Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek engedélyezik...

Virág Pál kérdése:

Szerintetek engedélyezik egyáltalán, vagy mennyire bonyolult dolog ha például egy Ford scorpio II. kaszniba utólag beépítenénk egy I. -es scorpio motorját, vagy egy sierráét? Persze elektromos rendszer leegyszerűsítve, +kuplung váltó hozzá igazítva.

Figyelt kérdés
2017. febr. 9. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Felejtős. Csak a gyárival megegyező, vagy jobb technikát engedélyeznek, azt is csak nagyon komoly tortúra után.
2017. febr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
így van. Nem lehet rosszabb környezetvédelmi besorolású az autó a motorcsere után. Sőt ha egyszer mondjuk teszel bele Euro 6-os motort, utána már nem teheted vissza az eredeti motort se.
2017. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 JulesTS ***** válasza:

Műszakilag megoldható, mindhárom tipusban van átfedés a motorváltozatok között. De eddig inkább Sierrákat láttam amikbe 2.9 16V Cologne, vagy 2.9 24V Cosworth (BOA, vagy BOB) motort szereltek.

Ha ugyanolyan motorkódú motor kerül bele, akkor aránylag könnyen lepapírozható, "csak" származást igazoló papír (bontós számla), szakszerű beépítést igazoló papír (autó szerelő) kell hozzá. Ha jól tudom, akkor eredet vizsga és vizsga is kelleni fog, de ennek utána kell nézni...

2017. febr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!Hát erre a környezetvédelmi "dologra"...nem is gondoltam.Tudom fura ötlet,egy (nekem tetsző)kaszni,csak hát a dízelek állítólag nem jók,a többinél meg az elektromos rendszer tiszta zárlat a rossz szigetelések miatt.Még egyszer köszönöm!
2017. febr. 9. 18:19
 5/6 JulesTS ***** válasza:

Ha jól értem, akkor dízel Békába szeretnél MK1 benzin motorját beszerelni...

Akkor a kábelkorbácsot is cserélned kell... Nem lesz semmivel kisebb munka, mint egy benzines Béka kábelkorbácsának a cseréje/javítása. Ha a dízel - benzin motorcsere nem okoz gondot, akkor egy "egyszerű" kábelkorbács javítás is menni fog, fordscorpio.hu-n már jónéhányan megcsinálták...

2017. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. febr. 11. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!