Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy most már hivatalosan is megvonhatja az EU a támogatásokat 2020 után, hogyha a kormány nem tud elszámolni vele?

Figyelt kérdés

[link]


A 3.-as pont az érdekes.


Magyarul azt mondja, hogyha egy ország nem tarja be az EU-s szerződéseket, akkor az EU elzárhatja a pénzcsapot. És a lényeg most jön: ennek a megvétózásához az országok minősített többsége kell majd. Azaz Magyarország és Lengyelország nem lesz képes egymást fedezni majd ebben.



2018. máj. 2. 15:54
1 2
 11/17 Andizsuzsi ***** válasza:
63%

Takács Zs5 !


És te ezt örvendetesnek találnád?

2018. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon helyes, már korábban is ideje lett volna.

Egyébként pedig nincs kizárva, hogy a félnótás Kachinsky jövőre megbukik.

2018. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi


MIT???

Miből olvastál ki te olyat ebből a 2 mondatomból, hogy én bármit is örvendetesnek találnék????

2018. máj. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Andizsuzsi ***** válasza:
56%
Remélem, hogy nem ezt olvastam ki, ezért kérdeztem. Bár bevallom, valóban olyan olvasata volt. Hiányzott a válaszodból a javaslat helyeslése.
2018. máj. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#5 kicsit több figyelmet a hírekre. Most éppen arról tanácskozik az EU néhány magas rangú embere, hogy mik azok a területek, ahol elég lesz a többségi határozat. Tehát mire sor kerül az ominózus javaslat megszavazására, addig már törvény lesz, hogy arra elég a többségi.
2018. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Andizsuzsi


Ha belém akarsz kötni akkor legalább olvasd el előtte a kérdést, azt a szöveget amire éppen vlaszt írtam és a választ IS.


Miért kellene helyeselnem bármit is???

Attól hogy helyeslem vagy nem helyeslem, még hogyan jön a képbe, hogy bárminek örvendeznék???


Ahogy mit is változtat mindez azon, hogy tény: csakis a miniszterelnökök tanácsának egyhangú döntésével lehet egy ilyen szabályt elfogadni, hogy utána az országokkal ezt belehetne tartatni.


De ha valami módon sikerülne nekik ezt is a miniszterek tanácsában tárgyaltatni, ott sem lesz meg a szükséges többsége.

Ugyanis a kormányok, eu képviselők változnak a választásokon.

Ha most elfogadják ezt a szabályt, malyd 2019-ben egy mostanival ellentétes akaratú többség lesz az eu parlamentjében, akkor pont azokat az államokat érhetné ezen szabály szerint szankció - hiszen megszavazza a többség - akik most migránspártiak.

Nem az a tervezet tartalma, hogy a sima többség büntetést szavazhasson meg azok ellen a tagállamok ellen, akik a MOSTANI eu vezetésnek nem tetszenek, hanem hogy a TÖBBSÉGNEK nem tetszően viselkednek.

Ha változik a többség, akkor változik az is aki a célkeresztbe kerül!

2018. máj. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ha belém akarsz kötni"


Nem kötöttem beléd, visszakérdeztem a válaszodra - most sem válaszoltál. Értelmeztem a kérdést és messzemenően támogatom, hogy vonják meg a további támogatást attól a tagállamtól, amelyik a korábbi támogatásokkal nem tud elszámolni. Ahogy azt is, hogy ezt ne tudja Lengyelország a magyarok, Magyarország a lengyelek esetében megvétózni. Egyetértek azzal, hogy az EU támogatásával ne családi nyaralók, lovas panziók, vadászházak épüljenek turizmus-fejlesztés címén, ne kisvasutak és körforgalmak 1800 fős kistelepüléseken, viszont induljanak el pl a szűrővizsgálatok.

Te hogyan vélekedsz ezekről?

2018. máj. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!