Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint az ellenzék...

Akik szerint az ellenzék hibája a mostani Fidesz-fölény, azok mit szeretnének látni konkrétan az ellenzéktől, milyen ellenzék lenne nekik megfelelő?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyat olvastam, hogy az emberek (akár kormánypártiak akár nem) az ellenzéket hibáztatják azért hogy a Fidesz fölényesen győzött, nem pedig a kormánypropagandát, a külföldi szavazókat, az aránytalan választási rendszert és egyebeket. "Ilyen ellenzék mellett nem is lehet csodálkozni az újabb kétharmadon", "Ha az ellenzék így folytatja 4 év múlva 100%-kal nyer a Fidesz", "Az ellenzék megverte saját magát" stb. ilyeneket olvasni sok helyen.


A kérdésem: mi KONKRÉTAN a probléma az ellenzékkel, mi az ami nem tetszik benne, a működésében, a programjukban? (Nekik legalább volt programjuk. Az lenne a baj hogy gyenge a program? Akkor a "Folytatjuk" meg a "STOP Soros" nem gyenge programok?)


Van választási lehetőség is, van radikálisabb párt, van korábbi kormánypárt, van fiataloknak szóló párt, még sportpárt is volt ha jól emlékszem, akkor mi a gond? Mindenki tudna választani neki szimpatikusat. A Fidesszel ellentétben az ellenzéki pártok mindegyikének volt kész programja konkrétumokkal, a legfontosabb dolgok reformjaival, és a Fidesz elszámoltatása is több nagyobb párt programján ott volt, ami azért bőven meg kellene hogy üsse az ingerküszöböt. Ehhez képest mind a választás előtt, mind utána azt harsogják hogy az ellenzék magának köszönheti a vereséget, sőt olyat is olvastam hogy emellett az ellenzék mellett a Fidesz a legkisebb rossz (mondjuk ezt nem tudom hogy gondolhatja valaki komolyan).


A kérdés: ha már ez sem elég, mégis mit kellene tennie az ellenzéknek, milyen programot, politikusokat felvonultatni, hogy azt mondják az emberek, igen, rájuk megéri szavazni, hogy végre abbamaradjon ez ami jelenleg megy?


(Persze abban az esetben, ha az ellenzékről alkotott kép az origo-TV2-888.hu-közmédia-Habony/Mészáros/Vajna újságok alapján készült, ahol minden ellenzéki politikus tolvaj, hazug, iszlamista, nőverő, terrorista, csak a Fideszesek makulátlanok és szentek, abban az esetben kérdésem tárgytalan. Én olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik nem ezekből tájékozódnak, és mégis alkalmatlannak találják az ellenzéket, hogy miért gondolják ezt, és mi lenne nekik akkor a megfelelő.)



2018. máj. 10. 13:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"Van választási lehetőség ... Mindenki tudna választani neki szimpatikusat."


Valaki valamit félreért. Ez olyasféle megnyilvánulás, mint nem futballszurkolóként azon elmélkedik valaki, hogy ki miért szurkolója valaki egy konkrét csapatnak, és azt bírja megfogalmazni, hogy 'mindenki választ magának egy neki szimpatikus csapatot'. A futballszurkolók tudják, hogy ez nem így működik. A nem futballszurkolók meg nem értik. Talán soha nem is fogják.

2018. máj. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%

"Aki olyat mond, hogy az inkább a Fidesz, azzal valami nincs rendben. Az nem való az EU-ba."


Nem te döntöd el, hogy ki van "rendben" és ki nem. Ezt utálom az ellenzéki táborban, hogy azt hiszik, hogy ők aztán tudják, hogy ki miért nincs "rendben". Azt hiszitek, hogy ti olyan okosak vagytok?



Sokan az egykulcsos adó miatt szavaztak a Fideszre szerintem, akik többkulcsosat ígértek azokra akkor emiatt talán nem szavaztak. Az LMP igérete szerint 1 millióig meg emeltek volna minden fizetést (a kalkulátoruk szerint csak 955636 Forintig), a többi párttal szerintem mondjuk egy bruttó 600.000 fizetés csökkent volna nettóban. Ha máshogy tudja valaki, javítson ki.


Én olvastam az LMP programjából és így olvasva jónak tűnt, viszont kérdés, hogy ezeket be tartották volna? Volt pár dolog: női kvóta, Isztambuli Egyezmény ratifikálása, roma nőkről gondoskodás (roma férfiakat nem említik) Amik engem fe.lb@s.z.tak, mert ezek amiket itt felsoroltam kb csak a nőket védené. Utálom azt amikor valaki az egyenlőtlenség megszüntetésének jegyében csak a nőket emeli ki. A roma nőket pl segíteni akarják a roma férfiakat nem? De mint írtam, eléggé kérdéses, hogy betartották e volna a programjukat.


A Fidesz mellett így anyagilag megvagyok. Kérlek ne gyertek azzal, hogy bezzeg ha kórházba kell majd menned, vagy ha nyugdíjas leszel az országban (szerintem nem leszek), akkor majd szívni fogsz, mert ezek már eléggé unalmas szövegek. Vannak bajaim, de azok inkább olyanok amik megoldását nem egy kormánytól kell várni. Szóval én most elvagyok a Fidesszel (kivéve pár dolog, amiket inkább nem a kormánytól kell várni) és fogalmam sincs, hogy ha valamelyik ellenzéki párt/pártok nyer/nyernek akkor milyen lenne.


AZ elszámoltatásról annyit, hogy Gyurcsánynak is börtönben kellene akkor már ülnie. Ott van?

2018. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező!

