Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebből mi igaz? Kiváncsi...

Ebből mi igaz? Kiváncsi vagyok rá!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén fogok érettségi,és valahol olvastam,hogy most volt ez a sok diáktüntetés,stb-stb..De mégsem jött össze,hiába volt esetleg a momentum párt.

Na de,amiért ezaz egész nem jött össze tényleg könnyítenek az érettségi feladatain,így kedvezve a diákoknak?



2018. ápr. 23. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Fogalmazásból még ne menj érettségizni, mert biztos meg fogsz bukni.

Szóval mire is vonatkozik a kérdés?

2018. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Hogy könnyíteni fogják-e az érettségit azért, mert bár volt a Momentum, nem jött össze a diáktüntetés?


Szerintem csütörtökön, de csak akkor, ha kék.

2018. ápr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudom kihámozni ebből a leírásból a kérdés értelmét, de válaszolok, ahogy én értelmezem.


A mostani 2018 tavasz érettségire már rég megvannak a feladatlapok, csak letitkosítva hevernek az Oktatási Hivatal asztalain, tehát most már "könnyíteni" nem fognak.

2018. ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Tessék a diáktüntetés 12 pontjából az érettségire vonatkozó pont:


3.Ne legyen kötelező a szakmai érettségi! Tegyék lehetővé az előrehozott érettségit minden tantárgyból! A törvényeknek megfelelően a továbbiakban minden érettségivel kapcsolatos változtatást felmenő rendszerben vezessenek be!


Én nem hallottam olyat, hogy bárki is könnyítést tervezne idén bevezetni és szerintem már így is elég könnyű. Én 5 éve érettségiztem, az utánunk következő évfolyam már egy ún. könnyített érettségit írt. Annyi volt a változás, hogy a töri érettségi még jobban tele lett pakolva forráselemző feladatokkal a magyar érettségiben pedig a szövegalkotási feladatok lettek átvariálva. Tudtommal azóta nem merült fel újra.


Azt meg nem értem, hogy mi köze van ehhez a Momentumnak és a sikertelen próbálkozásnak.

2018. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!