Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, örültök Gyurcsány...

Fideszesek, örültök Gyurcsány sikerének? Ilyenkor büszkék vagytok a kormányotokra és a választási törvényetekre?

Figyelt kérdés

Köztudott tény, hogy a 2018-as választásnak csak két győztese, haszonélvezője van: az orbánista Fidesz-KDNP és a gyurcsányista DK:


a Fidesz-maffiát a szavazók 48%-a támogatta, és ezzel 67%-os eredményt ért el a parlamentben, mintegy 20 százaléknyi plusz mandátumhoz jutva a legalizált mandátumlopási mechanizmussal.


Ezt tudjuk. Amiről viszont keveset beszélünk, hogy Orbán baloldali megfelelője, a DK-s KISZ-titkár kolléga is bőven jól járt az összes többi ellenzéki párthoz képest, szinte a valós támogatottságának megfelelő arányban kaphatott mandátumokat, MEGELŐZVE AZ LMP-t, amely két százalékkal jobban teljesített nála!!!


A választók 7%-ának támogatottságát bíró LMP csak a mandátumok 4%-át kapta meg, ehhez képest az 5%-os támogatottságú DK a mandátumoknak is megkaphatta a 4,5%-át, aminél egy arányos rendszerben is alig kaphatott volna többet!


Tudjuk azt is, hogy a valós támogatottságához képest a Jobbik 7%-ot, az LMP 2,5%-ot, az MSZP-P 2%-ot veszített el, az állampártiak viszont 20%-kal erősebbek a parlamentben mint a választók preferenciáiban.


A fideszeseket kérdezem: büszkék vagytok erre az aránytalan rendszerre, amit a példaképeitek összehoztak, és örültök, hogy Orbán után Gyurcsány járt vele a legjobban?


Igazságosnak tartjátok, hogy a választási rendszeretek nemcsak a mandátumelosztást torzítja el, de KÉPES FELCSERÉLNI A SORRENDET IS AKÁR a pártok között?


Jó és szép rendszernek gondoljátok azt a választási rendszert, amelyben a pártok erőviszonyai nem a rájuk szavazó polgárok preferenciáit tükrözik, olyannyira, hogy akár a sorrendjük is felcserélődhet?


Ez így nektek tetszik?



2018. ápr. 16. 13:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ide figyelj babapiskóta! A DK azért nyert néhány helyen egyéniben, mert az MSZP az ő javukra lépett vissza és nem az LMP javára. Ez csapatjáték. Szia.
2018. ápr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
59%

"A fideszeseket kérdezem: büszkék vagytok erre az aránytalan rendszerre, amit a példaképeitek összehoztak, és örültök, hogy Orbán után Gyurcsány járt vele a legjobban? "


Angliában 4/5 lenne a Fidesznek. Jobb lenne neked? :D

2018. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Tetszik nekik mert ez szexi trendi es fancy
2018. ápr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Mennyi pénzért nyalod qrcsány seggét? Vagy netalán önkéntes bértollnoka vagy? :P


A fideszesek örülnek mint majom a farkának, mert a főnököd egymaga szétverte a baLOLdalt, ráadásul közvetve újra "hozzásegítette" őket a 2/3-hoz.

2018. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
61%

#3: Franciaországban kétfordulós rendszer van, de ne zavarjon.

Ja és az összes általad emlegetett országban a pártok és a nép megegyezésével, hozzájárulásával alakult ki a választási rendszer. Nem egy párt fogta magát és 2/3-addal magára szabta, úgy hogy nem érdekli se a többi párt, se a nép véleménye.

2018. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
# 12 Angliában nem lehet kétharmaddal (sem) alkotmányozni, fölülírni a szokásjogot, sem pedig átalakítani a választási rendszert.
2018. ápr. 17. 10:19
 17/22 A kérdező kommentje:

# 3-as, azokban a nyugati országokban, ahol aránytalan választási rendszer van, NEM LEHET kétharmaddal alkotmányt módosítani. Épp azért, mert aránytalan választási rendszer van.


1. Normális országokban az alkotmány módosításához NÉPSZAVAZÁS kell.


2. Több országban EGYÁLTALÁN NEM LEHET MÓDOSÍTANI az alkotmányt, csak kiegészíteni (USA), azt sem kétharmaddal.


3. Ahol kétharmaddal módosítható az alkotmány, ott az VALÓDI kétharmad kell legyen, ARÁNYOS választási rendszerben.



Olyan erkölcstelen, undorító rendszer CSAK MAGYARORSZÁGON VAN, amiben a választók KISEBBSÉGÉNEK a felhatalmazásával, fiktív kétharmaddal is módosítani lehet a jogállam alapját képező alkotmányt. ILYEN NINCS egy civilizált demokratikus jogállamban. Persze Magyarország nem is az...

2018. ápr. 17. 10:24
 18/22 anonim ***** válasza:
25%

#17 kérdező, még mindig nem érted.

A választóknak nem a kisebbsége, hanem a többsége szavazott a fideszre. Rájuk szavaztak a legtöbben, ráadásul az egyéni körzetek döntő többségét is elvitték.

Nem lehetett olyanra szavazni, hogy "a fidesz ellen" tehát értelmetlen a többit összeadni.

2018. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

# 18-as, még mindig nem érted: a magyar köznyelvben, hétköznapi szóhasználatban a többség fogalma alatt abszolút többséget értünk, azaz 50% + 1 főt.


A relatív többség fogalmát, bár ismeri a matematika, a hétköznapi szóhasználatban nem nevezzük többségnek.


Mondok egy példát, hogy könnyebben megértsd: ha tíz gyermekből háromnak piros tolltartója van, kettőnek kék, kettőnek zöld, egynek sárga, egynek lila, egynek pedig fehér, akkor mi, anyanyelvű magyar nyelvhasználók NEM MONDJUK, hogy A GYEREKEK TÖBBSÉGÉNEK PIROS TOLLTARTÓJA VAN.


Való igaz, a matematika ismeri a RELATÍV TÖBBSÉG fogalmát, és tény, hogy a fenti példában a három a tíznek relatív többsége (mivel a piros tolltartósoknál csak kisebb részhalmazok léteznek). Mi, magyarok, mégsem mondjuk erre, hogy "TÖBBSÉG", hanem úgy fogalmazunk, hogy "A LEGTÖBB(EN)".


Ha tehát azt akarod kifejezni, hogy a magyar szavazók halmazának a Fidesz-szavazók jelentik a legnagyobb részhalmazát, azaz relatív többségét, akkor ezt a magyar nyelvben úgy fogalmazzuk meg, hogy:


A legtöbben / a legnagyobb számban a Fideszre szavaztak.


Nem mondjuk viszont, hogy "A TÖBBSÉG" a Fideszre szavazott, mert ez a magyar nyelvhasználatban azt jelentené, hogy legalább a szavazók 50%-a + 1 fő szavazott rájuk, ami pedig nem igaz.


Nehéz nyelv a miénk, de megtanulható. Egy kicsitt több figyelemmel, meglátod, képes leszel pontosan fogalmazni!

2018. ápr. 17. 14:33
 20/22 A kérdező kommentje:

"Nem lehetett olyanra szavazni, hogy "a fidesz ellen" "


Hát persze, hogy nem lehetett, mivel a Fidesz eltörölte a második fordulót. A protestszavazatok mindig második fordulóban válnak fontossá egy demokráciában, ahol már nem az elsődleges pártpreferenciájukra szavaznak az emberek, hanem akár a "kisebbik rossz" elve szerint.

2018. ápr. 17. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!