Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti a muszlimoktól vagy az...

Ti a muszlimoktól vagy az oroszoktól féltek jobban, melyik jelent nagyobb veszélyt?

Figyelt kérdés
A médiában jellemzően ez a kettő, az iszlamizmus, iszlám dzshihád és Oroszország, orosz imperializmus jelenik meg fő fenyegetésekként, melyek veszélyt jelentenek Európa biztonságára.

2018. máj. 7. 21:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%

A kérdés egyszerű.


Az oroszokról MÁR van tapasztalatunk, de azok az idők elmúltak.

Azok az oroszok már nincsenek, ahogyan azok a németek sincsenek már, akiktől anno félteni kellett az országot vagy azok a magyarok sincsenek már, akik végig fosztogatták a környéket az ősidőkben.

Az oroszok ma pontosan olyan államban élnek, mint a lengyelek, franciák vagy spanyolok. A saját törvényeik és szokásaik szerint, a maguk megválasztotta vezetőikkel, számunkra pontosan ugyanúgy néha érthetetlen vagy elfogadhatatlan döntéseikkel. Magánügyük.

A szomszéd országokra viszont az oroszok most is csak annyi veszélyt jelentenek, mint a németek vagy a svédek.


A muszlimokkal sincsen semmi gond, ha ott maradnak a saját országaikban és ott élik a saját életüket - vagy ha látogatóba, vendégként, üzleti partnerként jönnek.

Most azonban tömegesen jöttek és jönnének be Európába, meg akarják változtatni az itteni életet, szokásokat, törvényeket - nagyon sokban már meg is változtatták, mert hagyta az adott ország.

A lehetősége annak, hogy ide is bejönek és itt is azt teszik majd, amit Európa nyugati, északi részén MÁR MEGTETTEK, az mérföldekkel nagyobb, mint annak, hogy az oroszok jönnek vissza és megteszik azt, amit a szocializmusban tettek.


Most a muszlimoktól van értelme jobban tartani.


Mint amikor esős időben az árvíznek van nagyobb veszélye, havazáskor pedig a lavinának.

Attól, hogy emlékszel egy lavina okozta kárra és az áldozataira, ha nem esik a hó, akkor nincs értelme a lavinától félned, ellenben ha esik az eső, akkor azt kell megakadályoznod, hogy az árvíz elmossa az életedet.

2018. máj. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszok 50 évig voltak, a törökök 150 évig, utóbbiak a népírtásukkal megalapoztak trainonnak, és az étkezési szokások megváltoztatásán (csak a disznót nem vitték el) keresztül mai napig évente több ezer magyar halálának okozói.
2018. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
19%

"és az étkezési szokások megváltoztatásán (csak a disznót nem vitték el) keresztül mai napig évente több ezer magyar halálának okozói."


Már erről is a muszlimok tehetnek? :)))) Erőszakkal lenyomják a torkodon a disznókarajt?


A fenti hozzászólások jól mutatják milyen hatással van az iszlámellenes propaganda. Magyarországon 40 ezer muszlim él gond nélkül, mégis meg vagytok győződve róla hogy veszélyt jelentenek.

2018. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
17%

Az oroszok jelentenek nagyobb veszélyt.


Magyarországon a muszlimok egyáltalán nem jelentenek problémát, az orosz befolyás viszont annál inkább.

2018. máj. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
69%

"Magyarországon 40 ezer muszlim él"


Forrás is van vagy csak a fejedben?

