Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetne Magyarország is...

Hogy lehetne Magyarország is olyan szuperhatalom, mint az USA?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elég letört és depressziós voltam, így rengeteget olvastam az amerikai történelemről, és rengeteg filmet láttam róla. Egész egyszerűen lenyűgözött, ahogy szépen fokozatosan uralmuk alá hajtották az egész világot hol pénzzel, hol gazdasági erővel, hol katonai erővel.


Simán lerohanhatnak szuverén országokat, simán bombázhatnak Szíriában, teletehetik az óceánt katonai támaszpontokkal, anyahajókkal, tengeralattjárókkal, baromi jó titkosszolgálatuk van, a CIA bármikor képes bárhol beavatkozni a világban. Aztán ott vannak a hatalmas amerikai multik, bankok, hadiipari cégek, és szépen bekebelezik a világot.


Ez a hatalom annyira lenyűgöző.

Hogy lehetne Magyarország is ekkora szuperhatalom?

Lennének szuper vadászgépeink, kémrepülőink, modern tankok, szuper titkosszolgálat, átjárnánk Ukrajnába a terroristákat bombázni, meg kipróbálni rajtuk a legújabb technológiai újításokat. Tengeri támaszpontot üzemeltetnénk a horvát tengerparton, hajóink lennének ott, onnan is szállhatnának fel vadászgépeink, meg lőhetnénk ki tomahowk-okat, stb.

Lenne egy csomó világhírű magyar bank, szép lassan felvásárolnánk egész Erdélyt, Felvidéket, Kárpátalját, gazdaságilag nyomást gyakorolhatnánk a szomszéd országokra, beavatkozhatnánk a titkosszolgálatainkkal stb.


Hogy lehetne ehhez nekikezdeni?

Teljesen lázba jöttem, ahogy ezt így elképzeltem.


2018. máj. 24. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Ébredj fel és elmúlik.
2018. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem értem miért ad ki az állam milliárdokat a sportra, kultúrára, egészségügyre stb.

Kit érdekel hány magyar Oscar-díjas film és hány magyar olimpiai aranyérem van? Senkit!

Inkább tőkésítsük fel a magyar cégeket, erősítsük meg a titkosszolgálatokat, vegyünk pár korszerű kémrepülőgépet, és kezdjünk már el valamit végre csinálni!!!

2018. máj. 24. 20:05
 3/18 anonim ***** válasza:
Én megelégednék egy Svájc-jellegű szuperhatalommal, de kiegyeznék egy lichtensteini mérettel is. Lenne 10 fős katonaság (lovasok), semmi gépi berendezés, harci jármű vagy más környezetszennyező dolog.
2018. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Vagy akár mint az első világháború utáni Németország, hát hogy felfejlődtek a semmiből! Akkora bivaly szuperhatalommá váltak, hogy csak Anglia, Franciaország, Szovjetunió és az USA együtt tudta őket megverni.
2018. máj. 24. 20:11
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Csak nekem tűnik úgy, hogy itt egyre betegebbek - vagy egyre erőltetettebbek - a kérdések?
2018. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
7%
Mondjuk ha egy magyar tudós itthon feltalálná a teleportációt. Pillanat alatt felforgatná a világot és , ha katonai célra használnánk akkor nincs az az Usa haderő amit ne győznénk le rövid idő alatt. Kb egy -két anyahajó vagy főfejes politikus elterepoltálása az űrbe vagy a himalája csúcsára és már meg is adták magukat :D Szóval : Scotty sugározz fel :)
2018. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerűen. Elég csak gyarmatosítani az Usát.
2018. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

" Csak nekem tűnik úgy, hogy itt egyre betegebbek - vagy egyre erőltetettebbek - a kérdések?"


Hát igen, itt már az számít rendhagyónak ha valaki normális kérdést tesz fel

2018. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Magyarországnak mondjuk 100 szor akkorának kellene lennie mint most négyzetkilométerben és akkora GDP-t kellene egy évben termelnie, mint az USA egy éves GDP je (ez kb 150 szeres szerintem). Egyéb területeken is hasonlóan kellene teljesítenünk ezen felül, mint ők.
2018. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Na, de hogy lássunk hozzá?

Napok óta ezen pörgök.

Először is kéne alapítani szerintem pár magyar céget, és hatalmas multivá növesztenünk őket, kb. mint a Nestlé, Goldman Sachs, LG, Apple, Facebook, stb.

2018. máj. 24. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!