Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Anno a devizahitelesek miért...

Anno a devizahitelesek miért svájci frank alapú hitelt vettek fel a forint alapú hitel helyett? Ők voltak a buták?

Figyelt kérdés

Az volt az indok, azzal beszélték rá őket a bankárok a svájci frank alapú hitelre, mert "a svájci frank erős, az a stabil valuta, a forint meg gyenge, csökkenhet az értéke".

Na de ha a svájci frank erős, a forint meg gyenge, akkor mi a francért vegyek fel frank hitelt, amikor ha erősödik a frank (márpedig erősödött is), akkor az azt jelenti, hogy nekem forintban többet kell majd visszafizetnem. Ha meg forint hitelt veszek fel és gyengül a forint, akkor kevesebbet kell visszafizetnem. Ez szimpla logika.


Akkor miért is erőltették mindenkire ezt a CHF alapú hitelt? Miért lettek átverve? Mi volt az amiről nem tájékoztatták őket?

Mert szerintem, aki ilyen alap szintű logikai dolgot nem tud végigfuttatni az agyán, az mindent megérdemel.


2018. ápr. 16. 15:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem csak a kamat merteket neztek, azzal mar nem foglakkoztak, hogy az arfolyam valtozhat:)
2018. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%
Mert alacsony kamata volt, nem gondoltak világválságra, könnyebb volt megkapni. Örülök, hogy te 10 év távlatából ilyen okos vagy. Én autóra vettem fel, konkrétan forint hitelre nem is, vagy 30%-os kamatra kaptam volna.
2018. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Sokkal olcsóbb volt, meg volt ahol csak azt lehetett felvenni. Amúgy most sem olcsóbb a forinthitel, van hogy drágább és az is emelkedik idővel. Kicsit kiszámíthatóbb meg változtattak a hitelfelvétel szabályain is.

Most az emberek viszont emiatt adósodnak el személyi hitelekkel, nemsokára ezzel is gond lesz.

2018. ápr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Nem ez volt az indok. A frank alapú hitel kamata olcsóbb és kedvezőbb volt, mint a Ft alapú hiteleké.. Hiába mondták a Híradókban és egyéb főrumokon, hogy hosszú távon nem lesz jó, mert az árfolyam változhat, a legtöbben nem hittek benne.

A devizalapú hitelek törlesztő részlete is deviza alapú volt, ezért a fizetendő összeg függ a mindenkori árfolyamtól.

A Ft hitelek törlesztője is Ft-ben van meghatározva, ezért azt nem befolyásolja a Ft erősödése vagy gyengülése, nem változik.

2018. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert olcsóbb volt.

Sokan nem gondoltak bele, hogy nem lesz ez mindig így.

Én is vettem fel, nem sokat, úgyhogy nem lett belőle gond. De még külön nyilatkozatot is alá kellett írni a közjegyző előtt, hogy megértettem és elfogadom az árfolyamváltozás lehetőségét és annak következményeit.

Egyébként sok ember egy hitelszerződést nem is ért. Meg általában semmilyen hivatalos dokumentumot sem. Egyszerűen csak aláírják, nem gondolkodnak, nem gondolnak a következményekre, csak az azonnali jó lehetőség (vagy jónak tűnő) érdekli őket.

2018. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%

"Hiába mondták a Híradókban és egyéb főrumokon, hogy hosszú távon nem lesz jó, mert az árfolyam változhat, a legtöbben nem hittek benne. "



Mese habbal.

Nagyon tolták, még volt Svájci frankra váltó hitel is.

2018. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%

ma 15:37


amiket nyilván nem volt kötelező felvenni...

2018. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
22%
Ok nem butak hanem szexik trendik es fancyk voltak.
2018. ápr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Mert
2018. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%
Mert abban az időben csak ez volt,bementél egy autókereskedésbe és vagy svájci frank vagy svájci frank volt a választék,csak más banktól.Háznál dettó de ha ft alapú volt akkor olyan jelentős többlettel és olyan feltételekre adták, hogy azt már nem tudta fizetni az átlagember. Az akkori kormány meg tolta ,hogy ez jó és semmi probléma nincs és nem is lesz.Semmi figyelmeztetés nem volt,hogy baj lesz,pedig a bankok tudták előre,és ezt be is ismerték már pl az Otp is. De jelenleg is több ezer per megy aminek egy részét az adósok nyerik. Szóval egyáltalán nem volt "kóser" a devizahitel.Külföldön ezt ki is mondták sok helyen ,de idehaza összejátszik a kormány a kézivezérelt bírói kúriával meg a bankárokkal.
2018. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!