Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik miatt van megint...

A Jobbik miatt van megint Fidesz kormány. Hogy akarnak így hiteles ellenzéki munkát végezni?

Figyelt kérdés
Nem volna jobb, ha feloszlatnak magunkat?

2018. máj. 4. 07:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
43%

#20: Akkor összefoglalom: Vona nézetet vált - hazug, hiteltelen, sorosbérenc, simicskabérenc, iszlámimádó. Orbán nézetet vált: jó helyzetfelismerő, nagy taktikus, igazi politikus. Ha te nem is feltétlen gondolod így, a Fideszesek 90%-a igen.

"a jobbik esetében a dolog inkább tűnt kényszeres szavazatgyűjtésnek, mintsem alkalmazkodásnak". Miért, a Fidesz esetében mi volt, ha nem szavazatgyűjtés? Már bocsánat, de Orbán a saját anyját is megb.szná, ha attól többen szavaznának rá. Semmilyen elve nincs, egyetlen célja a szavazatmaximalizálás, az nem érdekli hogy az országgal mi lesz, csak övé legyen a hatalom.

2018. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

#21


Amint írtam, szerintem nem mindegy, hogy milyen gyorsan megy végbe a folyamat.


A Fidesz 20 év alatt, egyenletesen haladt. A jobbik mennyi idő alatt néppártosodott? Emlékeim szerint az előző választások idején még nagyon nem volt "néppárt".


Miért következett be a folyamat?

A Fidesz esetében kül/belpolitika, és egyéni érdekek. De a jobbik? Miért? Miért jó nekik elhúzni balra? Nem nyernek több szavazót, az ország kilátásai sem lesznek jobbak. Akkor miért?


Amúgy itt nem is a jobbikkal van a baj, sokkal inkább azzal, hogy beálltak a Vona mögé. Az Ő esetében már megtörtént az, ami Fletó esetében nem, összemosódott a neve a párttal. Talán azért, mert a Jobbik túl fiatal párt.


Amúgy igazat adok neked, a mostani Fidesz politika egy sunyi dolog, mert nincsenek elvei. De ez nem feltétlenül rossz dolog, mert rugalmas tud maradni.

2018. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
"A Fidesz 20 év alatt, egyenletesen haladt." Nem, ez így nem igaz, a 1994-es választási kudarc után radikálisan megváltoztak, és eldobták a liberális felfogást. 1998-ban pedig választást nyertek.
2018. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
A Jobbik meg azért húz balra, mert a Fidesz kitúrta őket széljobbról.
2018. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem, hanem a balhibbant elvtársaid miatt! ;) Én is rájuk szavaztam, bár a "néppártosodás" az nem annyira jött be nekik.


És igen, a ballibektől nekem is herótom van, így egyértelmű, hogy ilyenekre nem szavazok.

2018. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!