Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon van igény egy...

Magyarországon van igény egy jobboldali, liberális pártra, vagy itt csak a kádárista, balos, ígérgető pártok rúgnak labdába?

Figyelt kérdés

Egy klasszikus liberális, szabadpiacpárti, jobboldali pártra gondolok, amely alacsonyabb adókat és kisebb állami szerepet szorgalmaz. Jelenleg ilyen nincsen.

Hanem az összes párt egymást túllicitálva ígérget mindenféle megvalósíthatatlan irreális dolgot, Kádárabb próbálnak lenni a Kádárnál. Tényleg csak ilyen kádárista prolikból áll a polgárság, akik semmi önállóságra nem vágynak, és a szabadságról minden további nélkül lemondanak, bőven elég betömni a pofájukat egy adag krumplilevessel? Ez lenne a magyar társadalom?


2018. márc. 12. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Én simán szavaznék egy ilyenre.
2018. márc. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehetséges, hogy ha lett volna rá igény, akkor már létezne ilyen párt? Akiknek van rá igényük, miért nem hoznak össze egyet? Nem másokat kell bizgatni, aki hiányolja, csináljon!
2018. márc. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha volna ilyen, már rég rájuk szavaztam volna. Liberális vagyok, de nem vagyok balos. Örülnék egy jobbos liberális pártnak. Ehelyett van egy konzervatív, sok tekintetben balos propagandát folytató kormányunk (a túlzott állami irányítás egy balos baromság).


Az kellene, hogy a Kádár-erában felnőtt vízfejeket eltávolítsuk és olyanokat tenni oda, akik már XXI. századi fejjel gondolkodnak.

2018. márc. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pártot akarok éppen alapítani, de amúgy nincs rá igény, mert egy ilyen párt azt szorgalmazza hogy dolgozz és légy a magad ura. Az embereknek ingyen dolgok kellenek, meg állami beavatkozás, ami aztán persze csak szegénységet hoz a többségnek.
2018. márc. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Pont azon gondolkozom, hogy létrehoznék egy ilyen pártot.

Csak nem tudom, mennyire lenne rá igény. Mert az egy dolog, hogy én így gondolkodom, de a társadalom többségét nem tudom. Egy csomóan eleve el se mennek szavazni, mert nem találnak normális alternatívát. Azt meg nem akarom, hogy beleölök egy csomó energiát, aztán nem támogatja senki és a végén a kamupártokkal azonosítsanak.

Igen, egy ilyen párt azt szorgalmazná, hogy mindenki a maga ura legyen, az emberek merjenek szabadon gondolkodni, szabadon élni, lássák el magukat és ne az államtól várják a sült galambot(a segélyeket).

2018. márc. 12. 18:26
 6/14 anonim ***** válasza:

'Az embereknek ingyen dolgok kellenek, meg állami beavatkozás,'


Egy posztkádárista államban, ahol kb. 30 évig mindenki megszokta, az állam automatice a s*gge alá tol mindent, ez a felfogás nem fog egyhamar kikopni, csak szólok.

2018. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha megcsinálod, én belépek! :)
2018. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Valamennyi sikere lehetne, csak érthetően meg kell írni a programot, magyarázatokkal ellátva, mert ha az emberek csak azt látják, hogy nincs többé TB, "ingyen" egyetem, minimálbér, akkor 99% kapásból el fogja utasítani.
2018. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is lenne rá igényem
2018. márc. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8: Azért a TB-t meghagynám. Nem lenne jó egy olyan egészségügy, mint ami az USA-ban van, hogy saját biztosítást fizetsz és méregdrága az egészségügy, meg van, amit nem fedez a biztosításod...
2018. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!