Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik nem épített volna...

A Jobbik nem épített volna kerítést a határra. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Novák Előd elismerte, hogy a Jobbik nem épített volna kerítést, azaz nem állították volna meg a migránsok tömegeinek beáramlását.

Szerintem ez a Jobbik öszödi beszéde.


A legfontosabb idézet a bejegyzésből:


"még a részvételemmel működő Jobbik-elnökségben valóban felmerült a határkerítés ötlete 2015 júniusában, de a vezetőség elvetette, így a Jobbik sosem javasolta azt, amit a Fidesz-kormány egy-két hónapra rá megcsinált.


Bár Toroczkai László valóban felvetette fél évvel korábban de ő akkor még nem volt elnökségi tag (ráadásul sajnos alelnökké válása óta sem minősülnek javaslatai egyben a Jobbik álláspontjának is), pártvezetésünk elvetette az ötletet, a "tűzparancs" szintjén kezelve a kerítés javaslatát, mondván: abszurd egy újabb vasfüggöny, ilyet az EU-ben nem lehet. E kishitűséggel szemben pedig a kormány megcsinálta."


"Hazugság az is, ami válaszul ment a kampányban, hogy a kerítés épp a Jobbik javaslata volt (ilyen korabeli nyilatkozatot nem is tud linkelni senki).


De most, a választások után a történelmi hűség kedvéért és mindnyájunk okulására leírom, még ha fájó is kimondani: ha Jobbik-kormány lett volna 2015-ben, az nem építette volna meg a határkerítést akkor, hiszen még ellenzékből sem merte felvetni, pedig ott köztudottan bátrabban lehet fogalmazni, sőt egy Jobbik-kormány talán túlzottan is bizonygatta volna, hogy semmilyen "szélsőséges", "kirekesztő" dolgot nem tesz. Az Alfahíren még az elmúlt napokban is jelent meg összefoglaló A fideszes sajtó 10 legnagyobb hazugsága a Jobbikról címmel, benne azzal a szintén valótlan állítással, hogy "maga a Jobbik javasolta korábban a határzár felépítését", ez volt az utolsó ok, amiért úgy éreztem, hogy tisztáznom kell ezt, önmagammal szemben is kritikusan, hiszen akkori elnökségi tagként én sem bizonyultam elegendőnek a kishitűség leküzdésére."


Tehát Novák Előd elismerte, hogy a Jobbik nem épített volna kerítést, azaz nem állították volna meg a migránsok tömegeinek beáramlását.

Mi a véleményetek erről?



2018. ápr. 29. 09:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%

Személy szerint, szerintem is jobb a "jogi" határzár.



Inkább a lusta, dologtalan görögöket, olaszokat kellett volna kicsit megszorongatni,hogy tessék már védeni azokat a rohadt határokat, nem dísznek vannak.



Kerítés helyett jobb lett volna drónokat venni, amik lőni is tudnak.Illetve,távolról irányítható lövegtornyokat is.

2018. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%

"Inkább a lusta, dologtalan görögöket, olaszokat kellett volna kicsit megszorongatni,hogy tessék már védeni azokat a rohadt határokat, nem dísznek vannak."

Jah mert nálunk aztán marhára védve voltak. 1 millió ember átsétált az országon bármiféle ellenőrzés nélkül.

2018. ápr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

Kedves 2.


Nem Magyarország dolga az EU határainak védelme,hanem a határországoknak.


A görögöket,olaszokat kellene felelősségre vonni.

2018. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Már ezerszer átbeszéltük itt, hogy semmilyen hatása nem volt a kerítésnek, csak annyi, hogy utána nem Magyarországon taposták le a gyepet, hanem Horvátországon.
2018. ápr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Novák már nincs a a pártban szerencsére, ennyi erővel én is mondhatnám :D
2018. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

#3

Magyarország is határország Szerbia és Ukrajna felé és még Románia sem volt Schengeni tag. Szóval ez nem kifogás.

2018. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Köszönet a az infóért.

Jó ha tisztán lát az ember.


Ezért azt is hozzá kell tenni, hogy ez a facebook bejegyzés - bár azt támasztja alá, amit eddig is gondoltam és ahogyan én is emlékeztem az akkori jobbikos szövegekre - csak azért született meg, mert a jobbikban most küzdenek egymással a vezetőségért, vagyis azért, hogy ki szabja meg a párt munkáját, irányultságát és jövőjét.


A mi lett volna ha... mindig sokoldalú, hiszen ha a jobbik lett volna kormányon, akkor az azt jelentette volna, hogy olyan emberek vannak a szavazók között többségben, akik a jobbik akkor még sokkal radikálisabb politikáját támogatják és az a környezet természetesen nem engedte volna meg, hogy a jobbik hagyja szó nélkül az illegális bevándorlást.


Az jó, ha tiszta, hogy tényleg nem a jobbik, csak egy jobbikos ötlete volt a kerítés és a jobbik vezetése ezt nem támogatta.

Megmutatja, hogy még akkor sem mert a jobbik akkori vezetése ilyen dologban gondolkodni, ezt támogatni, amikor a kormánypártok és szavazóik kiálltak volna érte. Nagy valószínűséggel azért, hogy ne a fidesznek legyen megint sikere. Okulásnak nagyon fontos, mert olyan politikusok nem kellenek az ország élére, akik nem az ország érdekét nézik egy ilyen fontos kérdésben, hanem azt, hogy NE úgy szavazzanak, ahogyan a kormányon levők akarják.

2018. ápr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Az, hogy hahaha jobbikosok, hogy védték őket, hogy "jajj ők javasolták/megcsinálták volna"
2018. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Na, ezt kéne minden jobbikosnak olvasgatnia...
2018. ápr. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%
Eleg narancs propagandat olvasunk mi akaratunkon kivul is. Nem lenne bajom a fidesszel, de amit a mediaval muvelt ezek utan soha!
2018. ápr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!