A kérdésed kifejtésében nagyon szépen illusztrálod az ellenzéki pártok hozzáállását, ami miatt nem képesek valódi hiteles alternatívát kínálni. Ugyanis az ellenzéki pártok nem képesek belátni, hogy nem a médiatúlsúly meg a a sorosozás miatt vesztettek, hanem amiatt, hogy a választók egy szavukat sem hiszik el.

Miért hinne akárki az mszp-nek, vagy a dk-nak? Az elk.rós pártoknak? Attól mert összetákolnak valamit program néven, még senki nem hiszi el, hogy azt képesek végrehajtani, és az elvakult rajongóikon kívül senki nem hiszi, hogy kevesebbet lopnának. Ők lejáratták magukat. Az ellenzék legnagyobb baja, hogy ők elindultak a választáson.

Vagy ott van a Jobbik, akik 3 év alatt nemzeti radikális pártból átváltoztatták magukat egy se hús se hal párttá. 2 éve még minden barátom és a fél rokonságom a Jobbikra akart szavazni. Idén semelyikük nem szavazott rájuk, mert egy szavukat nem hitték el.

Aztán ott van a hazugságban született momentum, meg az LMP, akiket most hagyott el az egyetlen igazán hiteles liberális politikus, nyilván nem véletlenül.

A fidesz tematizálta a közbeszédet a migránsozással? Igen, egy valóban létező probléma végtelen primitív prezentációjával ők dobták fel a labdát, de semelyik ellenzéki pártnak nem volt hozzá elég bátorsága 2015-ben, hogy azt visszaüsse. Inkább levánszorogtak a pályáról, mondván hogy "jaj mit fognak szólni ehhez a fejlett nyugaton". Kényszerpályára kerültek, és azóta nem tudnak onnan lejönni.

És ezek a pártok nem elég, hogy önmagukban alkalmatlanok kormányzásra, de koalícót alkotni... abba inkább bele sem gondolok.

2018. máj. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
52%

Ne hívja álproblémának a bevándorlást, nem ignorálni kell hanem olvasni a nép véleményét a dologról bárhol ahol szabadon lehet kommentelni és megnézni a svéd statisztikákat. A nemzet érdekel legyen az elsődleges. Nem betelepítés kell hanem családpolitika.


Jobboldali.


Egykulcsos adó az átlagjövedelem min. 3x-osáig. Nem 40% SZJA ha többet keresel mint az átlag, amúgy is többet adózol ha egykulcsos akkor is.


A középosztály gyerekvállalását támogatja, adókedvezményekkel és egyebekkel.


Nincs segély osztogatás és alapjövedelem, max. közmunka van.


Reális programja van, nem olyan mint a Momentumé ami mindent megígért de a 5%-ára se lenne elég a költségvetés, illetve kihagyja a programból a megszorító intézkedéseket amikből fedezné a pluszkiadásokat (LMP).


Nem egy bukott párt mint az MSZP és a DK.


Na és ki is esett minden ellenzési párt talán csak a Jobbik maradt, nem csoda hogy ők a második legnagyobb párt.

2018. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
57%
"Senki se beszélt arról, hogy a Fidesznek ne jutna be a Parlamentbe, de nagy különbség van, hogy megvan-e a 2/3 vagy sincs! " A britt, a francia vagy a görög rendszerben is meglenne a 2/3-a a fidesznek ezzel az eredmennyel
2018. máj. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
36%

"A britt, a francia vagy a görög rendszerben is meglenne a 2/3-a a fidesznek ezzel az eredmennyel"

És akkor mi van? Másik rendszerben még az 50%+1-et se szereznének a kormányalakításhoz. Talán még a korábbi magyar választási rendszerben se.

Teljesen felesleges összehasonlítani, hogy eltérő választási rendszerekben mi lett volna.

2018. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
55%

Egykulcsos adó az átlagjövedelem min. 3x-osáig. Nem 40% SZJA ha többet keresel mint az átlag, amúgy is többet adózol ha egykulcsos akkor is.


Ezen besírtam! Egykulcsos adó de aztán lehet többkulcsos WTF?? Azt se tudod mi a különbség az egy meg a többkulcsos közt LOL de osztod az észt

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2018. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
28%

"Ezen besírtam! Egykulcsos adó de aztán lehet többkulcsos WTF?"


Mit nem értesz? Nem értesz magyarul? Egykulcsos az átlagjövedelem min. 3x-osáig, felette akár lehet többkulcsos is. Röhögsz azon, hogy egy magyar mondatot nem tudsz felfogni?

2018. máj. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Az MSZP-t és a DK-t, mint a korábbi bukott kormányok (és a szocializmus) folyományait ki kellene zárni mindenféle ellenzéki együttműködésből, koordinációból.


Amíg megvan az esélye, hogy Gyurcsány visszatérhet, addig az ellenzék képtelen lesz érdemben bővíteni a szavazóbázisát, annyira elutasított a figura. Amelyik politikai erő bármilyen szinten összefog vele (akár csak egy közös tüntetés idejére), az maga alatt vágja a fát.

2018. máj. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

#18! Azon röhögök, még mindig, hogy még most se érted! :-DDDDDDDDDDDDD

De azt hiszed tőled fúj a passzátszél :-DDDDDDDDDDD


nagy betűvel, hogy értsed is:

AHOL TÖBB ADÓKULCS VAN, ELÉG HA KETTŐ AZ TÖBBKULCSOS ADÓZÁS!


HA Az ÁTLAGBÉR HÁROMSZOROSÁNÁL KEZDŐDIK a MÁSODIK SÁV, AKKOR IS TÖBBKULCSOS.

2018. máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!