2018. máj. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%
2018. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
60%

"milyen hatással van az iszlámellenes propaganda" - 13-as ne sírjál már, mint a fürdős. Nem a propaganda, kutya sem bántja a jámbor muszlimokat - max ellenszenves, ahogy a seggüket az égnek fordítva imádkoznak - még Isten előtt leborulni sem tudnak, semmit sem tudnak, de ez nem érdekes. De európai országokba nem jöhetnek emberek tömegesen, ellenőrizetlenül, hazug adatokkal, papírokkal, katonai kiképzéssel, tunya, élvhajhász mentalitással, 16-36 közti katonák, otthon lenne mit védeni, menjenek innen. Barom kár volt ennyire beengedni őket, lehet hogy már későn is révedezik a nyugat. Nem, nem általában az idegenekkel van baj, velük van baj. A török vendégmunkásokkal sem volt soha semmi baj, a kínaiak, vietnámiak az egész világon ott vannak - és senkit sem bántanak, nem pusztítják a keresztény templomokat, keresztényeket, nem követelőznek, beilleszkednek megtartva a saját hitüket, kultúrájukat, és nem szidják a befogadókat.

Így is lehet - de ez mentalitás kérdése.

2018. máj. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Én a rohhadék orbántól, mivel kártékonyabb megalomániás, cezaromániás, nárciszta, skizofrén elmebeteget még nem hordott a hátán a föld....
2018. máj. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
76%
Miért kéne félni az oroszoktól? Tavaly voltam Oroszországban de semmi negatív reakciót nem kaptam amikor mondtam hogy magyar vagyok. Pedig az oroszok nem nagyon bírják a külföldi arcokat. Mi magyarok semlegesek vagyunk számukra ami náluk már dicséretnek számít:D
2018. máj. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
69%

Mind a kettő jelenthet veszélyt, csak más okból és más módon.


Az oroszok az ország szuverenitására szempontjából jelentenek problémát, nem kívánják végleg elengedni a korábbi szovjet befolyási övezetet, sőt, ezt inkább ki is terjesztenék. Nem feltétlenül erőszakkal, bár erről a Krím félsziget kapcsán biztosan más az ukránok véleménye... Emellett persze egy alapvetően barátságos nép, bírom a nyelvüket, a zenéjüket, a táncaikat, az ételeiket és szeretem a jó vodkát :-) Kulturálisan közel áll Európához (hozzám legalább is mindenképpen), csak ez a fránya putyinista vezetése ne lenne.


A muszlimok más tészta. Énszerintem nem (csak) a muszlimoktól kell tartani, ez csak „side effect”. Ahol ők élnek, az a földrész lassan-lassan élhetetlen lesz, és hát ha elfogyott a legelő, mi is odébb álltunk annak idején, és próbáltunk fennmaradni. Ez azzal a térséggel sincs másképp. Nem lenne sokkal jobb a helyzet, ha nem muszlimok, hanem szegény, tanulatlan, helyzetüket tekintve kilátástalan keresztények milliói indulnának neki Európának, mihez kezdenénk velük? Persze. Ez a vallás rémesen idegen nekünk, a szokásrendszert pedig mi a középkor után már elhagytuk, ebből a szempontból rendkívüli a kihívás, amivel talán nem birkóznánk meg. Ráadásul ellentétben a legtöbb nagy vallással, ennek nincsen központja, nincs legfelsőbb imám, vagy kalifa (ugye attól függ, miféle iszlám), nincs egy iszlám „zsinat”, semmi, minden egy kis közösség vezetőjétől függ, éppen ezért sokkal nagyobbak a szélsőségek, mint pl. a keresztény világban. Én minden esetre idealista vagyok, és azt gondolom, hogy a közénk sikeresen integrálódó muszlimok (mert talán még ez a többség) vallásukat tekintve is modernizálódnak, de azt ne várjuk el, hogy ez 10-20 év alatt megtörténik, ami nekünk is évszázadokig tartott. Azzal persze nem értek egyet, hogy ezeket a küzdelmeket köztünk kell megvívni.


De már túl hosszú voltam.. talán ebből is látszik, hogy korántsem olyan fekete-fehér dolog ez, mint ahogy ez az óriásplakátokról lejön, ezt nem lehet „megnemzetikonzultációzni”. Erre Európának határozott, emberséges és érdekeinek megfelelő választ kell adni. Ezt viszont nem lehet nemzetállami szinten megcsinálni. Sem az oroszokkal, sem a muszlimokkal, sem a pirézekkel kapcsolatban.

2018. máj. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!