Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik miatt van megint...

A Jobbik miatt van megint Fidesz kormány. Hogy akarnak így hiteles ellenzéki munkát végezni?

Figyelt kérdés
Nem volna jobb, ha feloszlatnak magunkat?

2018. máj. 4. 07:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%

#8


Na ezen most jót röhögtem!


Szerinted bármelyik, ismétlem BÁRMELYIK párt törődik az országgal?


Szerinted az MSZP/DK-t érdekli, hogy ki van kormányon? Persze, érdekli! Addig a pontig amíg ők kerülhetnek hatalomra. Az életbe nem fognak félreállni csak azért, hogy kormányváltás legyen.


Amúgy, ha a Jobbik nekiállt volna szövetkezni a többi párttal, még annyi szavazójuk sem lett volna, mint most.


Az egyetlen esélyük az lett volna, ha az elk**vulás helyett tartják magukat az eredeti felállásukhoz, és a "nemzeti érdekeket" szemelőt tartva cselekednek. De az elmúlt 1-2 évben jócskán elcseszték...

2018. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%

#11!


nem azt mondtam, hogy az mszp/dk érdekli a kormányváltás. Nem is duzzogok miatta, hogy elmaradt, mert az ellenzékben nem látom a kormányképes tudást. Csak azt mondtam, hogy az mszp és a dk elvi akadályt jelentenek. Ameddig ezek a színen vannak, nincs rá lehetőség.

2018. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
70%

Én csak azt nem értem, hogy a valóban radikális jobboldali gondolkodású emberek hogy voltak képesek egy olyan köpönyegforgató pártra szavazni, mint a Fidesz. Netán elfelejtették, hogy anno szélsőségesen liberálisokként kezdték?! Vagy hogy 1990-ben kivonultak a parlamentből a trianoni megemlékezés során?! Most komolyan ők lennének a nagy nemzeti keresztény párt? Ugyan hagyjuk már.

Nyilván a Jobbik se tökéletes, de ők a szélsőjobbról jöttek be jobbközép irányba, ami azért korántsem olyan szélsőséges váltás, mint amit a Fidesz csinált számtalanszor.

2018. máj. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
3%
#10: Meghülyült, ja, már nem zsidóznak meg cigányoznak ész nélkül. Értem én hogy a hozzád hasonló nácik igényeit jobban kielégíti már a Fidesz, meg a Jobbik, de itt nem a Jobbik a hülye. A Fidesz elkezdett radikalizálódni, és nem lehet, nem érdemes velük versenyt náculni, mert sokkal több pénzük van hirdetésekre, meg agymosásra, így sokkal jobban tudnak érvényesülni. Ezért (félig kényszerből) a Jobbik elkezdett középre húzni.
2018. máj. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
6%
Javítás: "meg a Jobbik" helyett mint a Jobbik (#14 voltam)
2018. máj. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
24%

#13


A párthűségnek semmi értelme!


Kit érdekel mit csinált 20 évvel ezelőtt a Fidesz, ha jelenleg egy húron pendülnek vele?

2018. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
20%
#16: Azért aki nem egy egybites idióta, azt érdekli egy párt múltja is. Ezért viszolyognak sokan a Jobbiktól, mert régen szélsőségesek voltak. Gyurcsányt is a múltja miatt utálják, ami persze érthető. De a Fidesznél nem számít mit csináltak a múltban, hogy liberálisnak indultak, hogy kivonultak a trianoni megemlékezésről, hogy akkoriban nem támogatták a külföldön élő magyarok levélben szavazását, hogy 2006-ban azért verték az asztalt Brüsszelben hogy az EU ne adjon pénzt Magyarországnak, hogy Orbán akkoriban elítélte a jelenlegi politikáját ( https://www.youtube.com/watch?v=SKtvc68vGKA ), hogy az ország fasizálódik, hogy emberi ésszel felfoghatatlan mennyiségű pénzt elloptak stbstb., a fideszhívőket semmi nem érdekli. Sorosozás, migránsozás, Erzsébet-utalvány, és már megy is az X a fideszre. Más szemében a szálkát is, az övékben a gerendát sem.
2018. máj. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
42%

az ország NEM fasizálódik, sőt az évekig ezt hörgők, ezt az adut kijátszók is EZT MÁR ELENGEDTÉK, és zászlóként lobogva lihegve álltak a jobbik élére l. Heller Ágika - aki évtizedeken át eladásokon, írásokban rendszeresen bizonyította magyar-gyűlöletét és ájájfasiszták igényét.

A probléma, hogy minden híresztelés ellenére az emberek nem hülyék - és annyi hogy "fujcsakorbán ne" nem elég ahhoz, hogy mást válasszanak.

Még a legjobb programja a kutyáéknak volt, az örökélet, legye több pénz stb.

2018. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
56%
#18: Az gondolom nem zavar hogy a komolyan vehető pártok közül csak a Fidesznek nem volt programja. Úgyhogy az ellenzéknek nem az volt a programja hogy "fujcsakorbánne".
2018. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

#17


Nem azt mondom, hogy nem érdekes egy párt múltja. Érdekes, de nem az alapján döntök.


Igazából a politikának igazodnia kell az aktuális helyzethez. Kormányszintű oldalváltás is akkor szokott bekövetkezni, amikor az aktuális politika már nem vezet célra. Most az a kivételes eset állt fenn, hogy a párt alkalmazkodott!


A jobbiknál sem az volt a baj, hogy arculatot váltott, hanem az, hogy milyen irányba!


A Fidesz jól ráérzett, a jelenlegi viszonyok nem liberális gondolkodást igényelnek. A jobbik viszont pont most akart elhúzódni a baloldal felé, ami nagyon nem volt jó ötlet.


Egyébként az sem mindegy, milyen gyorsan megy végbe a folyamat, mert a jobbik esetében a dolog inkább tűnt kényszeres szavazatgyűjtésnek, mintsem alkalmazkodásnak.


Az pedig, hogy kit-miért utálunk, az egy megint más kérdés. Gyurcsányt személy szerint utálják az emberek, ezért lehet még mindig versenyben az MSZP, mert sokan nem kötik össze a kettőt. Amint írtam, a Jobbikot sem az arculatváltás miatt utálják, hanem a váltás iránya miatt.

Az MSZP-t én személy szerint azért utálom, mert mindent eladtak külföldre, és vélhetőleg még mindig nem haltak ki a pártból azok az emberek, akik ezt megcsinálták.


De a Fidesz? Annyit tett, hogy az aktuális igényekhez igazodva változtatta az arculatát. Sunyi dolog, de be kell vallani, még mindig jobb, mint minden esetben ugyanazt a dumát hajtogatni, bármilyen is legyen a kül/belpolitikai helyzet.

2018. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!