Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennek a tüntetésnek mi értelme...

Ennek a tüntetésnek mi értelme volt? (csak én nem értem, miért tüntetnek a demokrácia ellen? )

Figyelt kérdés

Mert én csak ennyit láttam, hogy bőrfejű gárdisták, kisebbségi komplexusos kislányok, exKDNP-s provokátorok és elhízott informatikusok üvöltöznek, hogy "demokráciát" akarnak. Ami számomra már csak azért is érthetetlen, mert Orbán Viktort teljesen demokratikusan választották meg(pl. a nagy nyugati demokratikus angol v. francia választási rendszerben még ennél is aránytalanabb győzelmet aratott volna kb.85% fideszes lenne a parlamentbe egy angol rendszerben). Akik demokráciát akarnak, azok üdvözöljék Orbánt, mert ez a demokrácia.

Akik pedig nem akarják Orbánt, azok elgondolkozhatnának, hogy talán mégsem olyan hű de jó dolog ez a demokrácia. Én ezutóbbi állásponton vagyok. Nem hiszek a demokráciában, ez a többség vagy a legnagyobb kisebbség diktatúrája a többiek felett. És tökmind1, kik vannak többen, attól, hogy többen vannak, még nem kéne, hogy több joguk legyen bármihez is. Ha mondjuk 10 emberből áll egy társadalom és abból 4 tisztességesen dolgozik és biztos megélhetést teremt magának, a többi 6 meg nem csinál semmit, de ők 6-an megszavazzák, hogy a 4 dolgozótól vegyenek el mindent, mert a többség szavazata dönt.


2018. ápr. 14. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Azért mert csalódottak, mert bedőltek Szélberni, Vona, Gyurcsány és a többi hazudozó gazembernek, hogy az ő pártjaik majd egyedül is megverik a Fideszt, hogy rabszíjon vezetik el ezt meg azt.


Hogy Szél-kormány, Vona kormány, stb. lesz.


Közben meg van egy gyenge, semmire való ellenzékünk, csak a káosz szításához értenek.

2018. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolom mindenki elmondhatta mit szeretne.
2018. ápr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Kinn voltam nevettem egy jót.Az a beszéd még szépen is szólt volna 2014 ben lett volna értelme. De idén 50% szavazott a fideszre nem tudom hogy nem megy nekik a matek mert az bizony nem kissebség.

A beszédek többi része meg vicc kategória. A sok mamlasz meg üvöltött

2018. ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem, hogy tudnak egyszerre demokráciát akarni és közben Orbánt szidni.


Mert én is szidom Orbánt, de én a demokráciát is.

Orbán pont a demokráciának köszönhetően van hatalmon, mert ez egy elcseszett államforma, ahol az nyer,aki a legtöbb hülyét meg tudja vezetni gyűlöletkeltéssel.

2018. ápr. 14. 22:12
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

"Orbán Viktort teljesen demokratikusan választották"



Ha már eleve hazudsz nem lehet értelmes választ adni.

2018. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Komolyan nem értem, miért nem lehet elismerni ,hogy egy nagy rakás szar a demokrácia.
2018. ápr. 14. 22:19
 7/11 A kérdező kommentje:
Platón azon a véleményen volt – és ebben más antik szerzők is követték –, hogy a demokrácia a csőcselék uralma (oklokrácia), azoké, akik a szabadságot megfelelő erények (például mértékletesség) hiányában a szélsőségességig fokozzák, s így a szabadságból szabadosság lesz. Állam című államelméleti műve nyolcadik könyvében megjegyezte, hogy a demokráciában mindenki a gazdagságot és a gyönyört keresi, ami káoszhoz, majd türanniszhoz vezethet. „A szertelen szabadság, úgy látszik, szertelen szolgaságba csap át, magán-, és állami életben egyaránt. […] Hihetőleg a türannisz nem más alkotmányból, de épp a demokráciából születik, a szertelen szabadságból támad a legvégső, legbőszebb szolgaság.
2018. ápr. 14. 22:21
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

Bármelyik szaros pártjuk megverhette volna a Fideszt, kaphatott volna 3 millió szavazatot, mégsem kapott.


Az MDF 90-ben 1,3-1,4 millió szavazattal alakított kormányt anno.


Olyan nincs, hogy a fidesz ellen szavazunk, hiszen pártokra szavazunk.


