Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tíz év alatt annyit romlott a...

Tíz év alatt annyit romlott a szabadságjogok helyzete Magyarországon, mint sehol Európában. Mi a véleményetek erről? Büszkék vagytok rá?

Figyelt kérdés

A Freedom House éves jelentéseiben Magyarország tíz éve folyamatosan rontott, minden évben (igaz, az első két év ebből még nem a jelenlegi kormány hibája, csak az elmúlt nyolc).


Különösen a most nagyon elégedett Fidesz-hívőktől kérdezem: ti örültök ennek? Büszkék vagytok rá? Egyáltalán, mi a véleményetek?


Vagy erre is legyintetek, mint az EU-auditorok, az OLAF, és minden más mérvadó szervezet jelentésére, a romló demokráciaindextől az emelkedő korrupciós indexekig?


Ez így nektek tetszik? Vagy mit gondoltok róla?



2018. ápr. 11. 10:43
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

# 17-es, tévedsz. A jelentések tükrözik a reális helyzetet. A 2006 őszi rendőri túlkapások tökéletesen tükröződtek a Freedom House 2007 tavaszi éves jelentésében, ekkor zuhant először nagyot a szabadságindex, majd javított 2008-ban. 2009 és 2010-ben újra rontott az ország, szoci vezetés alatt, 11-tól, immár nyolc éve pedig folyamatos zuhanórepülésben vagyunk. De nem igaz, hogy a jelentés nem tükrözte az őszi zavargások és rendőri túlkapások problémáit, csak sajnos előre nem tudták megírni, csak utólag...


Értem én, hogy egy fideszesnek a hazugság olyan lételem, mint másnak az evés, ivás, alvás, de a levegőt is vissza lehet tartani néhány percig. Amíg erre a kérdésre válaszoltok, próbáljatok meg nem hazudni, csak néhány percig! Köszönöm.

2018. ápr. 11. 12:33
 22/36 anonim ***** válasza:
47%

"Értem én, hogy egy fideszesnek a hazugság olyan lételem, mint másnak az evés, ivás, alvás"


Ezzel a mondattal kiiktattad magad azok köréből akikkel normális diskurzust lehet folytatni. További jó fröcsögést.

2018. ápr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

# 18-as, te is tudod, hogy a Magyar Nemzetet a Fidesz lehetetlenítette el gazdasági eszközökkel. Egy napilap fenntartása hatalmas pénz, és mióta a korábban imádott Simicska ellen keresztesháború zajlik, sorra bukja a közbeszerzéseket, amelyeket azelőtt sorra nyert (nyilván addig is csak a szokásos fideszes szakmaiság volt az ok, de hát addig nagyon tehetséges és hozzáértő volt, utána hirtelen "elromlott", amint kimondta Viktor barátjáról az igazságot)...


A HírtTV-nél is leépítések lesznek, és előbb-utóbb megszűnik az is. A Fidesz különböző módszerekkel, de mindent megfojt maga körül, még a társadalmat is, amelyen élősködik.


Az eszközök különböznek: a TV2-t, Origot felvásároltatták az oligarcháikkal, a Népszabadságot bezáratták, a Magyar Nemzetet pedig kivéreztették. Az RTL-t meg külön adókkal fojtogatják.


Nem a módszer a lényeg, hanem az eredmény: tönkretenni, bezáratni, felvásárolni, betiltani, rádiófrekvenciáitól megfosztani, azaz egy szóval FELSZÁMOLNI mindent, ami nem az állampárt szócsöve. Ennyi.


A Fidesz egyszerűen nem bírja elviselni, hogy a választóknak azt az 52%-át is képviselje valaki arányosan a parlamentben, akik nem rájuk szavaznak. És ugyanígy nem bírják elviselni, hogy a magyar emberek azon kétharmada számára is létezhessen független, vagy ellenzéki sajtó, akik nem Fidesz-szimpatizánsok.


Fojtogató, elnyomó rendszer ez, amelyik nem visel el más nézőpontot, véleményt. De akár a rákos daganat, a Fidesz is el fog pusztulni a gazdatesttel együtt, amelyet meggyilkol a rajta való élősködéssel.

2018. ápr. 11. 12:43
 24/36 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező


Az EBESZ a választáson MINDENT rendben talált.

Annyit fűzött hozzá, hogy a feltételek SZERINTE nem voltak egyformák.


Ennek semmi köze a SZABAD választásokhoz vagy a demokráciához.

Téged senki nem korlátozott abban, hogy arra szavazz akire akarsz és egyetlen párt vagy személy sem volt semmiben korlátozva, ha jelöltetni akarta magát, pénzt is kapott hozzá.


A Népszabi nem a legolvasottabb termék volt akkoriban, amikor bezárták, csak neked mondtak ilyet róla.

VALAHA nagy volt az olvasótábora, de nem akkor, amikor a tulajdonosa már nem tudta finanszírozni, 500 milliós adósságot halmoztak fel neki.

2018. ápr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
42%

Kedves egybites fideszes kollégák! Tudom, hogy nehezetekre esik a logikus gondolkodás és az összefüggések meglátása, de azért leírom mi a legnagyobb probléma a fidesz (vagy fidesz-közeli) médiatúlsúlyával.


Az összes megyei lap Mészáros Lölő kezében van, a legelmaradottabb, leglecsúszottabb részeken szinte csak ez olvasható, ezt kapják az emberek. Véletlen lenne, hogy a leglecsúszottabb helyeken hatalmas a fidesz előnye?

