Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy Lázár János jobb miniszterelnök lenne Orbán Viktornál?

Figyelt kérdés

Vagy, hogy Lázár János irányvonala jobb lenne? Miben? Vélhetően mit csinálna másképp?


Lehet az az oka, hogy az ellenzék szimpatizánsai is ezt kezdik mondani, hogy az ellenzék tevékenysége eljátszotta minden bizalmukat?



2018. máj. 20. 13:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mert én egyáltalán nem vagyok erről meggyőződve.
2018. máj. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ellenzékiek között, meg sokan bárkit szívesebben látnának, mint Orbánt.
2018. máj. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
47%

Én onnan közelíteném meg, hogy Orbán a legmegosztóbb magyar politikus. A társadalomnak egyértelműen olyan vezetőre van szüksége, aki kevésbé megosztó, képes jobban összetartani a már így is kettészakadt népet. Erre Lázár egy fokkal jobb.

Hogy mit tenne másként, azt nem tudjuk, mivel se Orbán, se Lázár nem hirdetett programot a választáskor. Párszor hallgattam a kormányinfót, ott sokszor próbált normális, valós válaszokat adni a felmerülő kérdésekre. Orbántól jobbára csak a cinizmust hallani, ha éppen nem a saját emberei kérdezik a rádióban vagy tv-ben.

2018. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
41%
"Én onnan közelíteném meg, hogy Orbán a legmegosztóbb magyar politikus. " ...aki a társadalom messze legnagyobb hányadát tudta maga mellé állítani a rendszerváltás óta.:-) A "megosztó" jelző egyébként is értelmezhetetlen egy demokratikus közegben.
2018. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
49%

"A "megosztó" jelző egyébként is értelmezhetetlen egy demokratikus közegben."

Valamiért a jobboldal még is előszeretettel alkalmazta Gyurcsányra, gondolom hibásan ezek szerint.


"a társadalom messze legnagyobb hányadát tudta maga mellé állítani a rendszerváltás óta"

Ezt akár lehet is mondani az elért 48-49%-os eredménnyel (bár a szociológusok alaposan rád cáfolnának). Ellenben a megosztottságnak ez nem mércéje. Hogy egy példán át jobban elmagyarázzam, Göncz Árpádot a jobboldali emberek egy jelentős része is elfogadta, ahogy Sólyom Lászlót is sok baloldali szavazó. Nekik ellenpéldája Orbán, akit csak saját tábora fogad el, már-már személyi kultusza van az egyszerű nép körében, míg más pártok szimpatizánsai egyértelműen elutasítják. Tehát ha csak a szavazási eredményt nézed, mint felhoztad,, akkor is a társadalom kicsit több, mint fele hevesen elutasítja. Magyarul egy megosztó politikus.

2018. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
33%

Sem Göncz Árpádot, sem Sólyom Lászlót nem választották KÖZVETLENÜL, így aztán nem is áll rendelkezésre semmilyen adat, vajon mennyire voltak elfogadottak - vagy "megosztók".:D Arról nem beszélve, hogy a köztársasági elnök szerepe igencsak halovány a magyar közjogi berendezkedésben. Ennyi erővel vélhetően Mádl Ferenc volt a valaha élt legkevésbé "megosztó" magyar politikus, őt legalább nem patkányozták le, és nem írták a számlájára - még alkotmánybíró korából - a lex Zétényi elkaszálását, ezzel az '56 utáni megtorlás végrehajtóinak felelősségre vonását.


Amúgy linkeld már be, hol nevezték Gyurcsányt - országos vagy nemzetközi viszonylatban - megosztónak.:D

2018. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"így aztán nem is áll rendelkezésre semmilyen adat, vajon mennyire voltak elfogadottak"


Már hogy ne állna rendelkezésre ilyen adat. Számtalan közvéleménykutató szervezet van, akik időnként ezt is mérik.


"Amúgy linkeld már be, hol nevezték Gyurcsányt - országos vagy nemzetközi viszonylatban - megosztónak.:D"

[link]


Persze 10-15 éves cikkeket nem könnyű keresni és találni.

2018. máj. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!