Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban egyre kevesebben...

Valóban egyre kevesebben dohányoznak manapság Magyarországon?

Figyelt kérdés

2018. jún. 2. 13:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
21%

Sajnos még nem csökkent igazán érezhető mértékben a dohányosok száma. Nagyon nehéz abbahagyni és a fiatalok pedig ugyanúgy rászoknak, mint korábban a szüleik.

A változás sokkal több idő alatt fog megtörténni, remélhetőleg a dhányzásellenes örvények bevezetésekor kisgyerek korúak amikor felnőnek, akkor sokkal kisebb arányban fognak majd dohányozni. De lehet, hogy nem.

Amiben jelentős a különbség és ami majd az egészségügyi következményekben hozhat jelentős változst, az a nemdohányzók egészsége, mert nekik már nem kell egy légtérben dolgozni, étteremben enni és utazni dohányosokkal és nem kell passzív dohányosként belélegezniük állandóan a cigifüstöt.

2018. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebben? Többen. Olyan 20-30 éves nő aki nem dohányzik, az erlég ritka. Férfiak közt sem látok csökkenést.
2018. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%
Azért Faludy GYörgy művészúr közel 100 éves koráig húzta napi 4 doboz cigivel... Viszont parizelt nem evett a pennyből...
2018. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Lefogadom,hogy a trafikok még mindig jól fialnak.


Nem hinném,hogy csökkent a számuk.


Egyszer olvastam valahol,hogy a lakosság valamivel kevesebb,mint fele dohányzik,de ebben benne voltak gondolom a 10 év alatti gyerekek is.


Szerintem bőven több felnőtt dohányzik,mint aki nem.

Legalábbis a környezetben bőven 50% felett van.

Inkább olyan 60-40-et mondanék a dohányosok javára.

2018. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sokan szívják még mindig. Én mindent szeretek ami árt (pia, egészségtelen ételek stb.), de a bagóra nagyon haragszom. Kipróbáltam valaha, sőt, ha megkínálnak néha ma is elszívok egyet - egyet, 2 - 3 szálat egy évben. Jólesik megszédülni tőle, hiszen nem vagyok hozzászokva. A második szálat már nem kívánom.


De hogy egy értelmes felnőtt ember a füstöt szánt - szándékkal, tartósan, éveken át, pénzt adva érte, beszívja a fejébe - azt nem tudom megérteni.

2018. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
42%

#14

Ez az arány szerintem nagyon az adott személy ismerettségi körétől függ. Most hírtelen végiggondoltam a szomszédaim, barátaink és közeli rokonságomat (nem egy településen, nem ugyanolyan társadalmi helyzetben levők) de nálunk inkább 20-30% között van a dohányosok aránya.

2018. jún. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
A fiatalok nagyon is pöfékelnek még,a középkorosztályban lehet valami változás, de inkább az, hogy átterelődött a hangsúly az egyéb, hasonló szívó-fújó termékekre.
2018. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Kivételesen TakácsZs válaszát tudom megerősíteni, mert egyrészt tényleg eltérőek az egyéni környezetek, másrészt meg egy régebbi hivatalos statisztika is kb. 30%-ra tette a dohányosok arányát.


Az én saját környezetemben jelenleg kisebb ez az arány, de tavaly még kb. stimmelt. De ennek nem a "megszorító intézkedések eredményessége" az oka, hanem pusztán az, hogy munkahelyet váltottam, és itt meglepően kevés a dohányos.


Szerintem az igazi - bár nem objektív - mutató az lehet, hogy ismeretségi körben hányan szoktak le az utóbbi években.

Az enyémben konkrétan egyetlen egy emberről sem tudok, aki leszokott volna az origós cikkben megjelöltek miatt, azaz hogy magasabbak az árak, vagy hogy már csak mutyiboltban lehet cigit kapni.

2018. jún. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Vagy csak drágul a cigi...
2018. jún. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Talán valami minimálisat csökkent, bar valahol azt olvastam, hogy pont a fiatalok körében, nem.
2018. jún. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!