Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy Magyarorsz...

Miért mondják, hogy Magyarországon alacsonyak a bérek, holott az egeket verik a legtöbb ágazatban?

Figyelt kérdés

Jó most nyilván nem a közszférára gondolok, ott nem állítanak elő értéket. Mindenki olyan igénytelen munkát ad ki a kezéből manapság a közszférában amilyet nem szégyell. Csak a saját szégyenérzete szab határt az igénytelenségnek.

Denem rég olvastam, hogy bizonyos cégek már bruttó 1,8 millió forintért sem találnak Senior Java fejlesztőt például. Egy szakmunkást sem bírsz már megfizetni manapság, akkora hiány van mindenkiből aki kicsit is hajlandó dolgozni.

Miért jönnek azzal a dumával mégis, hogy alacsonyak itthon a bérek?


2018. máj. 2. 22:12
1 2
 11/19 árokpart ***** válasza:
90%
Közszféra nem állít elő értéket? Jó kedves kérdező ha bajban leszel véletlenül se hívjál rendőrt, mentőt, túzoltót, stb.
2018. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
17%

"Egyszerű ember sehol sem keres félmilliót úgy értem, hogy átlagos munkavállaló semmilyen szakmában."


A feleségem titkárnő, semmi extra, igaz van 68 ilyen - olyan vizsgája, két nyelv stb. Itt Magyarországon, nettó 400 körül kap most már.


Írtam az unokaöcsém, karcolgatja darusként a 400 - at, de inkább erős 300.


Kamionsofőrként itthon nettó fél milla alatt (de inkább 600), külföldön 2000 (de inkább 2500) euró alatt szóba sem állnék egy céggel.

2018. máj. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Mert tájékozottabbak nálad.

Nem tudom mirt értünk az alatt, hogy az „egeket verik”, meg a „legtöbb ágazat”.

A valóság az, hogy bár vannak jól fizetett ágazatok, de még Közép-Európát tekintve sem kiemelkedőek a bérek ezekben sem, Európát tekintve meg pláne nem... Attól, hogy tudsz mondani 1-2 ultraspeciális részterületet (pl. senior Java-fejlesztő), attól még az emberek nagy többsége alul van fizetve.


A többi ágazat meg kifejezetten gyenge.

Egészségügy: [link]

Oktatás (egyetemi szinten is): [link]

Állami szféra nagy része.

Sajnos részben ezek kárára osztogatnak kevésbé fontos területeken.


A szakmunkáshiánnyal az a baj, hogy olyan emebrekből próbálnak állami pénzen szakmunkásokat képezni, akik erre eleve alkalmatlanaok és nem is akarnak a pályán dolgozni, csak azért mennek oda, mert már azért is pénzt kapnak, hogy papíron ott tanulnak... És megtehetik. Szakmunkás meg ettől még nem lesz több. Ez a kormány hibája, de a magas fizetések miatt mégis úgy lehet beállítani, mintha milyen jól csinálnák, hiszen jól keresnek a szakmunkások... Közben meg azért van így, mert nem tudnak valódi megoldást egy komoly problémára.


#7:

„Mindenki nem járhat jól - senkit nem ütöttek szívlapáttal, hogy az legyen, ami.”

Tudod, hivatástudat is van a világon...

[link]


De majd ha megbetegszel (bár remélem, nem), és nem lesz, aki meggyógyítson, majd akkor is gondolj majd erre. :P De nem baj, majd a fél millát kereső kamionsofőrök meg a Java-fejlezstők ellátnak, az ő munkájuk úgyis sokkalta többet ér. :)

A demagógiának is van határa.

2018. máj. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%
Most komolyan mik ezek a gyenge trollkérdések? Mitől csökkent ennyit a színvonal?
2018. máj. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
20%

#6


Az orvost még meg is értem, de a tanárok?


A tanárok csak ne siránkozannak! A legtöbbnek arany élete van!


Esetleg főiskolai/egyetemi szinten lehetne tolni a bérükön, de azalatt a helyükben meg sem szólalnék!

2018. máj. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
16: Nem mindegyiknek. Vannak a tanárok között tényleg léhűtök, de bőven vannak olyanok, akik tényleg keményen dolgoznak, szabadidejüket feláldozzák és ingyen korrepetálják a tanulókat, stb, csak már ezek a tanárok nagyon ritkák lettek.
2018. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
#7: Tehát akkor ne menjen senki orvosnak, meg tanárnak, nincs rájuk szükség. Értem.
2018. máj. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek van szaktudása, hajlandó dolgozni, és képes alapvető szabályokat betartani + nem alkoholista (ez sokszor meg is engedett) az lazán hazavissz most fél misit havonta."


Én nem vagyok alkoholista, de 200-at sem kapok miközben a hülyegyerekedet próbálom megtanítani írni olvasni. Belerugni nem lehet, 1-est adni sem, hogy ne sérüljön. Sztem vidd haza.

2018. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem Magyarországon kb minden lehet jól és nagyon jól is keresni (vagy vállalkozóként sokra vinni), csak a nagy része az embereknek rosszul keres. Persze relatív, hogy mi a rossz és a jó. Én mondhatni hétköznapi értelemben vettem.
2018. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!