Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány fél ilyen intézkedés...

A kormány fél ilyen intézkedéseket bevezetni?

Figyelt kérdés

Több támogatás kéne a fiataloknak. Jó lenne, ha a frissen végzett egyetemista/szakmunkás béréből kevesebbet vinne el az állam. Valamint kedvezményeket adhatna a fiatalokat foglalkoztató cégeknek. Nem hiszem, hogy elvennék az idősebbektől a munkát. Mert a CSOK és a családi adókedvezmény szép és jó, de addig el is kell jutni, hogy az ember megteremtse ehhez a körülményeket.


A nyugdíjasoktól elvehetnék az ingyen utazást, az ott keletkezett többletet a diákoknak kéne adni további kedvezményként. Az Erzsébet utalványokat nem a nyugdíjasoknak kéne adni, hanem ösztöndíjat inkább a jó tanulóknak. Az egyetemi ösztöndíjakat is emelni kéne, siralmasan keveset kapnak.


Ehhez, ha nincs elég forrás nyugodtan megnyírbálhatják az önkormányzati tisztviselők és hivatásos láblógatók fizetését, csökkenthetik az egyházak juttatásait, a sportba ömlő milliárdokat.


2018. ápr. 30. 17:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"Azért csökken 3 éve a kivándorlás, idén már valószínűleg 20 ezren se mennek majd ki."


Azért ne lepődj meg, ha nem így lesz.

2018. ápr. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Andizsuzsi ***** válasza:
53%

"és hivatásos láblógatók fizetését"


Kb 200.000 láblógató bérminimumot keres tekintve, hogy a közalkalmazotti bértáblát 1o éve befagyasztották és a közalkalmazottak jelentős részét utolérte a bérminimum. Ebből nem tudom, mit akarsz még elvenni.

2018. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Nem rég végeztem az egyetemmel egyébként. És nem kaptam sem ingyen tankönyvet pár éve se ingyen étkezést. Most sem, mert egyke vagyok. 18 éves korom óta nincs adókedvezmény se családi pótlék. És 200 nettót viszek haza, de az állam elviszi a fizetésem harmadát, de nem látom a fejlődést
2018. máj. 1. 01:36
 14/28 anonim ***** válasza:

"nem kaptam sem ingyen tankönyvet"


1–9. évfolyam.


"Nem rég végeztem az egyetemmel"


És mennyi tandíjat fizettél?


"200 nettót viszek haza, de az állam elviszi a fizetésem harmadát"


KATA, 1 millió bevétel, 50 ezer adó.


3 gyerek esetén meg kb. a bruttót viszed haza nettóként.

2018. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"Nem rég végeztem az egyetemmel egyébként"


Ez tényleg jó kérdés az előttem válaszolótól, 1-2 milliót azért ott kellett hagynod az elvégzésig, csak a tanításért, nem számítva a lakhatást, utazást, stb.


"És 200 nettót viszek haza, de az állam elviszi a fizetésem harmadát, de nem látom a fejlődést"


Na ez megint egy érdekesség, hogy neked csak a harmadát veszi el, mert 50% körül kellene lenni, majd az áfát és egyéb adókat számítva 60-70% között.


"18 éves korom óta nincs adókedvezmény"


Akkor esetleg beszélj a munkáltatóval, mert mint mondottam több adókedvezmény is létezik, ami mondjuk rá vonatkozik, de akkor is kevesebbe kerülsz neki.

2018. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Nem fizettem tandíjat, mert állami ösztöndíjas voltam. Mindjárt jön, hogy örüljek, hogy nem nekem kellett állni mindezt...hát még szerencse, nem is lenne akkor ebben az országban egy darab szakember se. De még több állami hely kéne műszaki területeken például és minőségibb képzés. A sok ingyenélő, segélyen élősködőtől az utolsó fillért is elvenni.
2018. máj. 2. 23:28
 17/28 anonim ***** válasza:

Nevetséges, hogy mi mindenkitől elakarod venni a pénzt, hogy azt rád költség és emiatt neked legyen jobb. Azt meg tudnád indokolni, hogy miért járna neked több?


"hát még szerencse, nem is lenne akkor ebben az országban egy darab szakember se. "

Ez a kijelentésedet mire tudod alapozni?

Menj be egy gazdaságtudományi karra és nézd meg hány diák van állami finanszírozáson. Szerintem inkább csak jót tenne a magyar felsőoktatásnak az állami finanszírozás kivezetése.

2018. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

#4-es: az szja 15%, az a 3 gyerekes anyuka pedig 27% áfát fizet az összes gyerekruha, kaja, tanszer, játék stb. után, amire a család jövedelmének a nagy része elmegy. Minden fiatal pedig nem megy el végleg külföldre, sőt, 1000 főre vetítve nálunk van az egyik legkisebb elvándorlás az ÖSSZES EU-tagország közül, úgyhogy rossz az okoskodás.:D

Te meg, kérdező, először dolgozd le, vagy más formában viszonozd mindazt, amit az adófizetők beléd fektettek eddig. Állam bácsi nem fogja megtörölni még az orrodat is, ha taknyos, kinőttél az óvodáskorból.

2018. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
18-as: nem tudom, példám az életből vett, ez az anyuka konkrétan 5 ezerrel keres kevesebbet, mint a bruttója. Apuka pedig vagy állami projekteken dolgozik, vagy fű alatt. Szóval szerintem, ha nem is megy minden gyerek külföldre, esélyes, hogy az adóelkerülést választják majd. Ráadásul abszolút az a mentalitás náluk, hogy az állam segítsen mindenben (ahogy a kérdezőé is). És nem irigységből írom, csak azért, mert ez a mentalitás kombinálódva a tényekkel szerintem puszta pénzkidobás, gazdaságilag nem támasztható alá, hogy megérné.
2018. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"A sok ingyenélő, segélyen élősködőtől az utolsó fillért is elvenni."


Egyelőre te vagy az ingyenélő mert sokkal több pénzt vettél ki az államkasszából mint amennyit eddig befizettél. Az USA-ban most lenne egy 10+ millió forintos diákhiteled.

2018. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!