Nem az a kérdés, hogy megbukjon-e a jelenlegi kormány, hanem az, hogy melyik párt kormányozzon, melyik képviselő képviselje önt.


A Fidesz több, mint 1,5 millió szavazattal vert rá a második helyezettre, a Jobbikra. Több, mint 2x annyit kapott, mint a 2. helyezett jobbik.

Ez már így önnagában is elég a 2/3-hoz.


Azt is kifogásolják, hogy a választók felét kizárják a törvényhozásból.


Nos, hiába próbálnánk figyelembe venni őket, ők sem tudják hogy mit akarnak, csak abban értenek egyet, hogy orbántakarodj.


Azon az "oldalon" (ez lényegében nem is oldal, hiszen csak annyi közös bennük, hogy őrjöngenek az irigységtől, mert nem ők vannak hatalmon), szóval itt van 10 párt, mindegyik mást akar, most akkor melyiket vegye figyelembe a kormány?


Amit Gyurcsány mond, vagy amit a Jobbik, vagy amit az LMP? Ez utóbbi kettő párt ráadásul saját maga is tele van belső feszültséggel.

Egyszerűen nem lehet másképp kormányozni, nem lehet bevonni az ellenzéket, mert mist is úgy van, hogy egy törvénytervezet kapcsán meg lehet hallgatni, hogy ki mit akar, mindenki mást és mást, majd az 10 féle variációból az van, amit a Fidesz akar, mert ez a természetes, ez van, kész.


Mivel olyan egységes politikai erő nincs is, hogy ellenzék, így semmiről nem tudnak egységes állásfoglalást kiadni.


Mert most egyszerre tudja skandálni a tüntin a szalonnáci árpádsávos a szivárvány zászlós LMQBT aktivistával, higy orbántakarogy, de hiába mondják hogy a fidesz ellen szavaztak, nem tudnak együttműködni ezek az erők sem ellenzékben, sem kormányon, épp ezért ha a Fidesz kisebbségbe szorult volna a parlamentben, akkor az egy tragédia lett volna az országnak.

2018. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem a demokráciával van a gond, hanem az emberekkel, a felfogásukkal, hogyha valamit gondolnak, akkor annak úgy kell lenni.


Alapból nem demokratikus, hogyha azt mondjuk, hogy a hatalmon lévő párt, mert akkor egy irányít, ez egységuralom. Ennél még az ordibáló tömeg is jobb, mert több ezer emberről van szó, nem 199 parlamentiről. A rendszerrel van a gond és a magyar felfogással, hogy nem akarja a másik oldal álláspontját megvizsgálni, mert a saját véleményén kívűl nem fogad el semmit, objektíven nem tud gondolkodni.


Majd ha az öregek mennek el ilyen számban szavazni, mert úgy vannak vele, az ő idejük lejárt, rájuk kevésbbé hat a kormány, a fiatalok pedig elmennek szavazni pont mert ők fognam ebbe belenőni, ha nem lesznek megvezető propagandák, akkor lesz egy normálisan működő rendszer, legalábbis normálisabb, mint ez.

2018. ápr. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem te véletlenül bekapcsoltad a DVD-lejátszót a tévé előtt ülve, és tévedésből valami archív felvételt néztél meg jobboldali huligánokról.


Az egy másik tüntetés volt, amin TANKOT indítottak el, megostromolták, elfoglalták és felgyújtották a TV-székházat, autókat borogattak és gyújtottak fel, kirakatokat törtek be, rendőrökkel csaptak össze, kukákat téptek le, barikádokat építettek, Molotov-koktélokat dobáltak, sátortáborrá változtatták a Kossuth-teret, naponta kordont bontottak, és televizelték és székelték a parlament környékét a "békés" tüntetők.


MA SEMMI ILYESMI NEM TÖRTÉNT! Több tízezer, más források szerint több mint százezer ember vonult VALÓBAN teljesen békésen végig Budapesten, rendbontás nélkül, erőszak nélkül, teljesen jogkövető, törvénytisztelő módon, bebizonyítva, hogy így is lehet tüntetni, nemcsak dühöngő állatok módjára, ahogy a jobboldalon szokás.


NULLA ERŐSZAK volt és ZÉRÓ ANARCHIA!


Kevés ekkora tömegű kormányellenes tüntetés volt eddig, ami ennyire békésen, civilizáltan, jogkövető módon zajlott volna le.

2018. ápr. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!