Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 80-as évek vége óta miért...

A 80-as évek vége óta miért vált ilyen sok magyar Amerika-gyűlölővé és Oroszország-szeretővé, vagy egyszerűen csak zárkózottá?

Figyelt kérdés
A 80-as években a legtöbb magyar elismerte, hogy Amerika a legjobb ország, a nyugati kapitalizmus és nyitottság a járható út, miközben a keleti kommunizmus és bezártság működésképtelen, most mégis magyarok hada vallja azt, hogy utálni kell az USÁ-t meg az EU-t és zárt nemzetgazdaságot kell létrehozni. Miért?

2018. máj. 10. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Amerika erőlteti a multikultit, meg a gender kvótát illetve az elmúlt évtizedekben folyamatosan támad meg és dönt romba országokat, iszlám szélsőségeket támogat
2018. máj. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Mert akkor nem igazán az USA és Brüsszel próblt rövid pórázon tartani minket, durván beavatkozni a belügyeinkbe, hanem a SZU. Most viszont... Egyébként senkitől nem hallottam, hogy "zárt nemzetgazdaságot" kell létrehozni, ez miféle marhaság?
2018. máj. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

A 80-as évek már majdnem 50 évvel ezelőtt voltak.


Akkor még nem ismertük Amerikát és akkor még nem Oroszország volt, hanem Szovjetúnió.


A mai Amerika messze nem olyan meseszerű és onzó már, mint az akkori álom volt Amerikáról, ahogyan a mai Oroszországnak már éppen úgy nincsen semmi köze a Szovjetúnióhoz, mint a mai Németprszágnak sincsen semmi köze a valaha volt hitleri Németországhoz.


Nem tudom kikkel szoktál társalogni, de a valóságban a mai magyarok többsége nem vallja, hogy bárkit is utálni kellene. Egyszerűen nem is téma Amerika, mert mára már csak 1 ország azon országok között, amiknek nagy gazdasági és politikai befolyása, nagy lakossága és nemzetközi ismertsége van. Már nem Amerika a világ és aki ezt hiszi ma is, az nagyon el van tévedve.

Éppen így a magyarok többsége nem gondolkodik zárt nemzetgazdaságról sem - lévén egyáltalán nem gondolkodik arról, milyen is egy zárt nemzetgazdaság. Ma már természetes a magyarok többségének, hogy importálunk, exportálunk és aki itt termel az a világon mindenfelé megpróbálja azt eladni, aki meg itt vásárol, az mindenhonnan érkező árut szívesen vásárol.


A kérdés már csak az, hogy miért beszélsz ilyen butaságokat?


Szóval, miért?

2018. máj. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

A világ nem olyan egyszerű, mint a százas szög. A nyolcvanas években váltam felnőtté, akkor se voltunk elájulva az Egyesült Államoktól, mint országtól, ahogy nem gyűlöltük az orosz kultúrát, bármennyire is rühelltük a komcsikat Kádárostul, KGST-vel, mindennel együtt, a Katyusa a könyökömön jött ki, annyiszor hallottam.:D Máig emlékszem az orosz kiskatonára, akit segítettem ellátni a kórházban még medikaként, olyan elhanyagolt tüdőgyulladása volt, hogy majdnem belehalt. Fiatal, ijedt srác volt, a háta közepére nem hiányzott, hogy több ezer kilométerre a családjától szolgáljon. Ezzel együtt a mai napig Bulgakov az egyik kedvenc íróm, imádom Tarkovszkij és Nyikita Mihalkov filmjeit, az orosz zeneszerzőket, balettet és mellesleg a műkorcsolyázóikat is.:-) Nekünk az egyik meghatározó filmélményünk a Hair volt, az Apokalipszis most, kicsit később A szakasz, én apámtól azt is tudtam, hogy '56-ban fontosabb volt Amerikának a szuezi válság, de azért éjjel-nappal tolták a szöveget, hogy tartsanak ki a forradalmárok. Ahogy azt is tudtam az egyik disszidált rokontól, hogy annyira nem ölelték keblükre a menekülőket...Egyszóval, távolról sem volt oly egyértelműen pozitív az USA megítélése, ahogy a Szovjetunióval kapcsolatban sem az országgal, hanem a komcsi rendszerrel volt bajuk az embereknek. Már legalábbis azoknak, akik nem egybites aggyal rendelkeztek.

Ezt a zárt nemzetgazdaság-féle baromságot pedig én sem tudom, honnan vetted.:D

2018. máj. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
A SZU megszűnése egyben a hidegháború végét is jelentette a világban. Sok dolog megváltozott. Egy új világ, új ellenségek, új fenyegetések... De egy emberre még most is számíthatunk.. Orbán Viktor!
2018. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Bocs, az előbbi monológot a rendszerváltás utáni első Bond film traileréből vettem..:D Nem hagyhattam ki..:D
2018. máj. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

'Ezt a zárt nemzetgazdaság-féle baromságot pedig én sem tudom, honnan vetted.:D'


Lehet, onnan gondolja, a gyakorin alkalomadtán pár hülyegyerek ezzel trollkodik :)

2018. máj. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

Arról az USÁ-ról beszélsz Kérdező, aki a világon mindenütt fegyvert ad el és utána odamegy "rendet csinálni"?

Valamiért a világ csendőrének hiszik magukat, de csak rombolnak, szítanak, országokat, kontinenseket ugrasztanak egymásnak, hogy közben a zavarosban halászgassanak és közben profitáljanak belőle.

2018. máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%

.a "zárt nemzetgazdaság baromságot" nem biztos, h az ujjából szopta a kérdés felvetője - a néhánybites (1-2, max 3) kormánypropaganda kb. ezt a hazugságot tolta / erre utalgatott (mármint "amúgy" ők sem ebben gondolkodnak - nekik elég, ha a maguk képére formálhatják - ilyenmódon viszont tényleg zárt ;) ).

Szóval azért vall a zemberek "hada" ilyesmiket, mert - mint már írták máshogy - nagyon fogalmatlan a világ dolgaival kapcsolatban, és fél is az ismeretlentől, meg a bonyolultságtól. Inkább a pszichológia segít megérteni az okokat.

Egyfajta "Whisful Thinking"-ről van szó ebben a vélekedésben is, amire utalsz.

2018. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9, súlyos vagy... sorra csalogatja a kormány a multicégeket, miféle propagandáról beszélsz, te?


de mindegy is, egyszer mindenki kijózanodik.

A kérdést illetően itt is van pár válasz:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__92..

2018. máj. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!