Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha romlik...

Miért van az, hogy ha romlik a görög euró, akkor romlik a magyar forint is és az angol font pl nem? Meg a svájci frank se

Figyelt kérdés
Svájcnál gondolom nincs rá hatással, mert nem eu tag.
2012. máj. 23. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A "görög euró"?
2012. máj. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszul írtam, szóval az euró :)
2012. máj. 23. 18:52
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Ezen már én is kifakadtam egy párszor. És hát nem most kezdődött ez a jelenség, hanem már a 90-es években. Valami kis gazdasági kavar volt Oroszországban, Törökországban vagy éppen Mexikóban, és mindig romlott a forint. Én már csak röhögök rajta egy ideje.


A hivatalos válasz meg valami olyasmi, hogy mivel Magyarország megítélése rossz, instabil, kockázatos helynek tartják, amikor egy másik kockázatos hely bajba kerül, akkor a tőke mindig előszeretettel menekül a többi kockázatos helyről is, és biztonságot keres. Ezért erősödik mostanában a dollár, és gyengül a forint. Ha lenne IMF-biztonsági hitel, akkor nem félnének annyira a mi összeomlásunktól, nem menekülnének ennyire, és talán nem is gyengülne (ennyire) a forint sem. Legalábbis ez az elmélet.


A magyar gazdaságnak egyébként minimális a görög kitettsége, tehát e miatt nem kellene, hogy érintsenek minket az ottani történések ennyire közvetlenül.

2012. máj. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Angliában és Svájcban nem lesz bevezetve az euro, ezért a fontra és a frankra nem lehet akkora hatással az euro romlása, mint egy olyan országra, aki eurora fog váltani. De ha arra kérdezted, hogy miért van ekkora hatással a görög helyzet a forintra, akkor szerintem azért, mert ha a görögöknek most nem segít az EU, akkor feltételezik, hogy más rossz helyzetben lévő országnak sem fognak, mint pl nekünk.
2012. máj. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Mivel az Euro gyengül ( nemcsak a görögöknél:), és a legnagyobb EU-gazdaság valutája az angol font ( már amelyik nem euroövezeti tag), és mint ilyen,sok befektető EU-s menedékvalutának tekinti.

CHF-nél gondolom, hasonló a szitu.

2012. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Ja, és még a HUF gyengüléshez:


"A jelenlegi piaci helyzetben egyértelmûen kedvezõtlen a forint szempontjából, hogy a kormány elõre jelezte: június 22. elõtt (az Ecofin-döntés elõtt) nem kezdõdnek el a hivatalos hiteltárgyalások, így nagy pozitív meglepetésre nincs sok esély ráadásul még azt követően is komoly engedményekre kényszerülhet az Orbán-kormány; ez pedig azt jelenti, hogy a forint gyengülésre játszó piaci szereplõk csaknem "szabad kezet kaptak" - utal kora esti kommentárjának soraiban a veszélyre Timothy Ash. Az RBS londoni elemzõje szerint így a piac például a 320-as szintig tolva az árfolyamot újra tesztelheti a kormány tûrõképességét, különösen azzal párhuzamosan, hogy a görög feszültség eleve igencska negatív külpiaci környezetet teremt."


Lehet spekulálni...

2012. máj. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szabó Zoltán 47 válasza:
100%

Azon már én is gondolkodtam, hogy ha az EUR gyengül görög, spanyol, netán portugál vagy olasz események miatt, akkor a forint miért gyengül nam csak az egyéb devizákhoz (dollár font, CHF) képest, hanem az EUR-hoz képest is. Mivel nem tartozunk az EUR zónához , az lenne a logikus, hogy az EUR gyengülése esetén legalább az EUR-hoz képest erősödni kellene a forintnak, vagy legrosszab esetben együtt mozogni. De nem ez történik, hanem a forint egy görög esemény miatt az EUR-nál is jobban gyengül.

Az okosok azt szokták mondani, hogy a piacok idegesek. Arról viszont senki sem beszél konkrétan kik azok a piacok.

Szerintem egyszerűen spekuláció van a háttérben. Elég kicsi gazdaság vagyunk ahhoz, hogy az erős pénzügyi körök spekulációval kényükre kedvükre mozgassák a forintunk árfolymát, és utána búsás hasznot húzzanak belőle a mi rovásunkra.

2012. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!