Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint az ellenzék...

Akik szerint az ellenzék hibája a mostani Fidesz-fölény, azok mit szeretnének látni konkrétan az ellenzéktől, milyen ellenzék lenne nekik megfelelő?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyat olvastam, hogy az emberek (akár kormánypártiak akár nem) az ellenzéket hibáztatják azért hogy a Fidesz fölényesen győzött, nem pedig a kormánypropagandát, a külföldi szavazókat, az aránytalan választási rendszert és egyebeket. "Ilyen ellenzék mellett nem is lehet csodálkozni az újabb kétharmadon", "Ha az ellenzék így folytatja 4 év múlva 100%-kal nyer a Fidesz", "Az ellenzék megverte saját magát" stb. ilyeneket olvasni sok helyen.


A kérdésem: mi KONKRÉTAN a probléma az ellenzékkel, mi az ami nem tetszik benne, a működésében, a programjukban? (Nekik legalább volt programjuk. Az lenne a baj hogy gyenge a program? Akkor a "Folytatjuk" meg a "STOP Soros" nem gyenge programok?)


Van választási lehetőség is, van radikálisabb párt, van korábbi kormánypárt, van fiataloknak szóló párt, még sportpárt is volt ha jól emlékszem, akkor mi a gond? Mindenki tudna választani neki szimpatikusat. A Fidesszel ellentétben az ellenzéki pártok mindegyikének volt kész programja konkrétumokkal, a legfontosabb dolgok reformjaival, és a Fidesz elszámoltatása is több nagyobb párt programján ott volt, ami azért bőven meg kellene hogy üsse az ingerküszöböt. Ehhez képest mind a választás előtt, mind utána azt harsogják hogy az ellenzék magának köszönheti a vereséget, sőt olyat is olvastam hogy emellett az ellenzék mellett a Fidesz a legkisebb rossz (mondjuk ezt nem tudom hogy gondolhatja valaki komolyan).


A kérdés: ha már ez sem elég, mégis mit kellene tennie az ellenzéknek, milyen programot, politikusokat felvonultatni, hogy azt mondják az emberek, igen, rájuk megéri szavazni, hogy végre abbamaradjon ez ami jelenleg megy?


(Persze abban az esetben, ha az ellenzékről alkotott kép az origo-TV2-888.hu-közmédia-Habony/Mészáros/Vajna újságok alapján készült, ahol minden ellenzéki politikus tolvaj, hazug, iszlamista, nőverő, terrorista, csak a Fideszesek makulátlanok és szentek, abban az esetben kérdésem tárgytalan. Én olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik nem ezekből tájékozódnak, és mégis alkalmatlannak találják az ellenzéket, hogy miért gondolják ezt, és mi lenne nekik akkor a megfelelő.)



2018. máj. 10. 13:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
25%
Én azon röhögök, hogy itt a "felvilágosult", "haladó", stb, stb ellenzékiek, akárcsak a pártjaik, egytől egyig a FIDESZHEZ KÉPEST határozzák meg magukat. Ez nagyjából olyan, mintha egy Tiszaugon gyártott barna, szénsavas löttyöt úgy reklámoznának, hogy még jobb ízű, még üdítőbb, mint a Coca Cola, és még a receptje sem titkos.:D Vajon mekkora sikere lenne? Tessék szíves észrevenni, hogy jelenleg a Fidesz az etalon. Ez az első lépés, aztán el lehet azon gondolkodni, hogy mitől lett az. Persze, ha leragadnak azon a szinten, hogy "mertahabonymegazorigomegkülönbenismészároslőrincésasötétvidék", az nem vezet sehová.
2018. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"még most se érted"


Te nem érted, egykulcsos legyen az adó, de az átlagjövedelem 3x-osáig mindenképp egy kulcs legyen. Ha többkulcsos akkor feltette lehet csak másmilyen kulcs. Így már sikerült felfognod?


Mivel meg volt határozva az intervallum és azon belül egy adókulcs van, így arra az intervallumra mondható, hogy egykulcsos, de ez már gondolom meghaladja az értelmi képességeidet.

2018. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

#22! NYUGI!


Nem az én hibám, hogy nem erősséged a magyar nyelv.


Harmadjára azért csak sikerült kiköhögnöd, hogy mit is akartál mondani.


ELSŐRE KELLETT VOLNA ÍGY. Nem járattad volna magad le.

2018. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Így kezdted


Egykulcsos adó az átlagjövedelem min. 3x-osáig


ebből gondolatolvasónak kell lenni, hogy azt értse valaki, amit te akartál mondani.

2018. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Nem az én hibám, hogy nem erősséged a magyar nyelv."


Mivel meg volt adva az intervallum, így mondható, hogy egykulcsos abban az intervallumban, de jól lejárattad magad, okoskodni akartál, de felsültél.

2018. máj. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani 41%-os de a "kollégádnak" van igaza...

Az amit most csinálsz már szerecsenmosdatás szintje, hülyeséget írtál, nem értem miért nem lehet bevallani, annyit kellett volna írnod, hogy Bocs ezt elnéztem, és nem nekiállni itt válaszláncot írnotok egy ilyen semmiségről.

2018. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#26.


Amigo nem kell engem védeni, meg már elmagyaráztam neki mi a baj.


de nyomja tovább nem érti és még mindig azt hiszi, hogy a többkulcsos adó első sávjáig egykulcsos adó van :-DDDDDDDDDDDDDDDDDD

2018. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ha meg van adva az intervallum akkor mondható hogy azon az intervallumon egykulcsos, hiába nyerítettél ez nyelvanilag teljesen szabályos. Ha sikerül felfognod ha nem, ez így van.


A témához meg semmit nem szóltál hozzá, trollkodni jöttél, de bebuktad.

2018. máj. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!