Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tíz év alatt annyit romlott a...

Tíz év alatt annyit romlott a szabadságjogok helyzete Magyarországon, mint sehol Európában. Mi a véleményetek erről? Büszkék vagytok rá?

Figyelt kérdés

A Freedom House éves jelentéseiben Magyarország tíz éve folyamatosan rontott, minden évben (igaz, az első két év ebből még nem a jelenlegi kormány hibája, csak az elmúlt nyolc).


Különösen a most nagyon elégedett Fidesz-hívőktől kérdezem: ti örültök ennek? Büszkék vagytok rá? Egyáltalán, mi a véleményetek?


Vagy erre is legyintetek, mint az EU-auditorok, az OLAF, és minden más mérvadó szervezet jelentésére, a romló demokráciaindextől az emelkedő korrupciós indexekig?


Ez így nektek tetszik? Vagy mit gondoltok róla?



2018. ápr. 11. 10:43
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
A link kimaradt, bocs: [link]
2018. ápr. 11. 10:45
 2/36 anonim ***** válasza:
62%
Hogy érdemben válaszoljak, megfogalmaznád, hogy a te olvasatodban mik azok a szabadságjogok?
2018. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
37%
Az a baj, hogy a kérdésed eleve provokatív jellegű, mert te adagolod bele más szájába, hogy mit kell mondani. A kulcsszavaid is tökéletesen mutatják, hogy nem arra vagy kíváncsi, amit feltettél kérdésnek, hanem arra, amit majd írni fognak. Ismerjük az oldalon kommentelőket, nem kell bemutatni szerintem :)
2018. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

# 2-es, nem az én "olvasatom" a lényeges, ezek a társadalomtudományokban objektíven körülhatárolt fogalmak. Induljunk ki a középiskolai szintű meghatározásukból, aminek itt olvashatsz utána:

[link]

2018. ápr. 11. 10:54
 5/36 anonim ***** válasza:
48%

[link]


"A tárca szerint szintén megkérdőjelezi a Freedom House értékelését, hogy pontszámaik alapján - amelyek számításáról a jelentés módszertanát bemutató rész nem ad értékelhető tájékoztatást - az elmúlt tíz év csúcsának demokratikus szempontból a 2006-os év számítana. "A szervezet szerint tehát akkor volt a legstabilabb a magyar demokrácia, amikor a rendőrség tömegesen alkalmazott törvénytelen erőszakot ellenzéki tüntetők ellen, 2007-ben és 2008-ban is megismételve ezt" - írták."

2018. ápr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
39%

#4

Azért kérdeztem, hogy a "te olvasatodban", mert gyakorlatilag az 5-ös válaszoló leírta, hogy amire hivatkozol miért hamis.

Gondoltam, talán vannak más szempontjaid is, de nincsenek!:(

2018. ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

# 3-as, tévedsz. A kérdésem mögött valódi kíváncsiság feszül. Attól, mert van róla saját véleményem is, még valóban érdekel, hogy mi van azok fejében, akik ezt adott esetben természetesnek látják, vagy egyenesen pártolják.


Sajnálom, ha provokatív hangneműre sikerült a kérdés, a saját véleményemet nem tudom, nem is akarom leplezni. De ez nem jelenti azt, hogy nem vagyok kíváncsi a másokéra, akár az enyémmel ellenkezőekre is (sőt!). Épp azért kérdeztem rá, hogy lássam, megértsem, hogy gondokodnak azok, akiknek ez a rezsim szimpatikus, hiszen jelenleg mégiscsak ők uralkodnak az országon, mint a legszámosabb kisebbség, amely virtuális kétharmados többséggel teljhatalmat birtokol. És nincsenek is kevesen: a szavazók majdnem fele közéjük tartozik!


Azt hiszem, nem bűn, sőt, logikus, hogy meg akarom érteni, hogy gondolkodnak. Elvégre mindannyiunk jövője tőlük függ, az ő kezükben van...

2018. ápr. 11. 10:59
 8/36 A kérdező kommentje:

# 6-os: Nem igaz, nem azt írta le, hogy AMIRE HIVATKOZOM, miért hamis, hanem azt, hogy ő miért véli provokatívnak a kérdésemet (a kulcsszavak miatt).


Sem a hivatkozásra, amit belinkeltem, sem a kérdésre nem reagált eddig egyikőtök sem! A kérdést, akár a kulcsszavakat is, szívesen módosítanám, hogy kevésbé érezzétek "provokatívnak", de erre már nincs lehetőségem, mivel közzétettem.


Megtennétek, hogy eltekintetek a kulcsszavaktól, és a kérdés LÉNYEGÉRE adtok TARTALMI választ?

2018. ápr. 11. 11:02
 9/36 A kérdező kommentje:

Ja, bocs, most látom az 5-ös választ. Erre voltam kíváncsi, hogy hogy látják. Ez legalább egy válasz a feltett kérdésre (fel is pontoztam, mint hasznosat)...


Az más kérdés, hogy mindig, minden nemzeközi jelenségre van egy kifogás, hogy miért ne vegyük komolyan, de legalább az aktuális kifogást ismertette, és én pont erre voltam kíváncsi. Köszönöm a válaszát!

2018. ápr. 11. 11:07
 10/36 anonim ***** válasza:
51%

#3 vagyok

Sajnos még egy átlagos embernek is feltűnik, hogy a leírt 10 mondatodban vannak olyanok, amelyek teljesen ellentmondanak egymásnak. Csak, hogy kiemeljek párat:

"a saját véleményemet nem tudom, nem is akarom leplezni." - mégis végig a saját véleményedet mondod el: "rezsim", "legszámosabb kisebbség", "nincsenek is kevesen". Keresd az ellentétes párokat, én találtam eleget.

Érdekes, a szabadságjogok definícióját szépen meg tudtad idézni, de a fent idézőjelben felsorolt fogalmakat úgy használod, hogy láthatóan nem vagy tisztában (vagy nem akarsz?) valódi jelentésükkel.

2018. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!