Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak ismerőseitek, akik...

Vannak ismerőseitek, akik készülnek kimenni nyugatra? Vagy esetleg ti magatok vagytok ilyenek?

Figyelt kérdés
Sokaktól hallom, hogy elegük volt az országból és elindulnának. mennyire igaz ez?
2018. ápr. 27. 14:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
13%
Én szívesen mennék, de az én szakmámban 2-3 év szakmai tapasztalat nélkül külföldre nem kellesz mint munkaerő. De ha az meglesz, akkor én is megyek, alap.
2018. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
52%

Elsősorban a fele sem igaz.

Másodsorban egy picit is komolyabb betegség esetén mind húz vissza, ebbe a "borzalmas" egészségügybe.

Külföldön a magyar számára horribilis biztosításért kevesebbet kap, mint itthon az alapellátás.

Akinek kételyei vannak, olvasson erről a témáról a kint élő magyaroktól, de akár itt a Gyakorin is!

Ha rajtam múlna, én senkit egy percig nem tartanék vissza, menjen Isten hírével, de utána ne akarjon visszajönni.

Mégpedig azért nem, mert ezek mielőtt kimennek annyit fröcsögnek és annyi kárt okoznak az ország hírnevének, hogy nem érdemlik meg a későbbi jóindulatot.

Maradjanak ott ahova mentek és ott oldják meg a problémáikat!

2018. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
77%
Egyszer majd biztosan ki szeretnék menni pár évre, de csak "világot látni". Nem a Fidesz miatt, hanem magam miatt.
2018. ápr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
47%
Hozzátéve a 2-es hozzászólásomhoz, ezt a kitelepülőkre értem és nem a külföldi munkavállalókra, mert a kettő nem azonos kategória.
2018. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
4%
Én Ausztriába kb. 5 év múlva.
2018. ápr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
50%
Nekem egyre több ismerősöm jön hazafelé.
2018. ápr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
28%
Most minek kellett lepontozni? Ha már így is ennyien kimentek és megtollasodtak, megszedték magukat rendesen több 10 millióval pár év alatt, nehogy már csak én maradjak ki a jóból...
2018. ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
25%
Senki sem akar jönni mosogatni veled, köszi.
2018. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
39%

Nem mindenki mosogatni megy ki, de aki igen, az is nagyon jól jár. Külföldön egy mosogató nettó 400 ezer forintot keres legalsóbb hangon is. Budapesten 120 ezer forintot. Az albérlet árak között meg már nincs jelentős különbség, tehát sokkal jobban él egy külföldi mosogató.

Egészségügyi dolgozók úgyszintén. Szakmunkások úgyszintén, bár jó szakmával itt is meg tudsz élni DE kint sokkal jobban!

IT fejlesztők, egyéb értékes mérnököknek szintén ez a helyzet, meg tud élni itthon, de kint meg q*rva jól tud élni. Ezért mennek ki. Akkor meg mi a probléma?

2018. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
45%
"Nem mindenki mosogatni megy ki, de aki igen, az is nagyon jól jár. Külföldön egy mosogató nettó 400 ezer forintot keres legalsóbb hangon is. Budapesten 120 ezer forintot. Az albérlet árak között meg már nincs jelentős különbség, tehát sokkal jobban él egy külföldi mosogató. " Egy mosoagato kb 1200 eurot keres nyugat-Europaban nagy altalanossagban, ennyiböl, hogy megtudj elni egy nagy varosban Nyuagton nagyon meg kell huznod magadot, egy szaoba is 300 euronak indul nyuagaton, de pl Parizsbban 500 euro körüli arban mozog, egy 2-3 szaobas lakas is kb 800 euronal indul.Ugyhogy a a Nyugat-Europai mosogatok eleete sem fenekig tejföl, mondom igy hogy 2007ban 18 eves koromban hagytam el Magyarroszagot
2018. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!