Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]

Mert nekem ebből a táblázatból elég furcsa ha tényleg így van hogy mi legális és mi illegális.



2018. máj. 29. 18:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%

#5

Mi az, hogy "önmagától" miért kell megvédeni minden barmot????

A kábítószer nem csak annak a dolga, aki használja, hanem a környezetéé is.

Aki drogot használ, annak a családja is kárát látja mert vele élnek. A pénzt tőlük (is) veszi el. Drog befolyása alatt árthat másoknak, ahogyan akkor is, ha drogot akar szerezni, csak nincs rá pénze.

A kábítószerezés nem annyi, hogy a gazdag úrifiú vagy úrileány elmegy, illedelmesen vesz füvet, majd elszívja és jól érzi magát tőle.

Kábítszer a heroin, az lsd, a partidrogok - amiket gyakran nem is az "szed be" aki akarja stb., de ide tartozik a szipuzás és minden más alja cucc is. Olyan nincsen, hogy csak az vehet füvet akinek van jó állása és meg is tudja azt tartani, mert nem füvezi szét az agyát, az emberi kapcsolatait és a munkáját. Ha legális a drog, akkor mindenkinek legális.

Akkor edig a drogtól betépett gyerek éppen olyan valószínűséggel fog kigyalogolni a hetediken az ablakon, mint ahogyan ül be a volán mögé és hajt bele a buszmegállóban várakozókba.

A társadalmat kell megvédeni tőle.

És mielőtt jönne megnt az alkohol, meg a cigi - azoktól is egyre jobban próbálja védeni magát a társadalom.

30 évvel ezelőtt még a kőműves szakma közismerten alkoholostát jelentett, mindenki ivott és mindenki itatta azt aki a házának építkezésén dolgozott. Azóta szigorodtak a munkavédelmi szabályok, a munkahelyeken rendszeresek az alkoholszondázások és az ittasság elbocsátást jelent - nem csak a kőműveseknél, mindenhol. Az autóvezetésben zéró tolerancia van, nincs minimuma az alkoholfogyasztásnak, egyszerűen aki vezet az nem ihat.

Ahogyan a dohányzás ellen hozták meg a nemdohányzók védelméről szóló törvényeket és lett megtiltva a közös területeken a dohányzás, elkülönítve a dohánytermékek vásárlása. Egy már élő szokást nem lehet ennél jobban "tiltani".

2018. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%

#16

Persze, igazad van, csak ezek a kérdések mindig felidegesítenek.

Azt viszont kihagytad a számításból, hogy aki füvezni, drogozni akar, az mindig meg fogja találni az útját-módját, hogy azt beszerezze, csak sokkal veszélyeztetettebb körülmények között, mintha legális lenne.

Ezért írtam, hogy önmagától senkit nem lehet csupán a törvény erejével megvédeni. Ahogy Amerikában is ittak a szesztilalom alatt, legfeljebb a szeszcsempészek meggazdagodtak és rátelepedett az alvilág.

A családra és a környezetre gyakorolt hatásáról is írtam, példával is illusztrálva.

Ráadásul mindig az az izgalmas, a "menő", a fiatalság körében, ami tilos. Nem 100 éve voltam fiatal, még jól emlékszem rá, hogy a cigizés is addig volt sokunknak érdekes, míg tiltották. Amikor már nem volt tilos, abbahagytuk, mert nem volt érdekes.

Ez sajnos egy annyira komplex probléma, hogy biztos nem fogjuk a Gyakori keretein belül feltalálni a spanyolviaszt, de meggyőződésem, hogy senkit nem lehet a drogról leszoktatni, amíg azt önmaga nem akarja.

Ha meg nem akarja, akkor mit lehet tenni, egy közben nagykorúvá lett, drogtól elhülyült emberrel?

Hosszas-hosszas kínlódás után elengedni a kezét, - mivel bezárni, agyoncsapni nem lehet - mielőtt bedarálja az egész családot.

2018. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
27%

Azért a családot bedarálni még mindig csőalkoholista szokás...


Ha tudnád mi a különbség fű meg az alkohol között nem beszélnél ilyen ki#&@t hülyeségeket.

2018. máj. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%

#17

Igazad van, nagyon komplex a probléma.

Ahogyan az sem baj, ha ilyen fórumokon is szóba kerül, mert akkor is előjöhet valami (számomra) új szempont ha a társalgás amúgy 90%-ban csak egymás mocskolása.

Ebben a témában pl pár hete jött fel egy vélemény, amire korábban én nem gondoltam, a legalizáció kapcsolatában.

Az, hogy a cigi és az alkohol is legálisan vásárolható, ettől még virágzik a cigaretta csempészet és a zugfőzdék alkoholgyártása is. Mert a legális termék követhető, adó van rajta és a jövedelembe beleszámít - amit megint adózás követ, ráadásul minőségi követelményekkel jár és engedélyeztetéssel.

vagyis ezek több évtizedes tapasztalata alapján a drogkereskedelem legalizálása sem tüntetné el azokat a bűncselekményeket, bűnözőket, akik most a drogból élnek - csak szélesebb lenne azok köre akik megvásárolhatják, vagyis fogyaszthatják és rászokhatnak a keményebb szerekre is, amik már nem lennének legálisak.

2018. máj. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves TakácsZs5!

Nem is ezt kerestem, véletlenül találtam rá.

Szerintem eléggé érdekes.

https://www.youtube.com/watch?v=mqOe5ibDqKM

2018. máj. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!