Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a rendszerváltás...

Szerintetek a rendszerváltás óta ki volt a legjobb (legkevésbé rossz) miniszterelnök?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 19. 15:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
67%
'98-'02 és '10-'14 Orbán Viktor. Sajnos élő példája, hogy miért nem szabadna 2 ciklusnál többet miniszterelnöknek lennie valakinek..
2018. ápr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is Bajnai az első.
2018. ápr. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
91%

Engem nem érdekel a politika, de annyit mondhatok, hogy 10 évvel ezelőtt autóval jártunk mindenhova, bevásárlások minden hónapban, pedig 2 kulcsos adóval többet fizettem, mint 1 kulcsossal, a gyerekek még nem voltak önállóak, fizettem még hitelt is, fele annyit kerestem mint most, de nem kellett vakarózni ha kellett egy kabát valakire.

Most a gyerekek önállóak, a fizetésem duplája, 1 kulcsos adó és rezsicsükkentés van, nincs hitel, de sem autózásra nem futja, sem nyaralásra, sem bevásárlásra, se semmire.

És engem nem érdekel az államadósság mennyit csökkent, sokkal szrabb lett az életszinvonal....

2018. ápr. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"És engem nem érdekel az államadósság mennyit csökkent, sokkal szrabb lett az életszinvonal...."


Nos, elhiszem, hogy nem érdekel az államadósság, de az bizony érdeklődik utánad. Az államadósságot mindig úgy vették fel a szocik, hogy a következő ciklusban kelljen megkezdeni a törlesztést. 2010-ben feltornászták az államadósságot kb. 100 milliárd dollárra. A kamatai ennek az elkövetkezendő évtizedekben több lesz, mint 100 ezer milliárd forint, de ez csak az alsó határ, ha nem csúszik le a forint árfolyama. A szocik a kezdeti 10 milliárd dollárból csináltak 100 milliárdot, és addigra már kifizetünk 170 milliárdot csak kamatra. Antall József egy interjúban említette 1990-ben, hogy az államadósság 20 milliárd dollár, ebből 4 milliárd lett befektetve, a többi 16 milliárd az előző részletek törlesztésére ment. Csak egyetlen egy alkalommal volt lehetőségünk ebből az adósságcsapdából kitörni - 2002-ben a Fidesz kormány 54,6 %-ra csökkentette az államadósságot, már nemcsak a kamatot tudtuk fizetni, hanem a tőkerészt is tudtuk mérsékelni. Még 5-6 év, és végleg magunk mögött hagytuk volna az adósságcsapdát. De Medgyessy Péter felvett 3500 milliárd hitelt, melynek nem volt fedezete, és a malomkerék indult elölről. Egy újabb generáció jövőjét tették tönkre a szocik. Az adósság be van építve az árakba, járulékokba, adókba, illetékekbe, nem lehet szabadulni tőle. Sajnos ez van.

2018. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Mit csinált Bajnai, ami miatt ennyien istenítitek?
2018. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

A wikin elokvashatod:

[link]


1 év alatt többet tett az országért, mint elődje és utóda.

Sokan nem szerették, mert kegyetlenül meg mellett adóztatnia a népet, de GyF miatt volt erre szükség. Ha nem csinálta volna azt, amit ma nem itt tartanánk.

Én is őt mondanám a legjobbnak.

Legrosszabb: hajszál pontosan döntetlen Gyurcsány meg Orbán.

2018. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Pillanatnyilag jól kezelte a válságot, ezt O. V. is elismerte, de egyébként semmit. Felvett egy nagy adag IMF hitelt, majd angolosan távozott. Bajnai egyébként jó szakember, nem a tudásával, hanem a mentalitásával volt a baj, az ország szerte szét való rablásában ő is aktívan kivette a részét.
2018. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!