Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kapott a Fidesz ilyen...

Miért kapott a Fidesz ilyen kevés mandátumot?

Figyelt kérdés

A mostani, 2018-as választásokra gondolok.

Úgy tudom, a legtöbb helyen (pár darab kivételével) a Fidesz jelölje győzött.

Ennek ellenére csak 134 mandátumról tudok, ami alig több, mint a 2/3.

Szerintem ez felháborítóan kevés.

Miért kaptak csak ennyit?



2018. ápr. 10. 17:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Nem értem én sem. Szinte minden ismerősöm fideszes. Hogyan lett ennyi szavazója az ellenzéknek? Szerintem csaltak.
2018. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
csalt az ellenzek
2018. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%
Szinte minden ismerősöm Fidezses, erre a jobbik (aki állítólag a felbomlás közepében van) eléri a majdnem 20%-ot! Budapesten is majdnem minden kerületben az MSZP győzött. Egyértelműen csalt az ellenzék!
2018. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
A kommenteket olvasva már értem, hogyan győzhetett ismét a Fidesz. Hármótok IQ-ja összeadva sem éri el a szobahőmérsékletet :D Kicsit utána kellene olvasni, hogyan működik ez a mandátum dolog, meg a parlament összetétele, mielőtt ugatni kezdtek.
2018. ápr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez irónia? Örülj, hogy csak ennyi.

Amúgy van egy párt lista, meg az egyéni választó kerületekből automata bejutnak.

FIDESZ-KDNP: egyéni választókerület: 91, országos lista: 43, összesen: 134 mandátum, a parlamenti mandátumok aránya: 67,34 százalék.


"ebből 106 képviselőt területi-perszonális elv alapján egyéni választókerületben, közvetlen választás útján, relatív többségi rendszerben választanak. A fennmaradó 93 képviselő az országos listáról kerül a parlamentbe – amennyiben nem sikerült kedvezményes mandátumot szereznie nemzetiségi képviselőnek."


A 93-nakn szerezte meg a 49 %-át, de mivel volt egy független és egy nemzetiségi kp, ezért kevesebb.

2018. ápr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A 2/3 meg azért van meg, mert az egyéni választó kerületekből szinte csak fideszes került be. Ugyanis sokan nem értik, hogy a Fidesz 49 %-a,miért 2/3. Hát így.
2018. ápr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
En akkor sem ertem, hogy hogyan juthatott be a DK, az en környezetemben mindenki utalja Gyurcsanyt? Es az LMP? Az meg mi? Azt se tudtam, hogy van, akkor az, hogy juthatott be? (amugy ne vegyetekek komolyan csak ironia, utanozni akartam amit az ellenzek müvel)
2018. ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

Egyszerű matematika:


Kétszeres túlerő: kétharmad: 66%. (133 szék)

Háromszoros túlerő: háromnegyed: 75%. (149 szék)

Négyszeres túlerő: négyötöd: 80%. (159 szék).


Látható, hogy egyre kisebb mértékben növekszik a százalék. Minél több mandátuma van egy párnak annál nehezebb újakat szerezni mellé.

2018. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
kedves 4-es hozzászóló milyen okosnak hiszi magát, amikor egyértelmű szarkazmust és iróniát sem képes észrevenni, vagy azt hogy csak a ballibant ellenzéki tábor kifigurázása történt, de kapásból lehülyéz mindenkit, milyen irónikus...
2018. ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
25%
Nem a nyugati demokratikus angol választási rendszerben vagyunk, ahol csak egyéni jelöltek kerülnek a parlamentbe. Az ő választási rendszerük szerint 90%-ban fideszes képviselők jutottak volna be a parlamentbe, de hát nálunk még nem olyan fejlett a demokrácia, mint ott nyugaton...
2018. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!