másolatot? Ennél nem lehet semmiféle rendszerhibára hivatkozni, fénymásoló kell, és kész, aztán egy bélyegző, és néhány aláírás. Ennyi! Hacsak nem volt országos szintű áramszünet, és nem tart még most is, bár azóta a jegyző még kézzel is lemásolhatná, ha nagyon akarja az összeset a szükséges példányszámban. ;)

Vagy az országos választás teljes jegyzőkönyvéről beszélsz? Gondolom, lesz valami ilyen összesített akármi is, ami tartalmazza a határon túli szavazatokat és egyebeket is.


Szóval nem tudom, hogy milyen jegyzőkönyvről beszélsz, de szerintem visszás lenne, ha a jogorvoslati lehetőség után kaphatnának csak meg bármilyen jegyzőkönyvet. Szerintem az utolsó jegyzőkönyv megérkezése után három nap lenne a jogos. (Valójában szerintem ennek kb a mindenhol megszokott 8 nap. vagy 30 nap vagy ilyen határidők lennének indokoltak, jogosak, de lehet, hogy ezt a számot nem a Fidesz találta ki, nem tudom. Mint ahogy azt sem, hogy a határon túli szavazatok megismerése és a különböző jegyzőkönyvek MEGISMERÉSE ÉS JELLEGE mennyivel változtatták meg az érdemi kifogások megfelelő elkészítését.


Ha nem kapnak semmilyen jegyzőkönyvet, akkor egy rakás tény ismeretében nem tudnak panaszt és mire megkapnák, máris jogvesztő határidő lejárt, az durva lenne. Mint ahogy az is, hogy az utolsó pillanatban kapnának csak meg az összes jegyzőkönyvet ömlesztve, vagy hiányosan, esetleg kuszán, vagy egyéb ilyen nyalánkság, ami nagyon megnehezíti azt, hogy érdemben felülvizsgálják, és megalkossák a szakszerű kifogásokat. Ez mind csak "csínytevés" lenne, de kinézem belőlük. Szerintem nem adtam ezzel nekik ötletet, vannak annyira dörzsöltek rosszindulatból, mint amennyire én gyanakvásból.


Ami az érdi szavazatszámláló hölgy esetét ismeri, nem láttam a riportot, de nem vagyok biztos abban, hogy nagyon hülye lenne, lehet, hogy úgy gondolta, hogy hatásosabb az, ha csak a kérdéseket teszi fel, és a nézőre bízza a válaszok keresését, mert retorikailag így sokkal hatásosabb. Ha azt adnák le, amit én most itt leírtam, az csak egy hatalmas vádaskodásnak tűnne sokak szemében, pedig ugyanarról beszélünk. Lehet az is, hogy ő szigorúan csak a saját élményeire szorítkozott, és szándékosan nem beszélt az általános választási dolgokról, következtetésekről, hiszen arról beszélnek még rengetegen, de amit ő átélt, csak ő tudja elmondani.

2018. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek azok a jegyzőkönyvek amikre te is azt mondod, meg bárki aki nem fogyatékos azt mondaná, szinte azonnal biztosítható a megtekintése és a szavazatokkal való összevetés is. Nyilvánvalóan ugyanaz az időhúzás történik kamu indokokra hivatkozva ami a választás napján a szavazókörök jegyzőkönyveinek késleltetése aztán az adatok közlésének megkezdése körül is megtörtént. Ez nyilvánvaló, és így elkeserítő is, hisz szerinted is rendbe lehet tenni mindent amit kell ahhoz, hogy akár a totális szavazatszámlálás se találjon semmi nagyot, csak pár száz vagy ezer direkt meghagyott csalást ami a választás eredményén persze nem változtat.


Az érdi hölggyel kapcsolatban igazad lehet, szándékosan is hagyhatta nyitva az összes kérdést, bár a lehetséges magyarázatok amiket te leírtál egyáltalán nem vádaskodások csupán a lehetőségek latolgatása és felsorolása amik között ezek is nyilván eshetőségek. És ezeket csak az olyanoktól tudhatjuk meg mint ti, akik beleláttok. Én hiába olvastam a delegáltak beszámolóit nem értettem mit lehet ezekkel kezdeni a szavazatszámlálás meg összesítés folyamataiban és minek mikor van vagy nincs értelme.


Még az lenne a kérdésem, hogy szerinted mit kellene találniuk új választások kiírásához? Gondolom van kritériuma.

2018. ápr. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Szándékos gyújtogatásra utaló tűzfészket, és hamuvá égett dobozokat a szavazatokkal és minden egyéb bizonyítékokat mindenhol, ahol a gyanú fennállt.


Meg olyan tüntető tömegeket az utcán, és általános munkabeszüntetéseket és polgári engedetlenséget néhány hétig, ami megbénítja az ország működését. Ezek csak az erőből értenek. Hiába van lopáson tettenérés, akkor is következmények nélkül megússzák, és cinikusan vigyorognak a képünkbe.


Viszont a jelek szerint általános letargia van, és ez nekik kedvez. További ellenzéki médiák szűnnek meg, ez még inkább. Bár bevallom, nem felejtem el, hogy Simicska hogyan vagyonosodott meg, és hogyan tett szert a Magyar Nemzetre, de ez csak porszem a Fidesz-mutyigépezetében, ami most kipucolódik.

2018. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Talán ha az egyik dobozban, ahol kimagaslóan magas volt a Fidesz fölénye, előkerülne a véletlenül bent maradt Orbán Viktor, akkor elképzelhető, hogy abban a körben új szavazást írnának ki.

Na de ez persze csak fanyar humor.


Mindenesetre az elgondolkoztat engem, hogy 2002-ben a Fidesz sokkal kevesebbért is, illetve nem is egészen értem, hogy miért, de elég sokáig követelte a szavazatok újraszámolását. Akkor tényleg nem volt igazán kétely, csak egyesek csalódottsága, és hangulatkeltés. Most azonban más a helyzet.


Amit viszont a törvény tudtommal előír, vagy legalábbis régen így volt, hogy azokat az EVK-kat, ahol a győztes fölénye 1% alatti, mindent újra kell számolni, ellenőrizni kell. Egy ilyen körzet biztosan van.


A kétharmad meg 1 mandátumon múlik most, úgyhogy ez különösen indokolt.

2018. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
*Körzet helyett EVK-t akartam írni. Az LMP-s Szél Bernadett csak pár százzal maradt le a Fideszestől.
2018. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Ez így veszett fejsze szerintem. Ma már kiderült olyan is, hogy 8-án este boszniai diplomata rendszámú furgon állt az NVI előtt, bármit vihettek, hozhattak, senki meg sem állíthatta volna, hogy mit szállít. Megússzák.
2018. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!