Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar politika történelmet...

A magyar politika történelmet írt? Számítottatok erre?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta először egy politikus betartott egy nem éppen marginális ígéretet. Vona Gábor lemondott. 2014-ben 19 évesen rájuk szavaztam. Erőteljesen szélsőjobboldali voltam. Volt is rá okom. Környezetemben hangsúlyosan jelen voltak a cigányok. Például általános iskolámban 5-ödik osztálytól lefelé mindenki roma volt anno.

2014-ben végeztem a gimnáziummal is, kiszakadtam a környezetemből, és elkezdtem máshogyan látni a dolgokat.

Rájöttem, hogy szélsőséges nacionalizmusom gyáva menekülés volt. Ahelyett, hogy a cigányokkal szemben férfiasan és határozottan kiálltam volna, elcseszett eszmékbe és gyűlölködésbe menekültem. A probléma tényleges megoldása helyett ez csak tovább süllyeszti az embert. Ez a fő problémája hazánknak. Tisztességes, férfias, bátor kiállás helyett fülünket és farkunkat behúzva aljasul hőbörgünk egy safe zónában, ami kiváló melegágya mindenféle nem európai iránynak.


Már '15-ben kiábrándultam, és nem szerettem a Jobbikot. Ugyan tetszett az enyhülésük, de ezt csak béna lappangó nacionalizmusnak tartottam. Viszont most, hogy tisztelt Vona Gábor Úr lemondott, minden eddigi tette és beszéde hitelessé vált. Na, Ő egy gerinces politikus. Talán az egyetlen hazánkban! Lemondása egy szükséges rossz lépés volt. Áldozatával ugyan is a magyar népet szolgálta, és példájával, útmutatásával létrejöhet egy olyan ellenzéki erő, ami végre leválthatja a Fideszt, országunk igazi ellenségét!


2018. ápr. 10. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
"Rájöttem, hogy szélsőséges nacionalizmusom gyáva menekülés volt. Ahelyett, hogy a cigányokkal szemben férfiasan és határozottan kiálltam volna, elcseszett eszmékbe és gyűlölködésbe menekültem. " Hát ezt kevesen látják be, gratulálok, kevés embernek van önkritikája.
2018. ápr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szememben mindig is egyenes ember volt Vona. Amolyan dühös kisember, mint én, akit zavar az igazságtalanság és a semmirekellő bűnözők. Részemről én is lemondtam volna, mert tuti folyton képen hánytam volna Orbán pöffeszkedő, önelégült ábrázatát, ahányszor csak megláttam volna az országgyűlésben. Sajnos becsülettel nem lehet nyerni egy olyan küzdelemben, ahol a másik fél rendkívül tisztességtelen (és törvénybe ütköző) eszközökkel játszik.
2018. ápr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Vonának elege van ebből az egészből, ami itt megy.
2018. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Én nem misztifikálnám túl ezt a kérdést. Vona egyszerűen ki akart szállni már ebből a buliból. Túl sok támadás érte minden oldalról: a radikálisok azért, mert túl enyhe, a fideszesek azért mert "muszlimbarát". Most boruljon össze az őt homokosnak és muszlimnak tituláló kormánypárttal vagy menjen vissza radikálisba? Esetleg maradjon súlytalan szürke... Kampány közben nem szokás kiszállni, meg a pártnak azért rosszat nem akart. Viszont tudta, hogy választást úgyse nyer, így elegánsan azt mondta, hogy ha nem nyer, akkor lemond.

Ezt jobbik-szavazóként írom. Nincs bajom Vonával, de jó lenne, ha a parlamentben lenne egy valóban erős nacionalista párt (a fideszt nem tekintem annak, mert nem a magyar érdekeket nézi). Amúgy a nacionalizmus nem egyenlő a gyűlölködéssel.

2018. ápr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!