Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A foci helyett nem inkább a...

A foci helyett nem inkább a sakkot kéne támogatnia a kormánynak?

Figyelt kérdés

-Nem kellenek hozzá drága stadionok

-Egy mozgássérült is játszhatja

-Rengeteg jó magyar sakkozó van, nem úgy, mint focista

-Fejleszti a logikát, valamint a matematikai és pszichológiai érzéket

-Sosem hallottam még "sakkhuliganizmusról"

-Kisebb az esélye, hogy egy meccs közben szívrohamot kap a játékos



2018. ápr. 30. 18:28
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
#5: A 38/F-ből inkább Lékó Péterre következtetnék. :D
2018. máj. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem támogatja a sakkot is. Persze nyilván nem milliárdokkal, de mielőtt az ember felteszi a kérdést, akár utána is nézhetne, de legalább is megpróbálhatná.. Igen, nincs könnyű dolga :-) Megnéztem egy csomó sportszövetség honlapját (jobbnál jobbak...), és arról, hogy kiktől mikor milyen támogatásokat kaptak, hát vagy jól eldugták, vagy soha nem is tették közzé (bezzeg a TASZ-nak.., na, mindegy). Ez az egyik bajom.


Az EMMI oldalán nyilvános, hogy kik mikor mire mennyit kaptak, de - bár van keresési lehetőség - ezt nagyon nehéz előkotorni, fel is adtam, ez a kereső egy kalap sz..r, össze-vissza formátumú dokumentumokkal van tele, amiben a kereső nem indexál, tehát lényegében van többezer dokumentum, nézd át, paraszt. :-) Ez a másik bajom.


De visszatérve a támogatásra. Nyilván nem lenne értelme milliárdokat a sakkba ölni. Egyrészt talán ekkora összegre nincs is szükég (nem tudom, nem ismerem belülről a dolgokat, csak sejtem). Másrészt minden állam a saját, nemzeti, vagy annak vélt, és/vagy leginkább látványos sportokba tolja a támogatást, ez nem hiszem, hogy csak Magyarországra lenne jellemző, és nem is igazán tudom elitélni. Miért? Vegyük pl. a Forma-1-et. Azt mindenki érti, hogy egy körpályán megy 26 autó 74 kört, és akit legelőször „érint” a kockás zászló, az nyert. Közben van nagy zaj, egy csomó sztár a környéken, fsza kocsik, csajok, stb., gondolom értitek. Egy sakkversenyen a 16. lépés után 3 ember felhördül. Hmm. Egy látványsportot mindenki tud értékelni, és élvezni is, mert nem kell hozzá versenyzőnek lenned. Egy sakkot (pl.) már csak akkor értékelsz igazán, ha ismered, jól ismered. Félre ne érts, semelyik sportot nem tartom alávalóbbnak, mint a másikat, és teljesítményben nem érzek különbséget egy F1 világbajnok és egy nagymester között, hiszen a maga sportágában egyedülálló teljesítményt nyújt, és nagyon sokat dolgozik azért, hogy idáig eljusson. De a sport a közönségből él (elsősorban), és azt hiszem, hogy a közönség mennyisége és a támogatás aránya kb. rendben van. Kivéve itthon a focit, az nyilván túlértékelt, de számomra ez látszik.


Cáfoljon rá, aki erre jobban rálát.


És hogy trollkodjak is egy kicsit :-)


„Egy mozgássérült is játszhatja” - erre a magyar futball azt hiszem számos cáfolatot ad, nem csak a sakkra jellemző (boooocs).

2018. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!