Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek hogy lettek...

A fideszesek hogy lettek ilyen átszellemült szektások, hogy semilyen kritikát nem fogadnak el?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 27. 10:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
65%

#18, erről beszélek. és nem tudom elengedni :(

és az a szar, hogy a 90-es években nem volt ilyen.

én még 2002-ben miépesekkel le tudtam ülni fehér asztal mellé, pedig sok mindenben nem értettünk egyet.

most meg egy fideszessel nem tudok leülni (próbáltam)

szerintem ez a fidesz legnagyobb bűne

2018. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
63%

#19

"Vagy valaki tényleg elhiszi, hogy kedves arab bácsi beszambázik Európába, majd kiderül róla hogy ő amúgy a legfelsőbb szinteken műveli az orvostudományt, és egyből elkezd egy elit magánkórházban tevékenykedni?"


Senki nem gondolja ezt.


"Amúgy szerinted mi a való világ?"


A valóság az, hogy a világnak vannak meglehetősen szar részei, és az ott élők próbálnak a jobb területekre menni, mert ott jobb az élet. Ez egy természetes folyamat, és ahogy a közlekedés és az információs technológia fejlődik csak egyre gyorsabb lesz. Viszont a beérkező migránsok és az őslakosok közti kulturális különbségek komoly problémákat okoznak. Ezeket a problémákat központilag (államilag és EU-s szinten is) meg kell oldani.

1) Nincsen semmilyen összeesküvés emögött, egyszerűen így működik a világ

2) A folyamat akkor is végbe fog menni, ha te azt mondod, hogy ne. Úgyhogy így kell kezelni. Az akadályozásuk csak annyit ér el, hogy legális helyett illegális migránsaink lesznek, akikkel nehezebb dolgozni.

3) A migrációs célpontokat fejlettség alapján választják, így Magyarország nem tartozik közéjük

4) A probléma a beáramló emberek mennyiségéből származik, ezért lassítani kell (Törökországgal kötött megállapodás, EU-Afrika csúcs) és szét kell osztani őket országokon belül és országok között is, amennyire lehetséges.

5) A menekültek ellátása a kötelességünk nemzetközi szerződések szerint, de sokan kihasználják a menekült rendszert, ez ellen fel kell lépni.


Ez a véleményem liberálisként. Én innen indulnék neki egy beszélgetésnek. De ehelyett ha nem vagyok fideszes, akkor az a legelső dolog, hogy terrorista sorosista libbolsi vagyok, aki el akarja árasztani Magyarországot migráns hordákkal, és hiába írom le, hogy nem, egyszerűen nem megy át.

2018. ápr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem szánalmas ez az egész. Tanult fiatal vagyok, aki imádja a hazáját és a munkáját. Politikai hovatartozástól függetlenül csak annyit szeretnék elérni sokad magammal, hogy az ország előrefelé haladjon és ne hátrafelé. Tisztán, úgy kapjuk a híreket, ahogy azok vannak, fejlődjünk, haladjunk.

Ezt nem segíti elő az, hogy egy párt 2/3-addal azt csinál amit akar. Én se, a szomszéd Piri néni sem, de még a társasházi közös képviselő sem csinálhat semmit "külső" felügyelet nélkül. Egy ország vezetése miért? Nem a fidesszel van baj, mert azt mindenki látja, hogy nem volt, illetve nincs valódi ellenzéke. Azzal van a baj, hogy ilyen (összecsalt) többség mellett esélye sincs bárki másnak beleszólni a dolgokba. Nem ütni-verni kéne egymást, hanem eltörölni ezt a kétharmados baromságot és normál ellenzékkel menni tovább, hogy éljen a valódi demokrácia. Az ellenzéknek pedig nem lépten-nyomon a hibát kéne keresni és mindenbe belekötni, mindent hátráltatni, hanem elősegíteni az ésszerű döntések kidolgozását, míg a hülyeségeket elvetni.

Én azt gondolom, hogy ez lenne a cél! Az elérhetetlennek tűnő cél. És mérhetetlenül sajnálom, hogy itt mindenki csak feketét és fehéret lát. Szürkében, avagy színesben a legtöbben nem gondolkoznak. Szerintem a fiatalok 90%-a fentiekre vágyik, nem kormányváltásra. Csak ezt a legtöbben nem értik.

2018. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
64%

"Az ellenzéknek pedig nem lépten-nyomon a hibát kéne keresni és mindenbe belekötni, mindent hátráltatni, hanem elősegíteni az ésszerű döntések kidolgozását, míg a hülyeségeket elvetni. "


Az a gond, hogy a Fidesznek erre 2 válasza van.

1) Leszavazzák egy szó nélkül az ellenzéki törvényjavaslatokat, akármi van bennük.

2) Ha esetleg tényleg volt értelmes része, azt megvalósítják, aztán azt ordítják mindenki arcába, hogy az ellenzék ezt tönkre akarja tenni. Lásd a Jobbik és a kerítés esetét.

2018. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
13%

#23


Na, egyelőre tetszik a hangnem, szóval veled folytatnám.


Akár merre nézek hajléktalanok hevernek, roma (és magyar) családok állnak a teljes nyomor szélén.


Ebből kiindulva én nem értem, miért kel ezen emberek helyett a máshonnan beáramlókat istápolni. Találunk itt elég szegényt, nem kell Afrikából importálni!


Sőt! Az itteni szegények legalább már a nyelvet tudják, így én nekik adnám a prioritást.


Majd ha ezeket a rétegeket felszámoltuk/felzárkóztattuk, na majd utána érdemes más területek felé nyújtani a segítő kezet. Legalább is szerintem


Aztán hogy most a Merkel úgy látja, hogy Németország eltud látni 3 millió hajléktalant, hát legyen! Csak ne szórja szét az amúgy is bajban levő területekre.


#24


Igazat adnék neked, ha az ellenzéki feltételek adottak lennének. Így jelenleg csak úgy lehet haladni, ha az ellenzék nem furkálódik fölöslegesen.

2018. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
76%
A társadalom legegyszerűbb tagjai szavaznak arra a pártra, amely össze-vissza hazudozik a nap 24 órájában, akik elhiszik, hogy migránsok akarnak ide jönni Németország vagy Svédország helyett, mert a tévében mutatják őket... Akik elhiszik, hogy egy liberál-bolsevikokból álló párt jobboldali...
2018. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
18%
Ja, bagoly mondja.
2018. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
5%
És te melyik balhibbant szekta agymosott droidja, bértollnoka vagy?
2018. ápr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon jó a kérdés! Nagyon sokat gondolkozom mostanában ezen. Az a baj, hogy egy szektást nem lehet csak úgy észhez téríteni, komoly szakértelem kell ám hozzá. Éppen ezért én amúgy megoldást nem abban látom, hogy a Fidesz hívőket át kellene téríteni. Azt nem lehet. Szerintem fel is kéne hagyni ezzel a próbálkozással, és máshonnan kéne megközelíteni a dolgot. Nem a szektatagokkal kéne foglalkozni, hanem a szektavezérrel.


A tüntetések kommunikációja nagyon nagyon rossz.

2018. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én elfogadom a kritikát.
2018. nov. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!