Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a baloldallal azonosítjá...

Miért a baloldallal azonosítják az ellenzékieket?

Figyelt kérdés

Szerintem jóval többen vannak azok, akik nem csak a Fideszből, de a baloldalból sem kérnek többé. Inkább közel állnak hozzám a - Fidesz által csak formalitásokban képviselt - polgári és jobboldali eszmék. A Fidesz és az MSZP kéz a kézben járnak, amint megszűnik az egyik, el is tűnik a másik. Mert megjelent AZ alternatíva. Egymást csapkodják a két tábor szavazói teljesen feleslegesen. Ha a Fidesznek kell Gyurcsány is a repertoárba, ha annyit lopott miért nem ül a sitten? Demszky meg Kóka? Hol a nagy 2010-es elszámoltatás?


Miért hiszik azt a Fideszesek, hogy csak a rosszat látjuk a kormány működésében? Voltak pozitív intézkedéseik is, de a lehetőségekhez képest nem fejlődtünk annyit 8 év alatt, amennyit lehetett volna. Ezzel van sok embernek problémája.


2018. ápr. 27. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Segítek: Mert az ellenzéki pártok többsége baloldali, legalábbis akként azonsítja magát. Polgári ellenzéki párt meg lényegében nincs.
2018. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Nekem a fidesz is baloldali. Mo-n csak baloldal van, jobb oldal nincs.
2018. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Mert Magyarországon a "bal" és "jobb" oldalnak nincs jelentése.

A "bal" és "jobb" oldal megnevezés alapját a gazdaságpolitikai elgondolásuk jelenti. Röviden: a baloldal növelni akarja az újraelosztást és az állam súlyát a gazdaságban a jobboldal pedig csökkenteni.


Ma Magyarországon egyetlen jobboldali párt sincs. Mindegyik baloldali vagy semleges.

2018. ápr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 nem a kérdésre válaszoltál.
2018. ápr. 27. 17:14
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Én is konzervatív polgári értékeket vallok mint te, viszont a Fideszt ki nem állhatom. Igazad van abban is hogy sok ember még mindig mint ha 2006-ban élne. Mondtam választás előtt a fideszes ismerőseimnek hogy én nem szeretem a Fideszt, erre tágra nyílt szemekkel kérdeztek vissza hogy "hát de Gyurcsányt akarod visszahozni????". Igyekeztem elmagyarázni hogy szerencsétlen Gyurcsány jelenleg kb. 5%-on áll, és nem, nem rá szavazok.
2018. ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert a fideszesek magukat jobboldalra teszik
2018. ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem azonosítom a baloldallal, de tény több a baloldali párt az ellenzékben, nem mintha az baj lenne.
2018. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!