Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali ellenzék és a...

A baloldali ellenzék és a szavazóik miért ennyire intoleránsak?

Figyelt kérdés
Elvileg ők képviselik a demokratikus erőket, emberszeretőek, toleránsak, jogvédők, elegük van a "diktatúrából", a "zsarnokságból". Tegnap döntöttöt az ország, harmadjára nem kérnek a balos kormányból. Azóta más sem megy csak a fröcsögés, rágalmazás, gyűlölködés, általánosítás. Mert ugye aki a kormányra szavazott, az birka, ostoba, egybites és korrupt. Nem fából vaskarika egy kicsit? Ha ennyire toleránsak, miért nem tudják elfogadni azt, hogy mások másra szavaztak? Nem kéne méltósággal viselniük a vereséget, és magukba nézniük egy kicsit?

2018. ápr. 9. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
De, tökéletesen igazad van.
2018. ápr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

"Elvileg ők képviselik a demokratikus erőket, emberszeretőek, toleránsak, jogvédők, elegük van a "diktatúrából", a "zsarnokságból"


Ezt ki mondta?

Nem kell ám mindent elhinni :) Mindig kibújik a szeg a zsákból.

2018. ápr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Ismeritek az EVE Online című játékot. Na abban a "jófiúnak" mázzal bevont Gallenték tökéletesen leírják a magyar baloldalt, mi Fideszesek pedig Caldari-k vagyunk. :)
2018. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Lehet újdonság lesz neked, de a liberális baloldali a legintoleránsabb nézet. Mindenki aki kicsit mást mond ,vagy szembe helyezkedik velük az egyből rasszistafasisztanácista féreg.De minimum tudatlan tanulatlan neandervölgyi aki nem ér fel az ő magasztos eszméikhez.
2018. ápr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, baromi nehéz olyannal beszélni, vitatkozni, akinek az a meggyőződése, hogy ab start igaza van. És ők ilyenek.


Mint Besenyő Pista bácsi: igazam van? Nem? De!

2018. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Nagyon érdekes, hogy ez az oldal tele van kormánykritikusokkal, ellenzék-szimpatizánsokkal, akik nem győznek fröcsögni minden más kérdésnél, de ide valahogy nem tudnak betévedni.
2018. ápr. 9. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért is kellene tolerálni bűnpártoló gazember szavazókat, és tisztelni hülye szavazókat? [link]
2018. ápr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ellenzéki vagyok. Orbánt régebben még kedveltem is, olyan is volt, hogy rászavaztam. De megváltozott, mióta a trónon ül - nagyon elszállt magától.


És nem szeretem, ha a fejem felett döntenek olyan dolgokban is, amikben én is érintett vagyok.

2018. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

Karl Popper írt 1945-ben a tolerancia paradoxonáról. Ennek röviden összefoglalva az a lényege, hogy ha egy társadalom a végletekig toleráns, azt előbb-utóbb az intolerancia elpusztítja. Popper következtetése, amit ma a legtöbben elfogadnak, az, hogy a toleráns embernek mindent tolerálnia kell, az intoleranciát kivéve. Tehát a rasszizmus, a kisebbségek megbélyegzése stb., nem tartoznak azon tulajdonságok közé, amiket egy toleráns embernek tolerálnia kell. Sajnos azonban a magukat toleránsnak vallók közül sem mindenki elég intelligens ahhoz, hogy kizárólag az intoleranciát ne tolerálja, ill. hogy megfelelő módon, kulturáltan adjon hangot ennek. Az emberek többsége imád vitatkozni, veszekedni, és különféle jelzőkkel illetni a másikat. Bárcsak elég lenne hozzá egy ideológia, hogy mindez megváltozzon.


Orbán szavazóival nincs semmi bajom, és nem gyűlölök senkit. Az Orbán-rendszerrel viszont az a bajom, hogy alapvetően intoleráns, és már elindult azon az úton, hogy elnyomja, megszüntesse a toleráns társadalmat. Ezért szavaztam ellene. De sajnos el kell fogadnom, hogy bár 2002 óta minden választáson szavaztam, az még soha nem fordult elő, hogy parlamenti többséget szerzett volna egy olyan párt, amire leadtam a szavazatomat.

2018. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!