2018. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
76%

#25, szakképzett marxistaként kérdezem, hogy ahhoz mit szólsz, hogy 30 éve meg MINDEN - kivétel nélkül minden kommunikációs csatorna a komcsik kezében volt- mégis megbuktak, nem?

Ne értékeld túl a manipuláció lehetőségét, mindenkinek megvan a magához való esze, ha nem is szeretnéd belátni.

2018. ápr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező, akkor mégegyszer megkérdezem: mit kellett volna tennie a kormánynak a MN megmentéséért? Ha Simicskának nem megy a bolt, akkor kötelező volna nyeretni vele közbeszerzést? Simicska cégbirodalma a nem közbeszerzési szférában is tevékenykedik. ha akarta volna, finanszírozza onnan az újságját, mint ahogy eddig is tette. Valószínűleg nem volt kedve. Vagy fel kellett volna hívnia Orbánnak, és lelkesíteni, hogy most ugyan rossz lóra tett, de ne keseredjen el, mert az újságja tök jó?

Mi az, hogy a fidesz lehetetlenítette el? Simicska 2015 óta nem nyer tömegesen közbeszerzést, elvileg akkor 3 éve már "lehetetlen" helyzetben volt. Mégis öntötte bele a pénzt. Ahhoz a fidesznek semmi köze, hogy Simicska most unta el a dolgot.


#18-as voltam.

2018. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező


Nagyon csökött a gondolkodásod, nem gondolkodsz csak a pillanatot nézed.


A Magyar Nemzet akkor kezdte meg jobboldali működését, amikor ez volt az egyetlen jobboldali napilap. Nem kapott állami hrdetéseket az mszp kormánytól, hanem ellenkezőleg, 2002-ben a választások után megtiltották a közintézmények számára, hogy vásárolják.

Bezáratták a nyomdát, ahol készült, hogy megakadályozzák a megjelenését.

A lap mégis fent tudta tartani magát, mert sok olvasója volt és ezek hírdetéseket is vonzottak, támogatók is álltak mellé.

Nem fidesz kormány volt, nem az állami hírdetések tartották el.


Amint simicska összeveszett Orbánnal, erővel változtatták meg a MN hangvételét. Ment a nagy esködözés, hogy szó sincsen fordulatról, nincs felső elvárás, nem kell másképpen írni a cikkeket. Akkor még én is azt mondta, hogy várjuk meg a tényeket, milyen lesz a lap és majd az mutatja meg az igazságot.

Aztán a cikkek egyre ignytelenebbek lettek, már le kellett ellenőrizni a bennük levő információkat és egyre többször derült ki, hogy hazugság, tévedés, ferdítés. Sorra lecserélődtek a szerzők és elment a legalja bulvár felé.

A kommentek számán tökéletesen lehetett látni, ahogy kicserélődnek és fogynak az olvasók.


Ezb történt a lánchíd rádióval és a hír tévével. Az volt a nap, amikor feladtam az addig kedvenc rádióm hallgatását, amikor észrevettem magamon, hogy a hírek után már automatikusan váltottam az inforádió-ra, hogy leellenőrizzem a halottakat. Azota nem hallgatom én sem.


Elvesztették, mert elüldözték az olvasóikat, nézőiket, hallgatóikat és most, amikor kiderüt a tulajnak, hogy nem sikerült velük a kormányváltást elérni, kidobja őket.

A tulaj és nem a kormány.

2018. ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
77%

A Magyar nemzet hosszabb sztori, de kb. nulla kapcsolata van a mostani választással. 1938-ban alapították a nemzeti és a nemzetközi szocializmus elleni szellemi honvédelem lapjaként. Nagyapám az első 1000 előfizető közt volt, kaptam is valami plecsnit egyszer.


Az eredeti kérdésre válaszolva, nekem kifejezetten sértő volna, ha a Freedom House bármi jót mondana rólam.

Én 13 éves korom óta (majd 50 éve) olvasgattam. A rendszerváltás után volt egy nagyon nehéz privatizációs időszak, a zs nemzetközi tőke (Hersant) dúlása... nehéz volt, de azért kitartottam.

Ám amikor Pethő neve helyén valami bugris kissimicska jelent meg, az összes általam kedvelt szerző meg eltűnt - fájó szívvel, de eltemettem a lapot.

Amúgy: a népszabóság is addig volt biznisz, amíg 800 ezer olvasója volt, 30-40 ezer a napilap piacon az vicc.

Ez is része a sztorinak.

És az is, hogy egy 8 milliós társasjátékot ezzel magyarázna valaki.

2018. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
60%

#3 #10 #12 vagyok.

Megmondtam, hogy ez lesz. Egy "liberális" ember, aki mindent megpróbál elkövetni azért, hogy a saját igazát bebizonyítsa. Egy ember, aki kíváncsi mások véleményére, s mikor leírja, mégis lehazugozza a másikat. A kérdező féle személyekkel nem lehet eszmecserét folytatni, mert csak a kormány ellenes véleményt fogadja el. Igen, sok ilyennel találkozni az interneten. Az interneten többségben vannak az ilyenek... és nem azért, mert ők tényleges többségben vannak, hanem azért, mert a hülye szeret okoskodni :)

2018. ápr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!