Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik miatt van megint...

A Jobbik miatt van megint Fidesz kormány. Hogy akarnak így hiteles ellenzéki munkát végezni?

Figyelt kérdés
Nem volna jobb, ha feloszlatnak magunkat?

2018. máj. 4. 07:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagyok Jobbikos, de nem miattuk van újra Fidesz kormány. Hanem a választási törvény és a külhoni szavazatok miatt.
2018. máj. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
49%

Részben. Nagyon sok radikális második preferenciája a Fidesz - én szólta, itt is sokszor leírtam - és mikor Vona néppártosodni kezdett, elmentek és a Fideszre szavaztak.


A környezetemben - persze ez nem reprezentatív felmérés, de szoktak mások is erre hivatkozni, én miért ne tehetném - szinte mindenki Jobbik szavazó volt, most a legtöbb beikszelte a Fideszt, akkor is, ha előtte esküdözött, hogy nem fog szavazni és szidta a Fideszt.


Nem rakétafizika ez. A Jobbik szerzett egy pár taktikai szavazót, de sokkal többen mentek át a Fideszhez. Most mire szavazzon egy jobboldali, ha "kiment alóla" a pártja? A DK - ra, LMP - re?


Jó értem én, nem így volt, csak agyatlan narancszombi, egybites gyűlölködő kis görcsök, meg a határon túliak szavazták meg nekünk a Fideszt.


Nemrég még a Jobbikosok is agyatlan, sikertelen, életükkel elégedetlen, zsidózó - cigányozó prolik voltak.

2018. máj. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
miért pont a jobbik miatt? a ballibsiktől elhányja magát már minden normális ember, jobbikos is, és a legkisebb rossz elvén ikszel.
2018. máj. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%

Átírták a választási törvényt, ennek eredményeképp a 40+% szavazat 2/3-os többséget hozott a Parlamentben.

Az új kormánnyal és a frakcióval most a NER-t akarják megbuherálni.

Gondolod, hátrányukra?

.

Nem lehet csak a Jobbikot hibáztatni, hiszen az eredményben nagy szerepe van az 'ellenzék' tesze-toszaságának, a kicsik hatalom-éhségénak, az ebből eredő összefogás hiányának.

Az eredményt okozta a választók megvásárolhatósága (10,000-res Erzsébet, + az esetleges 12,000-es rezsicsökkentés), valamint a minden csapból folyó rémisztő populista szöveg benyalása.

Nézzél a YouTube-on választás előtti videókat, aholy nyilatkoznak az emberek, miért arra szavaznak, akire.

2018. máj. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Ha a Jobbik ellenzéki pártként viselkedett volna, és érdekelt lenne a kormányváltásban, akkor koordinált volna a többi ellenzéki párttal.


Nem ezt tette.

Viszont minden körzetben elvitt 15-18%-ot. Ez a legtöbb helyen elég lett volna az ellenzéki győzelemhez koordinált jelölt esetében.


Szóval a jobbik a Fidesz trójai falova.


Viszont ettől fogva nagyon nem hiteles.

2018. máj. 4. 08:33
 6/25 anonim ***** válasza:
42%

Hakapeszi: Ne írd már te is állandóan a hülyeséget? Hányszor kell még leírnom, hogy nem a néppártosodás miatt veszített sok szavazót a Jobbik? Leírtam minden alkalommal, hogy a néppártosodás az elpártolt szavazók pótlására kell? Többször is leírtam már, hogy a Szegedi Csanád miskolci ámokfutása miatt bukott annyi szavazatot a Jobbik (nem, már nem leszek hajlandó leírni, kismilliószor koptattam már a billentyűzetemet mit csinált Vona+Szegedi Csanád+Szegedi Márton Miskolcon és Miskolc környékén).


Nem, nem a Jobbik miatt van megint hatalmon.

1. Megvette kilóra a legtöbb nyugdíjast a kisfalvakban. Kiküldték nekik az utalványokat, stb. és máris azis élő Istennek tartotta Orbánt, aki addig orrba-szájba szidta (személyes tapasztalat).

2. A kisfalvakban ment a hitegetés, hogyha nem a Fidesz nyer, akkor a többi párt erőszakosan menekülteket telepít be az országba, millió számra, de mivel a nagyvárosokban nincs hely és a falvakban sok az üres ház, ezért oda fogják betelepíteni őket. Mivel nyelvet nem tudnak, stb, ezért el kell tartani őket majd, emiatt majd a helyi lakosoktól pénzt fog beszedni az ellenzéki kormány, nem keveset, így alig lesz a magyaroknak pénzük. Hiába, hogy hazugság, ha egy hazugságot elégszer hangoztatsz, azt akkor is elhiszik. Az ellenzék meg tojt a vidéki falvakra, nem járták az országot és tájékoztatni a falusi embereket a programjaikról, azok meg inkább szavaztak a Fideszre, hiába tudják, hogy lopnak, mert nem akarták, hogy migránsokat telepítsenek be a falujukba.

Emiatt került kormányra a Fidesz, nem volt semmi választási csalás, stb.

2018. máj. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
45%

7.


És akkor mi van ha te leírtad? Én meg leírtam, hogy szerintem mi történt.

2018. máj. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem. A kormányváltás akadálya az mszp és a dk volt. Ha bennük van annyi bátorság, hogy félreálljanak, a Jobbik és az LMP ki tudták volna sakkozni, hogy legyen kormányváltás, de legalább egy nagyon szoros eredményt összehoztak volna.

A Jobbiknak annyi a hibája, hogy elkergette magától a radikális szavazókat, amit a fidesz köszön szépen, megszerezte velük a 2/3-ot.

2018. máj. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

# 3/8 Nagyon sok radikális második preferenciája a Fidesz - én szólta, itt is sokszor leírtam - és mikor Vona néppártosodni kezdett, elmentek és a Fideszre szavaztak. "


Hogy hogy ezt nem mérték a közvéleménykutatók?

2018. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
43%

10.


Mi számít? A közvéleménykutatók úgyis csalnak, vagy nem? Mi ebben olyan hihetetlen? A Jobbikosok - legalábbis a közelmúltig - nemzeti, nacionalista elveket vallók voltak. A Jobbik meghülyült, akkor kire szavaz? Na kire? A DK - ra? LMP - re? Csak a Fidesz marad.

2018. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!