Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jogos igény volna...

Szerintetek jogos igény volna a nép részéről (amit érvényesítene népszavazási kezdeményezéssel akár), hogy a mindenkori kormányt elmekórtani alkalmassági vizsgálatnak vessék alá?

Figyelt kérdés
Természetesen független, szakmailag elismert orvoscsoport végezné. Miért nem alap dolog ez, hisz egy C kategóriás jogosítványnál is át kell esni ezen?!

2018. máj. 8. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem, teljesen röhejes dolog, én inkább őket vetném alá ilyen vizsgálatnak.


Illetve, maga az, hogy "független" csoport végezné el, ha azt mondanák mindenki normális "CSALTAK"

2018. máj. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Igen, nyilvánvalóan csak elmekórosokat támogatók nem támogatnák. Sokat elmond, hogy a fideszesek mennyire tiltakoznak mindig. Vajon miért is??????
2018. máj. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább kétévente egy nagyon komoly vagyonosodási vizsgálatnak vetném őket alá (és a családot is a kéthónapos csecsemővel bezárólag).
2018. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Ez sértés lenne a választópolgárokra nézve, ugyanis ők választják meg a kormányt.
2018. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Én inkább a GYK felhasználóit tesztelném, és aki nem éri el a 120IQ-t az mehet a levesbe.


-Szerintem értelmesebb kérdések, és hasznosabb válaszok lennének.

2018. máj. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jogtalan igény. Elmekórtani vizsgálaton az a szavazó kell hogy átessék, aki megválaszt egy pszichopata kormányt, majd panaszkodik rá.
2018. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Semmit nem lehet népszavazási KEZDEMÉNYEZÉSSEL érvényesíteni - ezt sem.


A kezdeményezéshez mindenkinek joga van, akár ezt a kívánságot is lehet kezdeményezni népszavazásként.


A dolog ott bukna, hogy nem tudna az illető összegíűjteni hozzá 200 ezer aláírást, hogy kiírják a népszavazást és tuti nem menne el rá a szavazópolgárok fele és nem szavazna IGEN-nel a kérdésre vagy 3,5 millió ember.

Egy népszavazás ugyanis akkor vális köteező érvényűvé - akkor kell törvényt csinálni a kezdeményezésből - ha az összes szavazásra jogosult ember 50%-a elmegy és legalább 25%-nyi IGEN-nel szavaz rá.


A kvóta ellenes népszavazáson sem jött össze, akkor hogy sikerülneegy ilyen butaságnál????


A valószínűbb, hogy az aláírásgyűjtés nagy röhögésbe fulladna.

2018. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a 3. hozzászólóval értek tökéletesen egyet. Meg peldául a vagyonbevallásokat is lehetne komolyabbá tenni, büntetőjogi felelősséggel, stb.
2018. máj. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Talán jogos. Viszont szerintem át mennének rajta. Ugye nem gondolod valószínűnek, hogy csak ezzel megbuktatnák őket?
2018. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Teljesen jogtalan igény. Elmekórtani vizsgálaton az a szavazó kell hogy átessék, aki megválaszt egy pszichopata kormányt, majd panaszkodik rá."


Ma Magyarországon olyan poziciókban ahol emberéletek foroghatnak kockán, a munkáltató előír rendszeres, fokozottan szigorú orvosi alkalmasságit, mely tartalmaz drog és elmeállapot vizsgálatot is. Ebbe beletartozik egy BKV sofőr, egy vasutas, rendőr, stb.

Mikor felülsz egy járműre, nyugodtan teszed, mert tudat alatt bízol benne, hogy nincs szétcsapva heroinnal, és nem dühöngő elmebeteg az a buszvezető, mivel alkalmasságin kiderült volna. Mitől volna kisebb felelőssége egy Magyar kormánynak mint egy IFA sofőrnek? A munkáltatója a NÉP. Ez egy minimál elvárás, hogy mentálisan stabil emberek döntsenek milliók sorsáról.

2018. máj. 9. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!